Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πιεσόμετρο με bluetooth.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/01/2022 - 23:12

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς πιεσόμετρο που να τποστηρίζει bluetooth και να περνάνε οι μετρήσεις στο health app?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 31/01/2022 - 07:34

Η σειρα Inteli της Omron


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/01/2022 - 07:41

Έχω από Skroutz το :

Omron M7 Intelli It Bluetooth Ψηφιακό Πιεσόμετρο Μπράτσου HEM-7322T-E

Είναι από τα πιο αξιόπιστα .
Έχει την εφαρμογή της omron στο κινητό και τα δεδομένα της περνάνε στο αυτόματα στο health του iOS .

Ανα διαστήματα εκτυπώνω τις μετρήσεις από την omron εφαρμογή για τον γιατρό μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#4   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/02/2022 - 15:43

Είμαι ανάμεσα στο Μ4 και το RS3. δεν έχω κάποιο προβλημα αλλα λετε να ειναι καλυτερο του μπρατσου που λένε ότι είναι πιο ακριβές;


Έχετε βρει και κάποια εφαρμογή που να μπορείς να περάσεις αρχείο αιματολογικών εξετάσεων;

#5   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2022 - 18:14

Είμαι ανάμεσα στο Μ4 και το RS3. δεν έχω κάποιο προβλημα αλλα λετε να ειναι καλυτερο του μπρατσου που λένε ότι είναι πιο ακριβές;


Έχετε βρει και κάποια εφαρμογή που να μπορείς να περάσεις αρχείο αιματολογικών εξετάσεων;

αν θες κυριολεκτικα φορητοτητα πας σε καρπου το οποιο υποψη ειναι αρκετα ευαισθητο σε μεταβολες της θεσης και οχι μονο. Σιγουρα θες 2-3 μετρησεις για πιο ακριβη μετρηση αλλα κυριως θελει σωστη θεση και σχεδον απολυτη ακινησια. Του μπρατσου ειναι πιο φιλικο απο την αποψη οτι συγχωρει και λαθακια χωρις να σε τρελλανει.Εν κατακλειδι, μπρατσου σαφως σταθερες ενδειξεις, καρπου πολυ πιο ευαισθητο. Αν εξοικειωθεις οι τιμες που θα παιρνεις θα ειναι πανομοιοτυπες με του μπρατσου.To RS3 υποψιν δεν εχει μαλακη περιχειριδα οποτε το κουτακι αποθηκευσης ειναι σχετικα ογκωδες. Το RS7 εχει μαλακη περιχειριδα και ειναι πολυ βολικο στη μεταφορα αν και καπως υπερβολικα ευαισθητο.Αν δεν σε ενδιαφερει η φορητοτητα τοτε σαφως πηγαινε σε μπρατσου και το λεω πεισσοτερο και για ανταλλακτικα οπου βρισκεις πιο ευκολα απο αυτα του καρπου.
 


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 16/02/2022 - 18:15


#6   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/02/2022 - 18:30

https://www.withings...essure-monitors

#7   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/02/2022 - 07:04

Με του μπράτσου M7 παίρνω πίεση 2 συνεχόμενες φορές κάθε φορά και είναι διαφορετικές οι μετρήσεις αρκετά.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι με πιεσόμετρο καρπού.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#8   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2022 - 11:24

Με του μπράτσου M7 παίρνω πίεση 2 συνεχόμενες φορές κάθε φορά και είναι διαφορετικές οι μετρήσεις αρκετά.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι με πιεσόμετρο καρπού.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Από όσο ξέρω διορθώστε με αν κάνω λάθος θέλει 2 μετρήσεις με διαφορά 2 λεπτών μεταξύ τους , αν έχεις πολύ μεγάλες αποκλίσεις , καλό θα είναι να μιλήσεις με καρδιολόγο .

#9   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2022 - 23:45

Withings. Πολυ καλα προιοντα πολυ καλες εφαρμογες πολυ καλος συγχρονισμος πολυ ωραιο περιβαλλον και ναι ενημερωνει το health τπυ κινητου σου..

#10   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/02/2022 - 07:27

Από όσο ξέρω διορθώστε με αν κάνω λάθος θέλει 2 μετρήσεις με διαφορά 2 λεπτών μεταξύ τους , αν έχεις πολύ μεγάλες αποκλίσεις , καλό θα είναι να μιλήσεις με καρδιολόγο .


Όντως !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#11   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2022 - 17:02

Όλα τα πιεσόμετρα με συνδεσιμότητα Bluetooth ( ή δεν ξέρω, ίσως και WiFi; ) όσες μετρήσεις κάνουν, τις αποθηκεύουν/καταγράφουν για ένα άτομο;
Με ενδιαφέρει να μάθω αν γίνεται να μετρώ σε μέλη της οικογένειας μου που δεν έχουν iPhone ή smartphone, τι γίνεται, αν μπορώ να τα έχω αποθηκευμένα ξεχωριστά;

#12   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/05/2022 - 17:10

Όλα τα πιεσόμετρα με συνδεσιμότητα Bluetooth ( ή δεν ξέρω, ίσως και WiFi; ) όσες μετρήσεις κάνουν, τις αποθηκεύουν/καταγράφουν για ένα άτομο;
Με ενδιαφέρει να μάθω αν γίνεται να μετρώ σε μέλη της οικογένειας μου που δεν έχουν iPhone ή smartphone, τι γίνεται, αν μπορώ να τα έχω αποθηκευμένα ξεχωριστά;

Της Withings όσα άτομα θες βάζεις.

#13   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/05/2022 - 17:13

Το Μ7 intelli IT της OMRON έχει κουμπί για δυο άτομα. Όμως η εφαρμογή του κινητού παίρνει 1 άτομο (διαλέγεις ποια δεδομένα θα αποθηκεύονται στην εφαρμογή του Νο1 ή του Νο2.)

Προφανώς σε άλλο κινητό της γυναίκας σου πχ , μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύονται οι Νο2 μετρήσεις μόνο. Ενώ στο δικό σου κινητό οι Νο1 μετρήσεις.

Για τα παιδιά δεν έχει δυνατότητα.
Μέχρι 2 άτομα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#14   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2022 - 17:29

Αν υπάρχει διαφορά στις μετρήσεις ανάμεσα στα Withings και Omron, να υποθέσω ότι δεν γνωρίζετε;

#15   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/05/2022 - 20:05

Με του μπράτσου M7 παίρνω πίεση 2 συνεχόμενες φορές κάθε φορά και είναι διαφορετικές οι μετρήσεις αρκετά.
Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι με πιεσόμετρο καρπού.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

έχει λειτουργία, κατά την οποία πραγματοποιεί αυτόματα 3 μετρήσεις στη σειρά, με διάστημα 30 δευτερολέπτων έκαστη και στο τέλος εξάγει το μέσο όρο αυτών, ενώ ταυτόχρονα σε ενημερώνει οπτικά για το εάν το περιβραχιόνιο έχει τοποθετηθεί λανθασμένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες