Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   stevekrk

stevekrk

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2021 - 18:50

Μίλησα αλλά δεν ήξεραν και μου είπαν να καλέσω το πρωί που είναι το λογιστήριο ανοιχτό. Κι εγώ αυτό υποπτεύομαι. Για την προπαραγγελία που τους ρώτησα υφίσταται κανονικά δεν άλλαξε κάτι πάντως. Για να δούμε.


Στο εύχομαι να είναι κάτι τόσο απλό και απλά να πρέπει να ξανακάνεις την πληρωμή μόλις είναι έτοιμο προς αποστολή. 🤞🏻
Αν μάθεις κάτι νεότερο πες μας να έχουμε το νου μας! 🙏

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   cddaraa

cddaraa

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2021 - 08:25

Παραλαβή από Κωτσόβολο τελικά και επιστροφή χρημάτων από τους αγενέστατους της iStorm. Έχει τύχει σε κάποιον να κάνει συγχρονισμό με google account και να του κάνει duplicate όλες τις επαφές; 13 pro με 15.02



#378   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 26/10/2021 - 09:02

Παραλαβή από Κωτσόβολο τελικά και επιστροφή χρημάτων από τους αγενέστατους της iStorm. Έχει τύχει σε κάποιον να κάνει συγχρονισμό με google account και να του κάνει duplicate όλες τις επαφές; 13 pro με 15.02

Πέρυσι εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την istorm, φέτος μου φαίνεται ότι έχασαν λίγο την μπάλα που ήταν τα καταστήματα ανοιχτά.



#379   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2021 - 09:53

Στο εύχομαι να είναι κάτι τόσο απλό και απλά να πρέπει να ξανακάνεις την πληρωμή μόλις είναι έτοιμο προς αποστολή.
Αν μάθεις κάτι νεότερο πες μας να έχουμε το νου μας!

Όλα οκ τελικά, μου είπαν οτι επειδή είχαν μέρες δεσμευμένα τα λεφτά δεν μπορούσαν να τα κρατήσουν άλλο και τα αποδέσμευσαν. Η προπαραγγελία ισχύει κανονικά, μόλις έρθει η σειρά μου θα μου πουν να πληρώσω και να μου το στείλουν.



#380   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/10/2021 - 10:20

Στην istorm γενικα την είδαν πολύ κάπως.Τους είχα σε εκτίμηση αλλά την χάνουν με την συμπεριφορά τους.Πήγα χθες να πάρω iPad Pro αλλά ξεκίνησα ρωτώντας για μια παραγγελία που έχω κάνει για 13 pro και πριν μιλήσω καλά καλά μου λέει η υπάλληλος με ύφος δεν ξέρουμε τίποτα,θ παραλάβετε όταν έρθει η ώρα σας,κι έφυγε να εξυπηρετήσει κάποια κοπέλα που ήθελε θήκες.Εχε χάρη που δεν το έβρισκα διαθέσιμο αλλου αλλιώς σιγά μην έπαιρνα !Τραγικη συμπεριφορά και ύφος.

#381   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/10/2021 - 10:32

Είναι κανένας με προπαραγγελία με εξόφληση απο Πλαίσιο; Είχα εξοφλήσει με χρεωστική στις 10/10 και απο τότε ήταν σε δέσμευση το ποσό. Σήμερα είδα οτι αποδεσμεύτηκε και μου γύρισε πίσω. Η προπαραγγελία όμως συνεχίζει να υφίσταται κανονικά απ'ότι μου είπαν.

γιατι ομως, εχει ξανασυμβει τα προηγουμενα χρονια σε κανεναν, να του ακυρωσουν την προπληρωμη???? Περιεργο, το μαγαζι παντα θελει τη ρευστοτητα, εκτος κ αν εμαθε οτι δεν θα παραλαβει φετος και εχει θεμα λογιστικο ισως λεω, δεν ξερω



#382   stevekrk

stevekrk

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2021 - 11:15

γιατι ομως, εχει ξανασυμβει τα προηγουμενα χρονια σε κανεναν, να του ακυρωσουν την προπληρωμη???? Περιεργο, το μαγαζι παντα θελει τη ρευστοτητα, εκτος κ αν εμαθε οτι δεν θα παραλαβει φετος και εχει θεμα λογιστικο ισως λεω, δεν ξερω


Δεν είναι περίεργο. Είναι το νόμιμο. Δεν μπορεί να κρατά το ποσό δεσμευμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς να έχει παραδώσει το προϊόν. Είναι παράνομο αυτό.
Βάσει νομοθεσίας αν δεν έχει συμφωνηθεί διαφορετικά, ο προμηθευτής παραδίδει τα αγαθά εντός 30 ημερολογιακών ημερών από τη σύναψη της σύμβασης. Αν δεν τα παραδώσει εμπρόθεσμα, ο καταναλωτής πρέπει να του ζητήσει να πραγματοποιήσει την παράδοση εντός επιπλέον προθεσμίας ανάλογης των περιστάσεων. Αν και αυτή δεν τηρηθεί, ο καταναλωτής δικαιούται να καταγγείλει τη σύμβαση και ο προμηθευτής οφείλει να επιστρέψει, χωρίς αδικαιολόγητη καθυστέρηση, όλα τα χρήματα που είχαν πληρωθεί βάσει της σύμβασης.

#383   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2021 - 13:24

Παραλαβή από Κωτσόβολο τελικά και επιστροφή χρημάτων από τους αγενέστατους της iStorm. Έχει τύχει σε κάποιον να κάνει συγχρονισμό με google account και να του κάνει duplicate όλες τις επαφές; 13 pro με 15.02

Καλησπέρα. Αλήθεια, πότε παρέλαβες από τον Κωτσόβολο; Έφεραν συσκευές;



#384   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/10/2021 - 15:08

Καλησπέρα. Αλήθεια, πότε παρέλαβες από τον Κωτσόβολο; Έφεραν συσκευές;


Σήμερα που μίλησα με τον Κωτσόβολο μου είπαν ότι ακόμα δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#385   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/10/2021 - 15:19

Μπορεί κάποιος που έχει παραλάβει Sierra Blue Pro ή Pro Max από iStorm με παραγγελία μετά τις 8/10 00:10 το βράδυ να μου στείλει ένα προσωπικό. Ευχαριστώ.

9d2a09910ecd394ff41b658d2fd421e3.jpg
13 pro blue

#386   cddaraa

cddaraa

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2021 - 19:21

Καλησπέρα. Αλήθεια, πότε παρέλαβες από τον Κωτσόβολο; Έφεραν συσκευές;


Έκανα παραγγελία την προηγούμενη Δευτέρα τότε που είχε τυχαίες διαθεσιμότητες στο σάιτ και παρέλαβα την Παρασκευή

#387   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/10/2021 - 09:26

Μίλησα με Κωτσόβολο. Καμία ενημέρωση.

#388   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 27/10/2021 - 11:48

Καλησπερα αφου εφυγε το Samsung Note 20 Ultra 256GB για 750 ευρω. Εριξα μια παραγγελεια χωρις φπα διλωμενο σε εταιρια το τιμολογιο για το iPhone 13 Mini ασπρο 128GB.
Ειναι το τελευταιο τεμαχιο που υπαρχει απο το istrom cyprus που μιλησα μαζι τους χθες για επιβεβαιωση οτι υπαρχει οντως αυτο το κομματι να μην το παραγγελα αδικα και να περιμενα.



#389   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2021 - 15:16

Για όποιον ενδιαφέρεται και προλάβει, υπάρχει στο site του Κωτσόβολου διαθέσιμο 13 Pro Max 128GB χρυσό:

 

https://www.kotsovol...-max-128gb-gold



#390   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/10/2021 - 16:14

Για όποιον ενδιαφέρεται και προλάβει, υπάρχει στο site του Κωτσόβολου διαθέσιμο 13 Pro Max 128GB χρυσό:

 

https://www.kotsovol...-max-128gb-gold

θα προλαβει, ποιοσ θα παρει τωρα 128 με τη μλκ που εκαναν στην αππλε (Prores) θα μεινουν απουλητα, ασε που θα χασεις κ σε μεταπωληση...επρεπε να ξεκιναει με 256 ελαχιστη, τεσπα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες