Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με iPad Air


  • Please log in to reply
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   mauvepap

mauvepap

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2021 - 21:54

Καλησπέρα, έχω ένα iPad Air με iOS 7.1.1 το οποίο είναι jailbroken. Θέλω να το κάνω update και στο μεταξύ να αποθήκευση όλες τις φωτό και βίντεο. Έχω συνδέσει τη συσκευή με το iCloud μου και το βλέπω στα devices. Το iCloud όμως στο mac δεν μου δίνει τη δυνατότητα να δω τα media ξεχωριστά για κάθε συσκευή - έχω διάφορες συσκευές και όλες μοιράζονται το ίδιο 2T iCloud backup. Στο μεταξύ το iTunes στο mac δεν αναγνωρίζει τη συσκευή και επίσης όταν πάω ρυθμίσεις, software update μέσα απο το ίδιο το iPad, βλέπω απλά spinning wheel χωρίς ποτέ να μου δίνει τη δυνατότητα OTA update, το οποίο δε θα έκανα λόγω jail beak.

Θα ήθελα τη βοήθειας σας σε δυο θέματα: θα ήθελα να αποθήκευσω κατα προτίμηση τοπικά στο λάπτοπ μου όλα τα media. Επίσης, θέλω να κάνω update τη συσκευή και ίσως η μονη λύση είναι dfu? αν δεν είχα media θα το δοκίμαζα αλλά θέλω οπωσδήποτε να πάρω πρώτα φωτό και βίντεο. Δοκίμασα και έκανα photos folder στο iPad όπου έριξα όλα τα media εκεί αλλά πάλι δεν το βλέπω όταν πηγαίνω στο iCloud απο το mac.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες