Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Το iPhone σου κάτι σου λέει λάθος.. Και αυτό δεν είναι άλλο από το Battery Health


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/01/2022 - 18:29

Η αππλε απο τι ποσοστο και κατω μειωνει την αποδοση της συσκευης; Τωρα εχω 87% και δειχνει ακομα "δυνατοτητα αποδοσης κορυφης".

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kostasgp

kostasgp

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2022 - 18:43

Και κατι ακομα αν ξερει καποιος.

Το φορτιζω οπως ειπα με τον παλιο φορτιστη που ειχε μεσα πχ το xs max.
Ο λογος ειναι οτι διαβασα σε ξενα sites οτι οσο πιο αργη η φορτιση, τοσο το καλυτερο για την υγεια της μπαταριας
Μηπως να παρω τον usb-C τελικα ;

Εχει κανεις αποψη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2022 - 11:43

Από τέλη Σεπτέμβρη που το πήρα φορτίζει ΚΑΘΕ βράδυ σε αυτόν τον ασύρματο φορτιστή Anker στο κομοδίνο και μόνο εκεί. Έχω και τον original 20 watt που έχει φορτίσει εκεί 5 φορές και αν. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν αναβαθμίζω από 15.1 λόγω επερχόμενου jailbreak η μπαταρία πάντως δεν κουνάει...🤷🏻‍♂️

Συνημμένα αρχεία



#19   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 18/01/2022 - 12:36

Και στο 12 Pro Max έτσι ήταν, για κάποια updates. Νομίζω μόλις πέρασα το iOS 15, μετά από λίγο έπεσε στο 98% και μετά από ακόμα λίγο στο 96%.

:rolleyes:



#20   kostasgp

kostasgp

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2022 - 13:47

Και στο 12 Pro Max έτσι ήταν, για κάποια updates. Νομίζω μόλις πέρασα το iOS 15, μετά από λίγο έπεσε στο 98% και μετά από ακόμα λίγο στο 96%.
:rolleyes:



Κ εγω 12 pro max εχω

Σαν να πεφτει 1% σε καθε αναβαθμιση


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2022 - 15:22

Μα έχω κάνει updates δεν ήρθε με 15.1 η συσκευή. Απλά εκεί το σταμάτησα για να περιμένω jailbreak και είμαι από τους πρώτους που παρέλαβα Ελλάδα από Amazon.fr 14 παρουσιάστηκε, 24 ξεκίνησαν οι παραδόσεις, 29 παρέλαβα εγώ και ενεργοποίησα. 4 μήνες μετά είμαι 100% με ασύρματη φόρτιση μόνο η μπαταρία πάει μπάλα και του ρουφάω το αίμα.

Επίσης να επισημάνω πως και το 12 pro max που είχα ακριβώς στο ίδιο μοτίβο φόρτιζε το βράδυ στο κομοδίνο με τον ίδιο ασύρματο Anker και το πούλησα με 98% μπαταρία με 11 μήνες χρήση (Οκτώβρης 2020 με Σεπτέμβρη του 2021)

Της γυναίκας μου iPhone 11 από τον Δεκέμβρη του 2019 σήμερα είναι στο 88% η μπαταρία με ΟΛΑ τα updates (δε τη νοιάζει jailbreak προφανώς) (βλέπε φώτο τωρινή τραβηγμένη) ίδιο μοτίβο ασύρματης φόρτισης) έχουμε τους ίδιους φορτιστές στα κομοδίνα μας από έναν είναι double pack. 88% έχω δει μέχρι και σε 12 pro max όχι σε 11 του 2019....

Τη στιγμή που εγώ βλέπω πως η αργή μεν ασύρματη φόρτιση με πάει μπόμπα στην πράξη και με αποδείξεις όσων λέω δεν σκοπεύω να αλλάξω μοτίβο χρήσης ότι και όπου και να το διαβάσω.

* σημείωση * : Το μόνο που προσέχω πάντα είναι να μη πέφτει η συσκευή μου κάτω από 20-25% πριν μπει για φόρτιση. Χωρίς να σημαίνει πως σε πραγματικές συνθήκες ζωής δεν εχει τύχει και 5-10 φορές.

Ο φορτιστής είναι αυτός https://www.amazon.c...d/dp/B08F57MYZD

Συνημμένα αρχεία






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες