Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 12 πρόβλημα με ενεργοποίηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 19/04/2021 - 19:57

Καλησπέρα στην παρέα , 

 

Θα ήθελα τα φώτα σας αναφορικά με ένα πρόβλημα που με ταλαιπωρεί.

Αγορασα μεταχειρισμένο (1 μήνα) ένα iPhone 12 κ ενώ όλα ήταν καλά και όμορφα είπα να πάρω ένα back up από το Χ και να διαμορφώσω το καινούργιο

 

Οταν ενεργοποίησα το νέο μου ζήτησε να κάνει update το λογισμικό για να περάσω μέσα τα πράγματα του Χ όπως και έκανα , το άνοιξα με set up as new και έπειτα άνοιξα iTunes για να περάσω το αρχείο.

 

Το θέμα - πρόβλημα ξεκινάει από δω και μετά  αφού μου ζήτησε τον 4ο ψηφίο κωδικό που εγώ δεν θυμόμουν (?! Παράξενο μου κάνει αφού παντού τον ίδιο βάζω) και δεν άνοιγε ξανά με faceid.

 

Αποτέλεσμα αυτου είναι ουι προσπάθησα αρκετά  και πλέον παιρνω μήνυμα να περιμενω 15 λεπτά την φορά.

Εχω προσπαθήσει να μπω σε restore mode ( πάνω πλήκτρο μετά κατω και μετά το slide )και το κινητό αρνείται ή κάτι κάνω λάθος αν και δεν νομιζω

 

παρακαλω βοήθεια, παλεύω 2 ώρες :-/


Τελευταία επεξεργασία από: montzOlee, 19/04/2021 - 20:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 19/04/2021 - 20:23

Edit : οταν παταω το volume Up , volume done & slide button και παει να βγαλει την μαυρη οθονη με το μήλο , το εμφανιζει για ενα κλασμα του δευτερολεπτου και μετα τιποτα.



#3   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 19/04/2021 - 23:13

@nikosgnr καμια ιδεα ? 



#4   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/04/2021 - 15:39

κάνεις λάθος στον συνδυασμό πλήκτρων, με κλειστή τη συσκευή κράτα πατημένο το power button, σύνδεσε το καλώδιο και συνέχισε να το κρατάς πατημένο, θα σβήσει και θα ανοίξει ξανά σε recovery. 



#5   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 21/04/2021 - 12:20

κάνεις λάθος στον συνδυασμό πλήκτρων, με κλειστή τη συσκευή κράτα πατημένο το power button, σύνδεσε το καλώδιο και συνέχισε να το κρατάς πατημένο, θα σβήσει και θα ανοίξει ξανά σε recovery. 

 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε αλλα δεν εκανα καπου λαθος. Μιλησα και με την Apple , καναμε οτι μπορουσαμε απομακρυσμενα και το κινητο εφυγε για iSystem.

Tο κινητο δεν εμπαινε σε restore , DFU και γενικα δεν το εβλεπε το itunes με τιποτα.

 

Εχοντας 23 μηνες εγγυηση ακομα ελπιζω να μην μου πουν κανενα κουλο και πρεπει να πληρωσω κατι  :blink:  <_<






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες