Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 14: Special Event | 07/09


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
361 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   zahos147

zahos147

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/08/2022 - 08:23

Σκεφτομαι φετος να κανω το βημα κ να αλλαξω το αγαπημενο μ 11 pro κ να παω στο 14 pro. Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας παρακαλω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/08/2022 - 08:59

Σκεφτομαι φετος να κανω το βημα κ να αλλαξω το αγαπημενο μ 11 pro κ να παω στο 14 pro. Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας παρακαλω

πολυ καλά θα κανείς ,τρίτος χρόνος είναι πολύ καλά για αλλαγή

#18   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2022 - 09:05

Σκεφτομαι φετος να κανω το βημα κ να αλλαξω το αγαπημενο μ 11 pro κ να παω στο 14 pro. Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας παρακαλω


Αν σ’αρεσει όταν βγει, πάρ’το.
Αν δεν σε συγκίνησαν οι αλλαγές σε 12 και 13 βέβαια, δεν νομίζω το pill αντί για το notch να σε κάνει να πεις ουαου.

Τελευταία επεξεργασία από: ElectTheDeaD, 26/08/2022 - 09:06


#19   zahos147

zahos147

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/08/2022 - 09:08

Αν σ’αρεσει όταν βγει, πάρ’το.

Το θεμα ειναι με τις διαθεσιμοτητες. Εχω χρονια να παρω καινουργιο κ θα μ σπασει λιγο τα νευρα νομιζω...
Το σκεφτομαι κ για 13 pro. Ειναι τίμιο νομίζω



#20   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/08/2022 - 22:38

Αν σ’αρεσει όταν βγει, πάρ’το.

Το θεμα ειναι με τις διαθεσιμοτητες. Εχω χρονια να παρω καινουργιο κ θα μ σπασει λιγο τα νευρα νομιζω...
Το σκεφτομαι κ για 13 pro. Ειναι τίμιο νομίζω


Τίμιο και apple είναι δυο ευθείες παράλληλες, δεν θα συναντηθούν ποτέ…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2022 - 08:45

Τίμιο και apple είναι δυο ευθείες παράλληλες, δεν θα συναντηθούν ποτέ…


Sent from my iPhone using Tapatalk

11PM.
Η συσκευή είναι μοντέλο 3ετιας πλέον, μοιάζει εντελώς σύγχρονη, η μπαταρία είναι άψογη, δουλεύει άψογα όπως και την πρώτη μέρα, η υποστήριξη σε software και hardware (apple store) είναι σε άλλο λεβελ, η ποιότητα κατασκευής κορυφαία και όλες οι υπηρεσίες της apple είναι κορυφή σε σχέση με τον ανταγωνισμό και το οικοσύστημα του.
Αν αυτό δεν είναι τίμιο, δεν ξέρω τι είναι.
Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο και δεν κατάλαβα σωστά.

Τελευταία επεξεργασία από: ElectTheDeaD, 27/08/2022 - 08:46


#22   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/08/2022 - 19:03

Να ειναι σημαδιακο και να παραπεμπει στην αναβαθμιση της καμερας; Και αστροφωτογραφιες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ξεκάθαρα.

 

Βέβαια αυτό το 'χουμε 3 χρόνια τώρα απο το 11 PM, ειδικά στο αντίστοιχο 13 τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά.

 

Το 'χα πει και στο άλλο τοπικ. Θα δούμε τρομερά πράγματα απο το νέο σένσορα φέτος.


Απ’ ότι διάβασα σε κάτι threads στο Twitter, το “Far Out” δεν αναφέρεται σε μια, μάλλον πιθανή, αναβάθμιση κάμερας (και κατ’ επέκταση σε δυνατότητες άστρο φωτογραφίας) αλλά στην από καιρό φημολογούμενη satellite (για κλήσεις και μηνύματα) δυνατότητα σε iPhones.



#23   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2022 - 22:11


Απ’ ότι διάβασα σε κάτι threads στο Twitter, το “Far Out” δεν αναφέρεται σε μια, μάλλον πιθανή, αναβάθμιση κάμερας (και κατ’ επέκταση σε δυνατότητες άστρο φωτογραφίας) αλλά στην από καιρό φημολογούμενη satellite (για κλήσεις και μηνύματα) δυνατότητα σε iPhones.



Θα δείξει , το μόνο σίγουρα θα είναι είναι αυτό που μας έλειπε.

#24   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/08/2022 - 22:48

11PM.
Η συσκευή είναι μοντέλο 3ετιας πλέον, μοιάζει εντελώς σύγχρονη, η μπαταρία είναι άψογη, δουλεύει άψογα όπως και την πρώτη μέρα, η υποστήριξη σε software και hardware (apple store) είναι σε άλλο λεβελ, η ποιότητα κατασκευής κορυφαία και όλες οι υπηρεσίες της apple είναι κορυφή σε σχέση με τον ανταγωνισμό και το οικοσύστημα του.
Αν αυτό δεν είναι τίμιο, δεν ξέρω τι είναι.
Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο και δεν κατάλαβα σωστά.


Δεν υπάρχει συζήτηση για το ότι είναι ότι καλύτερο αλλά τίμιο θα ήταν εάν δεν ήταν υπερτιμημένο, είμαι στην μιλιά από το 2008 και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε android αλλά η τιμή σε σχέση με την εξέλιξη της συσκευής δεν δικαιολογείτε… για αυτό λέω δεν είναι τίμιο… εάν εξαιρέσεις μια κάμερα, η διάφορες από μοντέλο σε μοντέλο είναι πολύ μικρές. Τώρα εάν δούμε από εποχές 3G που έχω iPhone η τιμή έχει σχεδόν τριπλασιαστεί… Άρα τίμιο εννοώ να έχω αγοράσει ένα προϊόν που αξίζει αλλά χωρίς να έχω την αίσθηση ότι μου έχουν πιάσει λιγουλάκι τον k@lo…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/08/2022 - 09:50

Οι τιμές αυξάνονται σε όλα.

Η τιμιότητα είναι πιο υποκειμενικό από ποτέ!

 

Αυτές οι συζητήσεις δεν έχουν τέλος γιατί αν τα βάλεις οικονομικά κάτω τα χρήματα που δίνεις δεν τα αξιοποιείς στο μέγιστο με ένα iPhone.

Με αυτά τα χρήματα έπαιρνες ένα Android να κάνεις τη δουλειά σου και μια επαγγελματική φωτογραφική μηχανή.



#26   zahos147

zahos147

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/08/2022 - 09:53

Εννοείται αυτο! Το τίμιο πήγαινε σαν γενια-μεταβαση. Για μενα ανα 2-3 χρονια αλλαγή iphone πλέον. 



#27   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/08/2022 - 11:38

Εννοείται αυτο! Το τίμιο πήγαινε σαν γενια-μεταβαση. Για μενα ανα 2-3 χρονια αλλαγή iphone πλέον. 

 

Με τις τέτοιες τιμές με βάση τις αλλαγές των μοντέλων,συμφωνώ απόλυτα.

Δεν υπάρχει λόγος να πας από 11 Pro / Max στο αντίστοιχο 13 με κοντά 1000 Ευρώ διαφορά.

Αν έχεις πολλά $$$ και σου περισσεύουν,το κάθε καινούριο iPhone αξίζει.



#28   zahos147

zahos147

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/08/2022 - 11:42

Εγω ετσι οπως το σκέφτομαι ειναι οτι το εχω 2 χρονια το 11 pro που το πηρα used κ θελω να παω σε καινούργιο μετα απο πολλαααααα χρονια. Κ περιμένω να δω το 14pro αν θα αξίζει για μενα η να παω σε ενα 13 pro που θα πεσει λιγάκι  τιμη του τώρα που θα βγει το 14



#29   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2022 - 13:50

Δεν υπάρχει συζήτηση για το ότι είναι ότι καλύτερο αλλά τίμιο θα ήταν εάν δεν ήταν υπερτιμημένο, είμαι στην μιλιά από το 2008 και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε android αλλά η τιμή σε σχέση με την εξέλιξη της συσκευής δεν δικαιολογείτε… για αυτό λέω δεν είναι τίμιο… εάν εξαιρέσεις μια κάμερα, η διάφορες από μοντέλο σε μοντέλο είναι πολύ μικρές. Τώρα εάν δούμε από εποχές 3G που έχω iPhone η τιμή έχει σχεδόν τριπλασιαστεί… Άρα τίμιο εννοώ να έχω αγοράσει ένα προϊόν που αξίζει αλλά χωρίς να έχω την αίσθηση ότι μου έχουν πιάσει λιγουλάκι τον k@lo…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Από αυτή την πλευρά συμφωνώ. Οι αλλαγές είναι λίγες και να σου πω την αλήθεια αυτό για μένα πλέον είναι το καλό της υπόθεσης.
Σίγουρα πιτσιρικάς ήθελα κάθε λίγους μήνες, όχι χρόνο, νέο παιχνίδι γιατί πολύ απλά ήταν και η εποχή έτσι με τα τεχνολογικά άλματα.
Πλέον όταν η συσκευή μου ακόμα και 3-5 χρόνια μετά μοιάζει σύγχρονη εξωτερικά και λειτουργικά, πιστεύω ότι έχει ακόμα μεγαλύτερο value η αγορά μου.

#30   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2022 - 16:09

Από αυτή την πλευρά συμφωνώ. Οι αλλαγές είναι λίγες και να σου πω την αλήθεια αυτό για μένα πλέον είναι το καλό της υπόθεσης.
Σίγουρα πιτσιρικάς ήθελα κάθε λίγους μήνες, όχι χρόνο, νέο παιχνίδι γιατί πολύ απλά ήταν και η εποχή έτσι με τα τεχνολογικά άλματα.
Πλέον όταν η συσκευή μου ακόμα και 3-5 χρόνια μετά μοιάζει σύγχρονη εξωτερικά και λειτουργικά, πιστεύω ότι έχει ακόμα μεγαλύτερο value η αγορά μου.


Με iPhone γίνεται γιατί απλά έχει και update , με android δεν ξέρω κατά ποσό είναι δυνατό αυτό το σενάριο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες