Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows phone 7 series


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:26

ο καθένας έχει την γνώμη του. αν σαρέσει εσένα να πληρώνεις ένα κινητό 700 ευρώ και να περιμένεις πότε θα βγεί ένα update για να σου παρέχει τα βασίκα καλός. και να είσαι πάνω απο ένα pc πότε θα βγεί το jailbreak και πότε το ένα και πότε το άλλο πάλι καλός. εγώ παντός βαρέθηκα να περιμένω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:28

καμια πατατα θα δουμε παλι...το μονο σιγουρο...

#18   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:39

θα την παθει σαν τα vista
Αφου ξερουμε οτι η apple δημιουργει αναγκες και τασεις
και η μικρομαλακή της αντιγραφει
Οταν προτοβγήκαν τα vista svista ολοι ειπαν "ποπο,παει η apple, κατερευσε"...
και ομως.. οχι μονο δεν κατερευσε αλλα και τα πιρε πανω της (μετα απο το βατερλω)
εγω νομιζω οτι θα ειναι πατατα αμερικης

Τελευταία επεξεργασία από: mike26, 17/02/2010 - 15:40


#19   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:41

ο καθένας έχει την γνώμη του.αν σαρέσει εσένα να πληρώνεις ένα κινητό 700 ευρώ και να περιμένεις πότε θα βγεί ένα update για να σου παρέχει τα βασίκα καλός.και να είσαι πάνω απο ένα pc πότε θα βγεί το jailbreak και πότε το ένα και πότε το άλλο πάλι καλός.εγώ παντός βαρέθηκα να περιμένω.

αυτά τα πράγματα είναι καθαρά θέμα software για το οποίο δεν μπορεί κανείς να μιλάει αυτή τη στιγμή καθώς το μόνο που ξέρουμε για τα 7 είναι το interface τους μέσα από μια παρουσίαση.. κάτσε να βγει και η συσκευή και τότε να δούμε τί παραπάνω θα σου δώσει η microsoft σε σχέση με την apple (χαρακτηριστικό παράδειγμα το flash). και στην τελική, τί σε κάνει να πιστεύεις ότι η microsoft θα είναι περισσότερο γενναιόδωρη από την apple ώστε να σε αφήσει να ξεκλειδώνεις τις συσκευές της και να κάνεις αεροπλανικά μέσα ;

#20   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:42

μας έχει αποδίξει η microsoft πως δεν είναι κομπλεξικη στα προιόντα της.

#21   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 17/02/2010 - 15:46

θα την παθει σαν τα vista
Αφου ξερουμε οτι η apple δημιουργει αναγκες και τασεις
και η μικρομαλακή της αντιγραφει
Οταν προτοβγήκαν τα vista svista ολοι ειπαν "ποπο,παει η apple, κατερευσε"...
και ομως.. οχι μονο δεν κατερευσε αλλα και τα πιρε πανω της (μετα απο το βατερλω)
εγω νομιζω οτι θα ειναι πατατα αμερικης


Στο 6% είσαι και η microsoft στο 90% στην πίτα των λειτουργικών. Πάλι καλά που πήρε τα πάνω της.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 17/02/2010 - 15:46


#22   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/02/2010 - 17:30

σκεφτειται αυτο το πραγμα με το μηλο απο πισω σαν το καινουργιο iphone σιγουρα δεν θα λεγατε τα ιδια οπως και να εχει να βγει με το καλο να βγει και το νεο μηλο και το συζηταμε :D

#23   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 18:07

μια σημαντικη διαφορα του iphone με τα αλλα ειναι οτι μπορεις να κανεις update το λειτουργικο
στα αλλα πρεπει σχεδον παντα να παρεις αλλο τηλεφωνο για να εχεις το νεο λειτουργικο

#24   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 19:22

Κανονικα η κοινοτητα του iphone πρεπει να ειναι χαρουμενη.Γιατι οταν καποιος ειναι μονος στην κορυφη κανει οτι θελει.Οταν ομως απειλειται τοτε τα πραγματα αλλαζουν υπερ του καταναλωτη φυσικα.Μακαρι να μπορουσε να βγει και αυριο το win mobile 7 και να αλλαξει η και η apple την πολιτικη της(βλεπε κλειδωμενα bt,και ολους τους αλλους περιορισμους)

#25   sixokime1

sixokime1

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:59

Παιδιά ίσως είμαι μεγαλύτερος απο εσας ( εννοώ ηλικιακά ) θα πρέπει να καταλάβεται το εξής είναι γεγονός πια οτι τα πάντα αλλάζουν , μένουν όμως κάποια πράγματα .
Όταν βγήκε το ipfone ήταν καινοτομία και άλλαξε εντελώς τον τρόπο που αντιμετωπίζαμε τα κινητά τηλέφωνα .
Το ipfone θα παραμείνει στην ιστορία για το σχέδιο τις αποδόσεις και για όλα τα άλλα . Είναι φανερό οτι δουλεύουν για αυτό και συνεχίζουν για διαρκώς καινούργιες εφαρμογές .
Είναι φυσικό να υπάρξουν πολλές ακόμη συσκευές και αδύνατο να σκεπτεί κανείς πόσο θα εξελιχθούν .
Όσο για το Windows pfone 7 series είναι μια καινούργια όμορφη συσκευή !

#26   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 23:16

Μα και η apple φρου φρου και αρώματα πούλαγε με το iphone " Θα είναι και iPhone ΚΑΙ iPOD ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΑ" μα τη είναι το ipod ρε παιδιά? ένα απλό mp3 player κινητά 7ετιας και είχαν mp3 player βγάλτε της παρωπίδες iphone και iphone

#27   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 23:22

Εγω το γουσταρω το Interface!...Ειναι πρωτοτυπο!...Ζωηρο!...Πρωτη φορα το λεω: Μπραβο Microsoft!...Οποτε Apple περιμενουμε ενα Μαματο 4G!...Αντε ,να στρωσεις και τον ανταγωνισμο!Ακους Steve;...

Τελευταία επεξεργασία από: .Username., 17/02/2010 - 23:22


#28   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2010 - 00:39

Ισχύει ότι δεν θα υποστηρίζει ούτε αυτό Flash? Υπάρχει κάποια πληροφορία?
Κατά τη γνώμη μου καλύτερα μπας και χτυπήσουν την Adobe να αρχίσουν να γίνονται όλα HTML5 γιατί πολύ την ανεχτήκαμε και αυτήν..

#29   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 18/02/2010 - 00:58

Νομιζω πως υποστιριζει flash..μπορει να λεω κ βλακιες δεν ειμαι καθολου σιγουρος απλα εχω αυτη την εντυπωση απο χθες που ειδα ενα σχετικο βίντεο..δεν ειμαι καθολου σιγουρος μην το πιστευετε

δεν υποστιριζει τελικα

no flash

Τελευταία επεξεργασία από: StyleCollector, 18/02/2010 - 01:03


#30   pappous12

pappous12

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2010 - 01:26

Το πιο χαζό πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος τώρα είναι να δίνει τελεσίγραφα! Δεν μπορεί κανείς να πει ότι το νέο WinPhone7 θα "καταστρέψει" το iphone ούτε και το αντίθετο βέβαια. Πρώτα απ' όλα δεν ξέρουμε πολλά πράγματα για αυτό (που σημαίνει ότι δεν μπορούμε και να το καταδικάσουμε ακόμα- βλ. flash (αν και είπαν ότι στην πρώτη έκδοση δεν θα υπάρχει) ή updates που ανέφερε κάποιος πιο πάνω). Δεύτερον η apple δεν είναι κρυμμένη στις σπηλιές! Σίγουρα ξέρανε ότι ο νέος αντίπαλος θα είναι το πιο σοβαρό πράγμα που έχουν αντιμετωπίσει ως τώρα οπότε δεν ξέρουμε τι θα μας δείξουν σε λίγο καιρό.
Όσων αφορά το winPhone7 ένα πράγμα μόνο δε μου άρεσε (από αυτά που έχουμε μάθει μέχρι τώρα): το όνομα! πραγματικά ας βάζανε και ολόκληρη παράγραφο για όνομα! lol
Σοβαρά τώρα είναι τόσο καλό (ή τουλάχιστον φαίνεται) γιατί είναι πάρα πολύ διαφορετικό. Η φιλοσοφία των hubs συναντάει τις ανάγκες του σήμερα (κάτι που η apple ξεχνάει πολλές φορές) όταν οι περισσότεροι έχουμε 2+ λογαριασμούς networking! Το bing και το maps είναι πολύ πιο μπροστά από της apple και αυτό γιατί η MS είναι σε καλύτερη θέση από την apple αφού και οι δύο αυτές εφαρμογές της ανήκουν καθαρά ενώ η apple δεν έχει δικιά της search engine και το αpp maps είναι της google. Το zune software δεν έχει να ζηλέψει τίποτα (όσων αφορά τη λειτουργία) από το ipod. Τέλος στα games, ενώ η apple έχει το τεράστιο προβάδισμα του appstore, η MS έχει το xbox! Προς το παρών, με τα μέχρις τώρα δεδομένα τα δύο δυνατά σημεία του iphone είναι το appstore και φυσικά το itunes store. Αυτά όμως, αν τα winPhone7 αποδειχτούν πολύ καλύτερα σε λειτουργία για αρκετό καιρό από ότι το iphone, θα χαθούν γιατί ο κόσμος (άρα και οι επιχειρήσεις και οι developers) θα στραφούν στα winPhone7.
Τα winPhone7 έχουν επίσης δυνατά σημεία: office!, διαφορετικότητα από τους πολλούς κατασκευαστές (άρα και ανταγωνιστικές τιμές), καλύτερα specs (μέχρις στιγμής πάντα!) και ίσως το μεγαλύτερου ατού όλων WINDOWS! Όσο και αν δε σας αρέσει (εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα) τα windows κυριαρχούν πανηγυρικά. Και είναι απόλυτα λογικό το λειτουργικό smartphone της MS να τρέχει στα windows πολύ καλύτερα από αυτό της apple.

Τέλος η MS έχει να ξεπεράσει τρία εμπόδια: τον χρόνο (πρέπει να κάνει τα πάντα σωστά στο μισό χρόνο γιατί έχει να αντιμετωπίσει ένα iphone που εξελίσσεται 3 χρόνια!), τους κατασκευαστές (πρέπει να καταφέρει να τους ελέγξει για να δημιουργηθεί ένα σωστό και ομοιόμορφο οικοσύστημα) και τέλος τον ίδιο της τον εαυτό (να μην ζήσουμε πάλι ένα vista-φιάσκο αλλά να πάμε αμέσως στα 7 :-) ), αν και νομίζω πως για το τρίτο είναι σε πάρα πολύ καλό δρόμο!

p.s. είναι κατά τη γνώμη μου η πρώτη φορά που η MS βγάζει ένα ανταγωνιστικό προϊόν για την apple που είναι πιο μινιμαλιστικό από αυτό της apple!!!! Δεν τους αναγνωρίζω πια!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες