Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θήκες iPhone 13 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
753 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2021 - 18:59

Καλησπέρα, αυτό το τζαμάκι κ θήκη τα γνωρίζεται, σαν ποιότητα; Θα έχει τελωνείο; Κ αν ναι ποσό περίπου; Ευχαριστώ ! https://www.benks.co...=41077238038702

Να ενημερώσω ότι σε εμένα έφθασε το δέμα μέσω acs χωρίς να περάσει τελωνείο. Δε με ενημέρωσαν για να πληρώσω κάτι και αύριο το πρωί θα παραλάβω. Θυμίζω ότι το συνολικό κόστος με τις εκπτώσεις γιατί είχα πάρει και την aramid θηκη ήταν 45Ε. Διάρκεια 23/10 με 5/11 μέσω yunexpress. Θα ανεβάσω αύριο φωτος

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 05/11/2021 - 19:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/11/2021 - 19:01

Να ενημερώσω ότι σε εμένα έφθασε το δέμα μέσω acs χωρίς να περάσει τελωνείο. Δε με ενημέρωσαν για να πληρώσω κάτι και αύριο το πρωί θα παραλάβω. Θυμίζω ότι το συνολικό κόστος με τις εκπτώσεις ήταν 45Ε. Διάρκεια 23/10 με 5/11 μέσω yunexpress

Περιμένουμε εντυπώσεις και από την θήκη φυσικά



#243   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2021 - 19:02

Περιμένουμε εντυπώσεις και από την θήκη φυσικά

ναι θα ανεβάσω το μεσημέρι φωτός

#244   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2021 - 21:41

d05fb3b38fee1fc8ac892d05b884d603.jpg
Sierra Blue με Midnight Leather


Sent from my iPhone using Tapatalk

#245   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2021 - 23:38

Αγαπημένη RINGKE 'military black' με διαφάνεια όπου παίρνει χρώμα αναλόγως το χρώμα του κινητού. 

 

Link https://amzn.to/3q94YOL

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  12.jpg   78,21KB   74 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  13.jpg   50,24KB   78 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 05/11/2021 - 23:40


#246   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/11/2021 - 07:50

Πάντως, ρε παιδιά η δερμάτινη θήκη της Apple θέλει πολύ προσοχή στο εξής. Χθες ήμουν με έναν φίλο για καφέ. Κάποια στιγμή του έπεσε το τηλέφωνο την ώρα που θα φεύγαμε από το ύψος της τσέπης του παντελονιού. Το τηλέφωνο δεν έπεσε με πολύ ορμή, αλλά προσέκρουσε στο έδαφος με την πάνω δεξιά γωνία από την επιφάνεια της οθόνης. Φυσιολογικά δεν έπρεπε να πάθει τίποτα το κινητό, αλλά η θήκη θα έκανε σημάδι στο δέρμα. Και όμως παιδιά, βγήκε το κινητό από τη θήκη στην πάνω δεξιά πλευρά και χτύπησε στο έδαφος κάνοντας ένα σημαδάκια στο πλαίσιο. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά η θήκη μπναινοβγαίνει πολύ εύκολα, γιατί λόγω απουσίας καμπυλωτού πλαισίιου, η θήκη δεν μπορεί να αγκαλιάσει το σασί του τηλεφώνου όπως παλιά. Για αυτό προσέξτε όσοι έχετε δερμάτινη θήκη της μαμάς εταιρίας. Για σιλικόνη, δεν ξέρω…


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 06/11/2021 - 07:52


#247   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 06/11/2021 - 09:50

Πάντως, ρε παιδιά η δερμάτινη θήκη της Apple θέλει πολύ προσοχή στο εξής. Χθες ήμουν με έναν φίλο για καφέ. Κάποια στιγμή του έπεσε το τηλέφωνο την ώρα που θα φεύγαμε από το ύψος της τσέπης του παντελονιού. Το τηλέφωνο δεν έπεσε με πολύ ορμή, αλλά προσέκρουσε στο έδαφος με την πάνω δεξιά γωνία από την επιφάνεια της οθόνης. Φυσιολογικά δεν έπρεπε να πάθει τίποτα το κινητό, αλλά η θήκη θα έκανε σημάδι στο δέρμα. Και όμως παιδιά, βγήκε το κινητό από τη θήκη στην πάνω δεξιά πλευρά και χτύπησε στο έδαφος κάνοντας ένα σημαδάκια στο πλαίσιο. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά η θήκη μπναινοβγαίνει πολύ εύκολα, γιατί λόγω απουσίας καμπυλωτού πλαισίιου, η θήκη δεν μπορεί να αγκαλιάσει το σασί του τηλεφώνου όπως παλιά. Για αυτό προσέξτε όσοι έχετε δερμάτινη θήκη της μαμάς εταιρίας. Για σιλικόνη, δεν ξέρω…

Αυτό συνέβη από πέρσι, που έκανε κλειστές τις δερμάτινες, κίνηση με την οποία διαφώνησα και το είχα γράψει κάποια στιγμή. Ένα αυτό και δεύτερον επειδή πήγαμε σε σασί κονσέρβα και όχι μπομπέ, είναι αδύνατον να γίνει πολύ σφιχτή η θήκη. Ούτε θα μπαίνει. 

Σε XS Max που το σασί είναι κουρμπαριστό και η δερμάτινη θήκη της Apple ανοιχτή από κάτω, είναι πιο σφιχτή γενικά στο αγκάλιασμα της συσκευής. 



#248   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/11/2021 - 10:17

Πολύ σωστά το περιέγραψες.

Ακριβώς έτσι έγιναν τα πράγματα…

Προεδράρα Εδεσσαϊκού η αμίμητη ατάκα. 



#249   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 06/11/2021 - 10:46

Πάντως στο δικό μου μπαίνει και βγαίνει με δυσκολία η δερμάτινη. Δεν μου έχει πέσει να το δω στην πράξη αλλά φαίνεται σταθερή


Sent from my iPhone using Tapatalk

#250   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 13:10

d05fb3b38fee1fc8ac892d05b884d603.jpg
Sierra Blue με Midnight Leather


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραία θήκη αλλά με το συγκεκριμένο χρώμα των καμερών δε το κολακεύει. Φαίνεται ότι είναι αταίριαστος συνδυασμός.

#251   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 06/11/2021 - 14:10

Ωραία θήκη αλλά με το συγκεκριμένο χρώμα των καμερών δε το κολακεύει. Φαίνεται ότι είναι αταίριαστος συνδυασμός.


Αν και γούστα είναι αυτά όσον αφορά τα χρώματα θα σου πω ότι εμένα γενικά το Sierra Blue δεν μου άρεσε σαν χρώμα. Το πήρα γιατί ήταν το μόνο διαθέσιμο αυτή την περίοδο. Και σε θήκες αλλάζω τακτικά χρώματα μέσα στη χρόνια όποτε θα δοκιμάσω και άλλους συνδυασμούς


Sent from my iPhone using Tapatalk

#252   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 14:29

Αν και γούστα είναι αυτά όσον αφορά τα χρώματα θα σου πω ότι εμένα γενικά το Sierra Blue δεν μου άρεσε σαν χρώμα. Το πήρα γιατί ήταν το μόνο διαθέσιμο αυτή την περίοδο. Και σε θήκες αλλάζω τακτικά χρώματα μέσα στη χρόνια όποτε θα δοκιμάσω και άλλους συνδυασμούς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εννοείται ότι εφόσον αρέσει σε εσένα περισσεύει σε εμάς.
Το σχόλιο μου ήταν καθαρά για τη φωτό.

#253   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 06/11/2021 - 15:24

Περιμένουμε εντυπώσεις και από την θήκη φυσικά

Δεν πρόλαβα ανοιχτά το courier... Δευτέρα δυστυχώς 



#254   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2021 - 20:52

Εννοείται ότι εφόσον αρέσει σε εσένα περισσεύει σε εμάς.
Το σχόλιο μου ήταν καθαρά για τη φωτό.

Δεν ειναι καλη η φωτο. Ταιριαζει πολυ η midnight με το SB



#255   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2021 - 13:21

Πάντως, ρε παιδιά η δερμάτινη θήκη της Apple θέλει πολύ προσοχή στο εξής. Χθες ήμουν με έναν φίλο για καφέ. Κάποια στιγμή του έπεσε το τηλέφωνο την ώρα που θα φεύγαμε από το ύψος της τσέπης του παντελονιού. Το τηλέφωνο δεν έπεσε με πολύ ορμή, αλλά προσέκρουσε στο έδαφος με την πάνω δεξιά γωνία από την επιφάνεια της οθόνης. Φυσιολογικά δεν έπρεπε να πάθει τίποτα το κινητό, αλλά η θήκη θα έκανε σημάδι στο δέρμα. Και όμως παιδιά, βγήκε το κινητό από τη θήκη στην πάνω δεξιά πλευρά και χτύπησε στο έδαφος κάνοντας ένα σημαδάκια στο πλαίσιο. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά η θήκη μπναινοβγαίνει πολύ εύκολα, γιατί λόγω απουσίας καμπυλωτού πλαισίιου, η θήκη δεν μπορεί να αγκαλιάσει το σασί του τηλεφώνου όπως παλιά. Για αυτό προσέξτε όσοι έχετε δερμάτινη θήκη της μαμάς εταιρίας. Για σιλικόνη, δεν ξέρω…

Παραδόξως αν και όσες σιλικόνης δοκίμασα στο 12 Pro Max ήταν αντίστοιχα χαλαρές όσο και της δερμάτινης που περιγράφεις, το καλοκαίρι που έφαγε η συσκευή μια τρελή σαβούρα σε ασφαλτόδρομο με έντονη κατηφορική κλίση, δεν ξέρω πώς ακριβώς, αλλά το κινητό δεν έπαθε τίποτα.
Μάλλον είχα άγιο

Πολλές φορές, με την ίδια ακριβώς θήκη, είχε τύχει να χρειαστεί να ξαναπιέσω το κινητό για να κουμπώσει καλά.

Είχα βάλει και ανάρτηση εδώ τότε, γιατί μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.

Φωτό εδώ:

ada8ff6a751c51e19d16fffa351567e4.jpg

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2)