Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch Series 7: Πρώτες πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
703 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2022 - 11:27

Mail βλέπεις?

 

Μήπως το 'χεις περάσει σε επαφή που την έχεις προσθέσει εσύ μετά?

 

Όπως και να 'χει, μπορείς να κάνεις Remove απο το Sharing.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/02/2022 - 11:37

Να ρωτήσω κάτι για να έχω δυο ρολόγια στην ίδια συσκευή δεν μπορώ ; Πρέπει να κάνω unpair και ξανά pair για να χρησιμοποιήσω το ρολόι που θέλω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#513   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2022 - 12:19

Δε χρειάζεται Unpair.

 

Απλά περνάς και το δεύτερο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#514   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 14/02/2022 - 12:25

Mail βλέπεις?

Μήπως το 'χεις περάσει σε επαφή που την έχεις προσθέσει εσύ μετά?

Όπως και να 'χει, μπορείς να κάνεις Remove απο το Sharing.


Έλα που δεν άφηνε να κάνω αφαίρεση.
Τεσπα. Είχε φάει σκαλωμα γιατί κάποια στιγμή μπήκα με Apple ID μιας φίλης και ίσως για αυτό.
Αν τυχόν το πάθει άλλος να ξέρετε τι βρήκα στο εξωτερικό και έκανα.
Απενεργοποιηση I message
Αποσυνδεση από icloud
Turn off κινητό και ρολόι
Άνοιξα το κινητό
Συνδέθηκα στο icloud
Και μετά άνοιξα το ρολόι.

Μετά από αυτά δεν υπήρχε το επιπλέον.

#515   mpourinio16

mpourinio16

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@stelth16
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/02/2022 - 21:26

Καλησπέρα παιδιά . Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να στείλω το ρολόι για αλλαγή τζαμιού;

#516   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 14/02/2022 - 21:45

Καλησπέρα παιδιά . Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να στείλω το ρολόι για αλλαγή τζαμιού;

Δεν αξίζει τον κόπο. Είναι πολύ ακριβή η αντικατάσταση...

Πχ, για το 6 στα 44 χιλ., το κόστος αγοράς τζαμιού κυμαίνεται στα 300 περίπου!


Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 14/02/2022 - 21:46


#517   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2022 - 12:22

Έχω 4 μέρες που παρέλαβα το AW7. Να πω τις εντυπώσεις μου :

 

- Ποιότητα Apple

- Συνδεσιμότητα Αμεση

- Λειτουργικότητα Αψογη

- Εφαρμογές Ότι χρειάζεται κάποιος υπαρχει

- Μπαταρία Απογοήτευση (μια μέρα και κάνα 2-3 ώρες). Πράγμα που σημαίνει ότι κάθε μέρα θέλει φορτιση

 

Όπως λέει κι ο γιος μου, μπαμπά τα ήξερες αυτά πριν το πάρεις. Δε μετανοιωνω, είναι αυτό που ήθελα. Απλά θα ήθελα μια μπαταρία που να διάρκεια περισσοτρεο (αναπολώ τις 14+ μερες του Huawei GT2 & Honor Magic 2 watch, κι ας μην εκαναν τις λειτουργιες που κανει το AW7)  ^_^



#518   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2022 - 13:08

Εγώ αγόρασα το Apple Watch7 45mm πριν κάνα μήνα, ερχόμενος από Apple Watch2 εδώ και 5 χρόνια και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος για ακόμη μια φορά, πολύ περισσότερο με το νέο μοντέλο.

Επειδή βρίσκομαι σε φάση πλέον που μ αρέσει να προσέχω περισσότερο την διατροφή μου, την φυσική μου κατάσταση με το πολύωρο και γρήγορο περπάτημα να αποτελεί την αγαπημένη μου άσκηση, μπορώ να παρακολουθώ ακόμη καλύτερα τις θερμίδες που καίω, τα βήματα, τα χιλιόμετρα, τους χτύπους της καρδιάς , πολύ σημαντικό κομμάτι αυτό.

Αυτό που με τρελαίνει ακόμη περισσότερο είναι το καρδιογράφημα, η οξυγόνωση, το ότι έχουμε έναν "γιατρό" να μας προσέχει ακόμη και το βράδυ που κοιμόμαστε (μέχρι και πριν ένα μήνα θεωρούσα βλακεία την παρακολούθηση ύπνου). Από τότε που άρχισα να ασχολούμαι κ με αυτό, συνειδητοποίησα πόσο πραγματικά στοιχεία δίνει για τον ύπνο και μπορεί πραγματικά και κρίνει τον αληθινό χρόνο που κοιμάσαι...

Επίσης η καρδιαγγειακή κατάσταση πριν ξεκινήσω περπάτημα και χάσιμο κιλών ήταν κάκιστη, εδώ και ενάμιση μήνα έχει ανέβει πάνω από το μέτριο και ενημερώνομαι καθημερινά.

Μ αρέσει επίσης πάρα πολύ η μεγαλύτερη οθόνη , που με τα κατάλληλα "σιλικονάτα" bumbers, γίνεται ακόμα πιο τουμπανέιρο το ρολόι και μπορείς να παίξεις με πολύχρωμα λουριά ταυτόχρονα.
Πιστεύω πραγματικά, οτι η Apple έχει δώσει ρέστα και στο κομμάτι των ρολογιών της, ιδίως στις εφαρμογές που αφορά την υγεία, που δεν έχει καμία σημασία τι ηλικία είσαι!

Μαθαίνεις καλύτερα τον οργανισμό σου μέσα από το  Apple Watch και αυτό είναι που με τρελαίνει πραγματικά!!

Θα ήθελα περισσότερα θέματα στο ρολόι, αλλά εντάξει ....
Πολύ θετικό ότι σου μετράει χτύπους ακόμη και όταν κοιμάσαι, χωρίς να τρέξεις κάποια εφαρμογή επιπλέον, και είσαι ενημερωμένος ανά κάποια λεπτά για τους παλμούς σου!!

Έχω ένα μεγάλο κομμάτι της υγείας μου, συγκεντρωμένο στο Apple Watch και μέσω του iCloud δεν χάνω καμία παλιότερη πληροφορία από το προηγούμενο ρολόι, προπονήσεις, καρδιακούς παλμούς κτλ!

Καλά, το ότι πληρώνω πλέον για το οποιοδήποτε ποσό και σε οποιοδήποτε μαγαζί, και με το ρολόι στο τσακ μπαμ, είναι ακόμη ένα μεγάλο + !!!!!!!!
Έχω να πιάσω φυσικά χρήματα εδώ και 3 χρόνια στα χέρια μου και δεν με χαλάει καθόλου!! Αντιθέτως,,,, :)

Για τέλος να πω, πως ήμουν από εκείνους, που ποτέ δεν φορούσα ρολόι στο χέρι μου, πάντα είχα το κινητό να μου λέει την ώρα και μου έφτανε.

Τώρα με το Apple Watch που είναι τόσο συνδεδεμένο με το κομμάτι της υγείας, δεν με φαντάζομαι χωρίς αυτό!!!

Τα σέβη μας λοιπόν στην Apple , α και περιμένω σε επόμενες κυκλοφορίες να μετράει και πίεση, παιχνιδάκι για την Apple βέβαια με αυτά που έχει καταφέρει!!


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 09/03/2022 - 13:18


#519   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/03/2022 - 14:21

Δεν αξίζει τον κόπο. Είναι πολύ ακριβή η αντικατάσταση...
Πχ, για το 6 στα 44 χιλ., το κόστος αγοράς τζαμιού κυμαίνεται στα 300 περίπου!


Και μόλις έκανα κι εγώ μια τεράστια γρατζουνιά χωρις να ξέρω πως;
Ρολόι 9 μηνών.τώρα ; Πάμε για 7 ή περιμένουμε το 8;
Είναι πλήρως λειτουργικό αλλά μόνο που το βλέπω με πιάνουν τα ψυχολογικά μου.

#520   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/03/2022 - 16:05

Εγώ αγόρασα το Apple Watch7 45mm πριν κάνα μήνα, ερχόμενος από Apple Watch2 εδώ και 5 χρόνια και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος για ακόμη μια φορά, πολύ περισσότερο με το νέο μοντέλο.
Επειδή βρίσκομαι σε φάση πλέον που μ αρέσει να προσέχω περισσότερο την διατροφή μου, την φυσική μου κατάσταση με το πολύωρο και γρήγορο περπάτημα να αποτελεί την αγαπημένη μου άσκηση, μπορώ να παρακολουθώ ακόμη καλύτερα τις θερμίδες που καίω, τα βήματα, τα χιλιόμετρα, τους χτύπους της καρδιάς , πολύ σημαντικό κομμάτι αυτό.
Αυτό που με τρελαίνει ακόμη περισσότερο είναι το καρδιογράφημα, η οξυγόνωση, το ότι έχουμε έναν "γιατρό" να μας προσέχει ακόμη και το βράδυ που κοιμόμαστε (μέχρι και πριν ένα μήνα θεωρούσα βλακεία την παρακολούθηση ύπνου). Από τότε που άρχισα να ασχολούμαι κ με αυτό, συνειδητοποίησα πόσο πραγματικά στοιχεία δίνει για τον ύπνο και μπορεί πραγματικά και κρίνει τον αληθινό χρόνο που κοιμάσαι...
Επίσης η καρδιαγγειακή κατάσταση πριν ξεκινήσω περπάτημα και χάσιμο κιλών ήταν κάκιστη, εδώ και ενάμιση μήνα έχει ανέβει πάνω από το μέτριο και ενημερώνομαι καθημερινά.
Μ αρέσει επίσης πάρα πολύ η μεγαλύτερη οθόνη , που με τα κατάλληλα "σιλικονάτα" bumbers, γίνεται ακόμα πιο τουμπανέιρο το ρολόι και μπορείς να παίξεις με πολύχρωμα λουριά ταυτόχρονα.
Πιστεύω πραγματικά, οτι η Apple έχει δώσει ρέστα και στο κομμάτι των ρολογιών της, ιδίως στις εφαρμογές που αφορά την υγεία, που δεν έχει καμία σημασία τι ηλικία είσαι!
Μαθαίνεις καλύτερα τον οργανισμό σου μέσα από το Apple Watch και αυτό είναι που με τρελαίνει πραγματικά!!
Θα ήθελα περισσότερα θέματα στο ρολόι, αλλά εντάξει ....
Πολύ θετικό ότι σου μετράει χτύπους ακόμη και όταν κοιμάσαι, χωρίς να τρέξεις κάποια εφαρμογή επιπλέον, και είσαι ενημερωμένος ανά κάποια λεπτά για τους παλμούς σου!!
Έχω ένα μεγάλο κομμάτι της υγείας μου, συγκεντρωμένο στο Apple Watch και μέσω του iCloud δεν χάνω καμία παλιότερη πληροφορία από το προηγούμενο ρολόι, προπονήσεις, καρδιακούς παλμούς κτλ!
Καλά, το ότι πληρώνω πλέον για το οποιοδήποτε ποσό και σε οποιοδήποτε μαγαζί, και με το ρολόι στο τσακ μπαμ, είναι ακόμη ένα μεγάλο + !!!!!!!!
Έχω να πιάσω φυσικά χρήματα εδώ και 3 χρόνια στα χέρια μου και δεν με χαλάει καθόλου!! Αντιθέτως,,,, :)
Για τέλος να πω, πως ήμουν από εκείνους, που ποτέ δεν φορούσα ρολόι στο χέρι μου, πάντα είχα το κινητό να μου λέει την ώρα και μου έφτανε.
Τώρα με το Apple Watch που είναι τόσο συνδεδεμένο με το κομμάτι της υγείας, δεν με φαντάζομαι χωρίς αυτό!!!
Τα σέβη μας λοιπόν στην Apple , α και περιμένω σε επόμενες κυκλοφορίες να μετράει και πίεση, παιχνιδάκι για την Apple βέβαια με αυτά που έχει καταφέρει!!

Συμφωνω με αυτα που γραφεις.Εγω ειμαι κατοχος ενος AW4 ,ενω πριν ειχα Aw2.
Μια απο τα ιδια,και εγω θεωρουσα ανουσια ή βλακεια να καταγραφω καποια πράγματα για το σωμα μου που μπορει ποτε να μν κοιταξω,αλλα ακομη κ ετσι να ηταν,που δεν ειναι γτ ενημερωνομαι,τα δεδομενα ειναι εκει χωρις να κανεις κατι.Επιπλεον εαν καποιος θελει τρεχει κ καποιο πιο ειδικο app η αγοραζει αναλογο equipment.
Καλα όσον αγορα ασκηση δεν το αυζητω,βοηθα τρομερα κ ειναι για εμενα μονιμος partner σε ολα εδω κ καποια χρονια. Για οκα τα ηδη ασκησης,μεσα κ εξω απο σπιτι,με αλουστικα κ χωρις.Training-running κτλ.
Το θεμα με την πίεση ειναι κ αυτο κατι εξαιρετικο αν γίνει,αν και αρκετα challenging,δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι,ολα γινονται βέβαια, απλά για να μετρησεις πίεση (μικρη/μεγάλη) θα πρέπει με καποιο τρόπο,δν γινεται αλλιως, να σφιξει στο χερι.
Δν ξερω εαν μπορει να κατασκευασει κατι το οποιο να σφιγγει στο χέρι κ αισθητικα να ειναι λουρί. Επισης πως να σφιξει,θα πρεπει να εχει μηχανισμο το ρολοι να το κανει κ μετα να αποσυμπιεσει κανοντας τις μετρησεις….Θα δουμε.
Ειναι δυσκολο αλλα μακαρι να γινει κ αυτο. Το βλεπω να αργεί 3-4 χρόνια. Εαν με ρωτουσες βεβαια να διαλεξω πρακτικα απο ιατρικης αποψης, η μη επεμβατικη μετρηση σακχαρου που ειχαν αναφερει θα ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ. Αλλα κ αυτο δν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει τωρα,με τα υπαρχοντα μεσα στα ρολογια.
Σκεψου αυτο για μετρηση θερμοτητας πχ για πυρετο που ειχαν πει κ ηδη αρχισαν να τα μασανε.Δν ειναι ευκολα αυτα,ειδικα για να εχεις ακομη κ σχετική αξιοπιστια με κατι που εχει να κανει με την υγεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 09/03/2022 - 16:09


#521   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2022 - 00:06

Το θεμα με την πίεση ειναι κ αυτο κατι εξαιρετικο αν γίνει,αν και αρκετα challenging,δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι,ολα γινονται βέβαια, απλά για να μετρησεις πίεση (μικρη/μεγάλη) θα πρέπει με καποιο τρόπο,δν γινεται αλλιως, να σφιξει στο χερι.
Δν ξερω εαν μπορει να κατασκευασει κατι το οποιο να σφιγγει στο χέρι κ αισθητικα να ειναι λουρί. Επισης πως να σφιξει,θα πρεπει να εχει μηχανισμο το ρολοι να το κανει κ μετα να αποσυμπιεσει κανοντας τις μετρησεις….Θα δουμε.
Ειναι δυσκολο αλλα μακαρι να γινει κ αυτο. Το βλεπω να αργεί 3-4 χρόνια. Εαν με ρωτουσες βεβαια να διαλεξω πρακτικα απο ιατρικης αποψης, η μη επεμβατικη μετρηση σακχαρου που ειχαν αναφερει θα ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ. Αλλα κ αυτο δν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει τωρα,με τα υπαρχοντα μεσα στα ρολογια.
Σκεψου αυτο για μετρηση θερμοτητας πχ για πυρετο που ειχαν πει κ ηδη αρχισαν να τα μασανε.Δν ειναι ευκολα αυτα,ειδικα για να εχεις ακομη κ σχετική αξιοπιστια με κατι που εχει να κανει με την υγεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μακάρι να γίνουν όλα αυτά σύντομα, και μένα με ενδιαφέρει η μέτρηση ζαχάρου ως... μεγάλος φαν των σοκολατών και γλυκών γενικότερα  :P .
Θα γούσταρα να μου την "λέει" , όπως εξάλλου μου την "λέει" όταν κλείνω μια ώρα καθιστός στο PC και μου προτείνει να σηκωθώ, και όπως επίσης όταν καταλαβαίνει ότι είμαι κάπως νευριασμένος, έχω ανεβάσει παλμούς κτλ  και προτείνει ανάσες κτλ κτλ.. :P 
Όσον αφορά την μέτρηση θερμοκρασίας, θυμάμαι που λέγανε για τα airpods ότι ίσως μελλοντικά θα μπορούσαν να μετρήσουν θερμοκρασία.
Η πίεση από την άλλη, θα την βρουν την άκρη, ένα στάνταρ λουρί-μετρητή, που θα σφίγγει και θα ξεσφίγγει  :lol:  (ευκολάκι γι αυτούς) , και δεν ξέρω τι άλλοι αισθητήρες θα χρειαστεί να ενσωματώσουν!
Πιστεύω ότι δικαίως τα αργούνε όλα αυτά, για να τα έχουν ως κρυφό άσο στο μανίκι τους για τα επόμενα ρολόγια. Αν μας τα δίναν όλα, μετά μέχρι να μας χάλαγε το ρολόι, δεν θα αλλάζαμε εύκολα, έτσι πιστεύω!

Μου χε τύχει που λες φίλε ένα σκηνικό που είχα φοβηθεί πάρα πολύ, η καρδιά μου χτυπούσε σαν τρελή τέρμα για πολύ ώρα, και το apple watch2 , το είχε καταλάβει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και μου εμφάνισε αμέσως γνωστοποίηση υψηλού σφυγμού, επειδή ξεπέρασα το 10λεπτο, το οποίο δεδομένο , παραμένει στο... "ιστορικό" μου και μου θυμίζει εκείνον τον εφιάλτη κάθε φορά που το κοιτάω. Ξέρω αναλυτικά την ώρα που άρχισε και τελείωσε.. 
Και για το κουτσομπολιό   , θυμάστε όλοι ότι το Apple Watch της Καρολάιν που δολοφονήθηκε από τον σύζυγο της στα Γλυκά Νερά, αποτέλεσε ακόμη ένα αποδεικτικό στοιχείο του μαρτυρίου της, ίσως το σημαντικότερο εύρημα..... Ε μετά από αυτό τι να πεις...

Ότι καλύτερο σε smartwatch τις Apple.. 


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 10/03/2022 - 00:13


#522   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2022 - 11:35

Φιλοι μου Γεια χαρα. 

Εγω θελω 1 μεγαλη βοηθεια αν μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο, αν μπορει.

 

Αγορασα πριν κατι ημερες μεσω του Car, το Iphone 13 Pro Max απο εναν φιλο, και μαζι με αυτο μου εστειλε και ενα ρολοι, το Apple Watch Series 7.

Ενεργοποιησα το Iphone 13 Pro Max ολα καλα και ολα ωραια, και μολις πηγα να "Ζευγαροποιησω" το ρολοι, διαπιστωσα οτι το ρολοϊ ειναι ακομα στο I-Coud του (του πωλητη).

Γιατι ενω μεχρι 1 σημειο στο Iphone μου καταφερα "Ζευγαροποιηση", μετα σταματήθηκα γιατι μου ζηταει να καταχωρησω το AppleID του πωλητη και το Password.

Προφανως απο οτι καταλαβα, δεν εχει κανει στο I-Cloud του στο μενου στην ενοτητα "Οι Συσκευες μου" την "ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ" ωστε να μην φαινεται στο συστημα το ρολοϊ μου στα χερια μου σαν κλεμμενο.

 

Αυτο ειναι; Ολο κι ολο;

Γιατι τηλεφωνηθηκαμε με τον Πωλητη τον Φωτη, και του εξηγησα τι εχει γινει, και του ειπα να τον παρω τηλεφωνο και να μπω εγω στο I-Cloud του, να του κανω την "ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ" και τελος.

Και μετα αυτος αλλαζει password αν θελει στο I-Cloud του. Και συμφωνησε, μου εχει εμπιστοσυνη.

Ολα αυτα βεβαια ενω θα ειμαστε σε τηλεφωνικη επικοινωνια ταυτοχρονα, γιατι εχω στο σταθερο τηλεφωνο μου Απεριοριστα Υπεραστικα τηλεφωνηματα χωρις Χρεωση. 

 

Τελικα αυτο πιστευετε οτι ειναι; Αν αφαιρεθει το Ρολοι, η συσκευη απτο I-Cloud του, θα μπορεσω να ολοκληρωσω την Ζευγαροποιηση στο Ρολοι και να μπω στο μενου του; Γιατι ακομα δεν μπορω να εισελθω στο μενου του ρολογιου (οπως λεμε πχ στα Windows).

Γιατι τηλεφωνησα και σε ενα Service στην Αθηνα για Iphones και Apple Watch και μου ειπαν οτι αν δεν μπορει να γινει το παραπανω, το ρολοι θεωρειται δηλαδη κοινως αχρηστο. Για πέταμα που λεμε.

Τωρα βεβαια ο Πωλητης ο Φωτης επιχειρησε χθες να εισελθει στο I-Cloud του και μαλλον εκανε 2 φορες λαθος το Password του, και το I-Cloud του κλειδωσε οπως μου ειπε για 2 μερες. 

Και ετσι θα το επιχειρησουμε σε 2 μερες οπως του ειπα, να το κανουμε.

Αυτα.

Οποιος μπορει να βοηθησει πανω σε αυτο σε κατι, θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω πολυ. "Γιώργος".



#523   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2022 - 17:13

Σωστά σου τα είπαν - γράφεις
Πρέπει να το αφαιρέσει από το iCloud του.

#524   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/03/2022 - 18:24

Φιλοι μου Γεια χαρα. 

Εγω θελω 1 μεγαλη βοηθεια αν μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο, αν μπορει.

 

Αγορασα πριν κατι ημερες μεσω του Car, το Iphone 13 Pro Max απο εναν φιλο, και μαζι με αυτο μου εστειλε και ενα ρολοι, το Apple Watch Series 7.

Ενεργοποιησα το Iphone 13 Pro Max ολα καλα και ολα ωραια, και μολις πηγα να "Ζευγαροποιησω" το ρολοι, διαπιστωσα οτι το ρολοϊ ειναι ακομα στο I-Coud του (του πωλητη).

Γιατι ενω μεχρι 1 σημειο στο Iphone μου καταφερα "Ζευγαροποιηση", μετα σταματήθηκα γιατι μου ζηταει να καταχωρησω το AppleID του πωλητη και το Password.

Προφανως απο οτι καταλαβα, δεν εχει κανει στο I-Cloud του στο μενου στην ενοτητα "Οι Συσκευες μου" την "ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ" ωστε να μην φαινεται στο συστημα το ρολοϊ μου στα χερια μου σαν κλεμμενο.

 

Αυτο ειναι; Ολο κι ολο;

Γιατι τηλεφωνηθηκαμε με τον Πωλητη τον Φωτη, και του εξηγησα τι εχει γινει, και του ειπα να τον παρω τηλεφωνο και να μπω εγω στο I-Cloud του, να του κανω την "ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ" και τελος.

Και μετα αυτος αλλαζει password αν θελει στο I-Cloud του. Και συμφωνησε, μου εχει εμπιστοσυνη.

Ολα αυτα βεβαια ενω θα ειμαστε σε τηλεφωνικη επικοινωνια ταυτοχρονα, γιατι εχω στο σταθερο τηλεφωνο μου Απεριοριστα Υπεραστικα τηλεφωνηματα χωρις Χρεωση. 

 

Τελικα αυτο πιστευετε οτι ειναι; Αν αφαιρεθει το Ρολοι, η συσκευη απτο I-Cloud του, θα μπορεσω να ολοκληρωσω την Ζευγαροποιηση στο Ρολοι και να μπω στο μενου του; Γιατι ακομα δεν μπορω να εισελθω στο μενου του ρολογιου (οπως λεμε πχ στα Windows).

Γιατι τηλεφωνησα και σε ενα Service στην Αθηνα για Iphones και Apple Watch και μου ειπαν οτι αν δεν μπορει να γινει το παραπανω, το ρολοι θεωρειται δηλαδη κοινως αχρηστο. Για πέταμα που λεμε.

Τωρα βεβαια ο Πωλητης ο Φωτης επιχειρησε χθες να εισελθει στο I-Cloud του και μαλλον εκανε 2 φορες λαθος το Password του, και το I-Cloud του κλειδωσε οπως μου ειπε για 2 μερες. 

Και ετσι θα το επιχειρησουμε σε 2 μερες οπως του ειπα, να το κανουμε.

Αυτα.

Οποιος μπορει να βοηθησει πανω σε αυτο σε κατι, θα το εκτιμουσα.

Ευχαριστω πολυ. "Γιώργος".

Μπαίνει iCloud.com απο το PC του, Find iPhone - All Devices - στο AW που θέλει - Erase.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#525   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2022 - 19:03

Μπαίνει iCloud.com απο το PC του, Find iPhone - All Devices - στο AW που θέλει - Erase.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Αυτος δεν εχει τωρα Iphone γιατι απογοητευτηκε και θελησε να ξαναγυρισει στα Androids, γι αυτο πουλαγε το Iphone (μαζι με το ρολοι)

 Aπλα το θεμα ειναι οτι του ειπα εγω χθες:

"Κατσε να ληξει το 2ημερο Lock που σου εβαλε το icloud αφου εβαλες λαθος password, και μετα αν θες το κανω εγω απτον υπολογιστη μου, δηλ να μπω εγω στο Icloud σου, να παω στο μενου "Οι Συσκευες μου"  και να πατησω "Αφαιρεση-Διαγραφη Συσκευης" και Τελος.

Και μετα εσυ μπσινεις και αλλαζεις το Password στο icloud σου".

Και μου ειπε ενταξει, δηλ μου εχει εμπιστοσυνη.

Το θεμα ειναι μπορει να γινει αυτο απο τον υπολογιστη μου;

ή

θα πρεπει να το κανει μονο ο ιδιος απο πχ δικο του υπολογιστη; ή δε παιζει ρολο αυτο;

Γιατι οταν παω να ολοκληρωσω την Ζευγαροποιηση στο ρολοι μου λεει:

 

"Πληκτρολογηστε το AppleID και το Password με βαση την εγγραφη που κανατε εξ αρχης με το F******@gmail.com (δηλ το δικο του Gmail)

 Και δε ξερω μηπως δε μπορεσω να μπω στο icloud του για να κανω εγω αυτο το πραγματακι, το αφαιρεση της Συσκευης, μια υποθεση δηλαδη 5-10 δευτερολεπτων.

(που θα ειμαστε ταυτοχρονα σε τηλ επικοινωνια, δηλ θα τον εχω εγω σε επικοινωνια απτο σταθερο μου τηλεφωνο)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες