Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 15


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 11:16

Όταν και η Apple ξέρει πόσο καλά πάει και αυτό.



kl3laG0.jpg

Πραγματικά, τι φάση φέτος;
Έχω μείνει άφωνη με όσα διαβάζω...
Η ειρωνία είναι πως από τη μία νιώθω έτοιμη για το 13 Pro Max αλλά καθόλου έτοιμη για το iOS 15
Τρέμω να πάρω τη νέα συσκευή και να βρεθώ εγκλωβισμένη σε ένα τόσο buggy λειτουργικό που ίσως θέλει ακόμα μήνες για να φτάσει σε ενα σχετικά νορμάλ επίπεδο.
Κάθε χρόνο οι πρώτες εκδόσεις έχουν τα θεματάκια τους, αλλά όχι κι έτσι πια!

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 01/10/2021 - 11:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 11:28

Νομίζεις είναι τυχαίο που δεν πρόσθεσαν εξαρχής νέες και μεγάλες προσθήκες?

 

Παρά ταύτα πήγαν σε μικροαλλαγές που ουσιαστικά κάνουν το iOS 15 ένα iOS 14S.

 

Ξέρουν πόσο χάλια είναι. Όχι μόνο τώρα, το ήξεραν απο τη πρώτη μέρα παρουσίασης.

 

Απλά το Quality Control έχει πάει περίπατο καιρό τώρα. Τόσο σε συσκευές όσο και SW.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#558   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/10/2021 - 11:33

Γιατί έτσι όμως;; Λόγο του ότι έφυγαν άτομα από καίριες θέσεις ή δεν δίνουν βάση πλέον στην τελειότητα όσο παλιά;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#559   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 11:58

Δε νομίζω πως έχει απάντηση κάποιος γι' αυτό.

 

Όλα σχετικά είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#560   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:11

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Μέχρι και το iMessage μου κόλλησε τις προάλλες και δεν μπορούσα να γράψω. Απίστευτα πράγματα για δεδομένα Apple.
Αυτά είναι που κοροϊδεύαμε στο Android.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#561   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:16

Προλαβαίνετε πάντως να γυρίσετε στην 14 ….


Sent from my iPhone using Tapatalk

#562   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:17

Νομίζεις είναι τυχαίο που δεν πρόσθεσαν εξαρχής νέες και μεγάλες προσθήκες?
 
Παρά ταύτα πήγαν σε μικροαλλαγές που ουσιαστικά κάνουν το iOS 15 ένα iOS 14S.
 
Ξέρουν πόσο χάλια είναι. Όχι μόνο τώρα, το ήξεραν απο τη πρώτη μέρα παρουσίασης.
 
Απλά το Quality Control έχει πάει περίπατο καιρό τώρα. Τόσο σε συσκευές όσο και SW.


Ios 14s
Iphone 12s
Μηπως απλα μας φωναζει να κατσουμε στα αυγα μας?

#563   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:18

Νομίζεις είναι τυχαίο που δεν πρόσθεσαν εξαρχής νέες και μεγάλες προσθήκες?

Παρά ταύτα πήγαν σε μικροαλλαγές που ουσιαστικά κάνουν το iOS 15 ένα iOS 14S.

Ξέρουν πόσο χάλια είναι. Όχι μόνο τώρα, το ήξεραν απο τη πρώτη μέρα παρουσίασης.

Απλά το Quality Control έχει πάει περίπατο καιρό τώρα. Τόσο σε συσκευές όσο και SW.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, απογοήτευση...
Ο μόνος λόγος που μπορεί να με κάνει να καθυστερήσω την αγορά είναι αυτός, γιατί δεν έχω πλέον καμία διάθεση να τρώω στη μάπα μέσα στην καθημερινότητα μου τα άπειρα ενοχλητικά bugs...
Τα προηγούμενα χρόνια ήμουν πιο ανεκτική σε αυτό το κομμάτι, αφού από μόνη μου υπέβαλλα τον εαυτό μου στη δοκιμασία των betas, αλλά πια, έχει υπερισχύσει η ανάγκη για σταθερότητα και αξιοπιστία.

#564   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:20

Επιβεβαιωνω πως μετα απο ΟΤΑ αναβαθμιση στο 15 (12 pro max) ειχα θεματακια. Καποιες εφαρμογες τυχαια εκλειναν και κατι κουλες ειδοποιησεις που δεν ειχαν λογικη. Προχτες φανταστειτε εκανε μονο του κληση (ενω ηταν κλειδωμενο) μεσω messenger σε ατομο που ευτυχως ηταν διπλα μου. Το αποκορυφωμα η αηδιαστικη ανεπαρκεια μπαταριας. Δεν βγαζω πλεον ολοκληρη μερα κατι που εχω να δω πολυ καιρο. Πριν λιγο εκανα επαναφορα μεσω itunes ωστε να γινει καθαρη εγκατασταση και να δω πως θα παει μιας και συνηθως τετοιες μεγαλες αναβαθμισεις θελουν καθαρη εγκατασταση...

Το 11 pro max που ειχα πριν ηταν πολυ καλυτερο στα δικα μου ματια. Αν ηξερα πως θα ειναι το 12 pro max θα εμενα εκει. Τωρα ομως με τοσες βελτιωσεις στο 13 pro max το σκεφτομαι σοβαρα αν και αντικειμενικα δεν αξιζει .

Εχω μπερδευτει οπως καταλαβαινετε.

Θα επανελθω με εντυπωσεις τις επομενες ημερες.



#565   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:26

Ios 14s
Iphone 12s
Μηπως απλα μας φωναζει να κατσουμε στα αυγα μας?

Το σκέφτομαι σοβαρά.. Πάρε και ένα δωράκι.
 

oUwpny4.png

 

BIWk9LG.jpg

 

WrOx1jI.jpg

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, απογοήτευση...
Ο μόνος λόγος που μπορεί να με κάνει να καθυστερήσω την αγορά είναι αυτός, γιατί δεν έχω πλέον καμία διάθεση να τρώω στη μάπα μέσα στην καθημερινότητα μου τα άπειρα ενοχλητικά bugs...
Τα προηγούμενα χρόνια ήμουν πιο ανεκτική σε αυτό το κομμάτι, αφού από μόνη μου υπέβαλλα τον εαυτό μου στη δοκιμασία των betas, αλλά πια, έχει υπερισχύσει η ανάγκη για σταθερότητα και αξιοπιστία.

Θα αντέξεις μέχρι το Γενάρη (στη καλύτερη)?


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/10/2021 - 12:30

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#566   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 13:17

Το σκέφτομαι σοβαρά.. Πάρε και ένα δωράκι.
 

oUwpny4.png

 

BIWk9LG.jpg

 

WrOx1jI.jpg

 

Θα αντέξεις μέχρι το Γενάρη (στη καλύτερη)?


Αρχισαμεεεεεε…..

#567   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 13:26

Θα αντέξεις μέχρι το Γενάρη (στη καλύτερη)?

Ό,τι και να πω τώρα, ξέρεις πως μπορεί πολύ εύκολα να αναιρεθεί όταν θα αρχίσουν οι προπαραγγελίες
Ίσως, λέω ίσως, να είναι πιο εύκολο φέτος σε σχέση με πέρσι που είχαμε αλλαγή design και μεγαλύτερη οθόνη... θα δείξει...

#568   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/10/2021 - 13:27

Ios 14s
Iphone 12s
Μηπως απλα μας φωναζει να κατσουμε στα αυγα μας?

 

Σας διαβάζω εδώ και καιρό, από πέρσι που πήρα το 12 PM. Έχω γράψει πολλές φορές ότι άλλες πλατφόρμες έχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα και bugs, αλλά δεν πολύ-επιμένω γιατί είστε πιο έμπειροι στο περιβάλλον της Apple. Αλλά ρε παιδιά τέλεια συσκευή χωρίς τρωτά, δεν έχει φτιαχτεί ποτέ. Πόσο μάλλον αυτή την χρονική στιγμή, με τόσα προβλήματα στην παραγωγή, σε πόρους, στην τροφοδοσία, στην ενέργεια και εν μεσω πανδημίας εδώ και 2 χρονια σχεδόν, να περιμένει κανείς αν βγει κάτι τέλειο.

 

Ένα τυχαίο παράδειγμα: "[...] Στα δεινά της έχει προστεθεί και η εκτόξευση του κόστους της ενέργειας που οδηγεί της βιομηχανίες σε αδιέξοδο, με πολλές κινέζικες να αναστέλλουν την λειτουργία μονάδων παραγωγής επί ημέρες. Ανάμεσα τους και προμηθευτές της Apple και της Tesla που κατόπιν εντολών των κινέζικων αρχών ανέστειλαν την λειτουργία τους για τέσσερις ημέρες."

 

Η τέλεια καταιγίδα στην παγκόσμια οικονομία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ (kathimerini.gr)

 

Μην περιμένετε τελειότητα σε αυτές τις συνθήκες, και προμηθευτές θα κρεμάσουν και standards θα πέσουν και καθυστερήσεις θα υπάρξουν.

Καταλαβαίνω ότι όποιος δίνει τα λεφτάκια του περιμένει την τελειότητα, αλλά θα πρότεινα να μην βασίζεστε σε αυτό τέτοιες εποχές. Η βιομηχανία σε όλο τον κόσμο ταλανίζεται από προβλήματα και αβεβαιότητα και η αβεβαιότητα οδηγεί σε μειωμένες επενδύσεις.



#569   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 13:34

Ό,τι και να πω τώρα, ξέρεις πως μπορεί πολύ εύκολα να αναιρεθεί όταν θα αρχίσουν οι προπαραγγελίες
Ίσως, λέω ίσως, να είναι πιο εύκολο φέτος σε σχέση με πέρσι που είχαμε αλλαγή design και μεγαλύτερη οθόνη... θα δείξει...

See you next Friday :)

 

Spoiler


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#570   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/10/2021 - 14:39

Σας διαβάζω εδώ και καιρό, από πέρσι που πήρα το 12 PM. Έχω γράψει πολλές φορές ότι άλλες πλατφόρμες έχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα και bugs, αλλά δεν πολύ-επιμένω γιατί είστε πιο έμπειροι στο περιβάλλον της Apple. Αλλά ρε παιδιά τέλεια συσκευή χωρίς τρωτά, δεν έχει φτιαχτεί ποτέ. Πόσο μάλλον αυτή την χρονική στιγμή, με τόσα προβλήματα στην παραγωγή, σε πόρους, στην τροφοδοσία, στην ενέργεια και εν μεσω πανδημίας εδώ και 2 χρονια σχεδόν, να περιμένει κανείς αν βγει κάτι τέλειο.

Ένα τυχαίο παράδειγμα: "[...] Στα δεινά της έχει προστεθεί και η εκτόξευση του κόστους της ενέργειας που οδηγεί της βιομηχανίες σε αδιέξοδο, με πολλές κινέζικες να αναστέλλουν την λειτουργία μονάδων παραγωγής επί ημέρες. Ανάμεσα τους και προμηθευτές της Apple και της Tesla που κατόπιν εντολών των κινέζικων αρχών ανέστειλαν την λειτουργία τους για τέσσερις ημέρες."

Η τέλεια καταιγίδα στην παγκόσμια οικονομία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ (kathimerini.gr)

Μην περιμένετε τελειότητα σε αυτές τις συνθήκες, και προμηθευτές θα κρεμάσουν και standards θα πέσουν και καθυστερήσεις θα υπάρξουν.
Καταλαβαίνω ότι όποιος δίνει τα λεφτάκια του περιμένει την τελειότητα, αλλά θα πρότεινα να μην βασίζεστε σε αυτό τέτοιες εποχές. Η βιομηχανία σε όλο τον κόσμο ταλανίζεται από προβλήματα και αβεβαιότητα και η αβεβαιότητα οδηγεί σε μειωμένες επενδύσεις.


Σε ολες τις εταιρειες συμβαινουν αυτα! Το θεμα ειναι ποσο το αποδεχομαστε! ( βλεπε σαμμυ / oneplus που κ εκεινες εχουν θεματα - κ ειναι αντιστοιχου βελινεκους )

Υπομονη αυτη την φορα και πιστευω με την 15.1 θα στρωσουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες