Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 01/10/2022 - 16:49

Αντε, επιτέλους ξεκίνησε.. 8fcc43ad25a53d2cb842e7a51f20fa5d.jpg

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 01/10/2022 - 16:54

Εμένα πήγαν οποίο πίσω οι γραμμές τώρα που το βλέπω....
Θα έρθει... Express

Μόλις κι αν έρθει θα ρίξω μπαν στη σελίδα τους.
Από τις 27 έχουν τραβήξει τα χρήματα οι ξεφτιλες


Sent from my iPad using Tapatalk

#588   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2022 - 17:42

Αντε, επιτέλους ξεκίνησε.. 8fcc43ad25a53d2cb842e7a51f20fa5d.jpg

Είσαι τυχερός εμένα παραγγελία από 10/09 σε 128αρι Pro Max μωβ και ακόμη δεν έχουν τραβήξει ούτε τα λεφτά παρά μόνο έχουν πάρει έγκριση από την κάρτα. 



#589   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 01/10/2022 - 17:47

Ναι είναι τελείως ρουλέτα η φάση, απ ότι έχω καταλάβει.

#590   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2022 - 19:52

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος παιδιά.... μπορώ να ακυρώσω παραγγελία (δεν έχω λάβει ακόμη τη συσκευή, ούτε κάποια ενημέρωση) που έχει γίνει με πληρωμή με δόσεις μέσω πιστωτικής (alpha) ? Επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος, το σύστημα με τις δόσεις μέσω πιστωτικής σημαίνει ότι η επιχείρηση εισπράττει όλο το ποσό και η τράπεζα αρχίζει να με χρεώνει τις μηνιαίες δόσεις, υποθέτω σωστά?  



#591   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/10/2022 - 19:55

Σε ποιο κατάστημα έχεις κανείς παραγγελία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#592   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/10/2022 - 19:58

Για τις δώσεις τώρα η τράπεζα απλά εγκρίνει το ποσό και κάθε μήνα το κατάστημα εισπράτει το ανάλογο ποσό .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#593   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2022 - 20:25

Σε ποιο κατάστημα έχεις κανείς παραγγελία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

από την ιστοσελίδα τους και παράδοση με courier (λόγω μεγάλης απόστασης).



#594   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/10/2022 - 20:48

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος παιδιά.... μπορώ να ακυρώσω παραγγελία (δεν έχω λάβει ακόμη τη συσκευή, ούτε κάποια ενημέρωση) που έχει γίνει με πληρωμή με δόσεις μέσω πιστωτικής (alpha) ? Επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος, το σύστημα με τις δόσεις μέσω πιστωτικής σημαίνει ότι η επιχείρηση εισπράττει όλο το ποσό και η τράπεζα αρχίζει να με χρεώνει τις μηνιαίες δόσεις, υποθέτω σωστά?  

 

Για τις δώσεις τώρα η τράπεζα απλά εγκρίνει το ποσό και κάθε μήνα το κατάστημα εισπράτει το ανάλογο ποσό .


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Ο τρόπος πληρωμής του καταστήματος από την τράπεζα , εξαρτάται από την μεταξύ τους συμφωνία. Μπορεί να γίνεται ανά μήνα όπως αναφέρεις ή με προεξόφληση όπου παίρνει το κατάστημα όλο το ποσό μείον την προμήθεια της τράπεζας και ο πελάτης ουσιαστικά πληρώνει την τράπεζα ανά μήνα. Αλλάζει συνήθως η προμήθεια της τράπεζας ανάλογα με τον τρόπο. Για την επιστροφή των χρημάτων σε περίπτωση ακύρωσης της συναλλαγής ισχύει κάτι ανάλογο. Μπορεί η τράπεζα να επιστρέψει ολόκληρο το ποσό στον πελάτη της ή να το επιστρέφει ανά μήνα-δόση. Αυτός ο τρόπος όμως μειώνει το πιστωτικό υπόλοιπο του πελάτη γιατί θα του έχει δεσμευμένα 1000+ ευρω και θα τα επιστρέφει λίγα λίγα... Κάτι τέτοια κάνει ο Γερμανός και η Cosmote.



#595   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2022 - 21:30

Επειδη βλεπω να ειμαστε αρκετοι που εχουμε παραγγειλει απο τα Ευρωπαικα Amazon θα ρωτησω εχει παραλαβει κανενας 128αρι Pro Max Μωβ. Με τρωει η περιεργεια ή μονο το δικο μου ειναι που εχει καθυστερησει τοσο πολυ. Μου κανει μεγαλη εντυπωση μετα απο τοσα χρονια που παραγγελνω τις πρωτες μερες στο Amazon να κοντευει μηνας και να μην εχουν καν τραβηξει τα χρηματα ακομη. Εμενα απο το 11αρι και μετα που παραγγελνω απο τα ευρωπαικα Amazon δεν μου εχει ξανασυμβει παντως.



#596   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 01/10/2022 - 21:51

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος παιδιά.... μπορώ να ακυρώσω παραγγελία (δεν έχω λάβει ακόμη τη συσκευή, ούτε κάποια ενημέρωση) που έχει γίνει με πληρωμή με δόσεις μέσω πιστωτικής (alpha) ? Επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος, το σύστημα με τις δόσεις μέσω πιστωτικής σημαίνει ότι η επιχείρηση εισπράττει όλο το ποσό και η τράπεζα αρχίζει να με χρεώνει τις μηνιαίες δόσεις, υποθέτω σωστά?

Μπορείς, απλά κάθε μήνα θα σου έρχεται μία χρέωση και μία πίστωση στο ίδιο ποσό, μέχρι να λήξουν οι δόσεις..

#597   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 02/10/2022 - 03:15

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος παιδιά.... μπορώ να ακυρώσω παραγγελία (δεν έχω λάβει ακόμη τη συσκευή, ούτε κάποια ενημέρωση) που έχει γίνει με πληρωμή με δόσεις μέσω πιστωτικής (alpha) ? Επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος, το σύστημα με τις δόσεις μέσω πιστωτικής σημαίνει ότι η επιχείρηση εισπράττει όλο το ποσό και η τράπεζα αρχίζει να με χρεώνει τις μηνιαίες δόσεις, υποθέτω σωστά?

μαλλον και πάλι μάλλον επειδή κάθε μέρα αλλάζουν τα πράγματα την πάτησες όπως εγώ παλιότερα,καιθε μήνα θα σε αφαιρούν την δόση όμως είσαι χρεωμένος με το συνολικό ποσό ,κοινός λογικά δεν έχεις το πλαφόν στην κάρτα

#598   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 02/10/2022 - 11:27

Ναι η επιχείρηση εισπράττει όλο το ποσό από την τράπεζα. Αν θες ακύρωση, μιλά με την τράπεζα και έγειρε θέμα αμφισβήτησης της συναλλαγής, όχι ως κλοπή αλλά ότι δεν τηρήθηκαν τα συμφωνημένα. Έχει κάποια αίτηση που θα σου στείλουν, θα τη συμπληρώσεις και θα τους την στείλεις ξανά. Εκείνοι θα κοινοποιήσουν την αξίωσή σου στην επιχείρηση και εφόσον δεν έχεις παραλάβει, θα πιστωθούν στην κάρτα όλες οι δόσεις που έχεις χρεωθεί. Σε εμένα έτσι είχε γίνει τουλάχιστον. Εναλλακτικά, μιλάς με την επιχείρηση, έχει δικαίωμα ακύρωσης της συναλλαγής, απλά πρέπει να πας σε κατάστημα με την κάρτα για να κάνει ακύρωση και επιστροφή χρημάτων στην κάρτα μέσα σε λίγες εργάσιμες μέρες! Και αυτό το έχω κάνει, αλλά όχι για αγαθό που αγόρασα με άτοκες δόσεις. Ακύρωσα τη συναλλαγή μετά από πέντε μέρες και τα χρήματα πιστώθηκαν στην κάρτα.

#599   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2022 - 12:31

Προερχόμενος από το 13 pro max. Πήρα το 14 pro max και δεν βλέπω καμμία διαφορά.

Γιατί όλοι γινόμαστε τόσο καταναλωτικοί;;; Πάρτε το 13άρι και γλυτώστε χρήματα...



#600   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/10/2022 - 13:11

Προερχόμενος από το 13 pro max. Πήρα το 14 pro max και δεν βλέπω καμμία διαφορά.
Γιατί όλοι γινόμαστε τόσο καταναλωτικοί;;; Πάρτε το 13άρι και γλυτώστε χρήματα...

Πράγματι αυτό πρέπει να μας προβληματίσει όλους κάποια στιγμή. Όσο γρηγορότερα τόσο το καλύτερο για εμάς.
Με έχει φάει ένα ξαδερφάκι μου να του δώσω το 13ΡΜ και πραγματικά το τρενάρω γιατί δεν πιστεύω να δω διαφορά με το 14ΡΜ. Ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση.


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (1)