Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iSpreadSheet και αρχεία .xls


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 06/02/2009 - 09:50

εχω εγκαταστησει το ispreadsheet εχω κατεβασει απο docs.google αρχεια στο κινητο
τα επεξεργαζομαι (csv) και θελω να τα στειλω με mail στο pc ,οταν ομως τα κατεβαζω στον υπολογιστη δεν μπορω να τα δω (ειτε μετονομαζοντας τα σε  xls,csv,xml)
-υπαρχει τροπος να τα βλεπω στο pc  σαν xls
-επειδη αυτος ο τροπος ειναι μπερδεμα ,μηπως υπαρχει αλλο προγραμμα που να εχω xls αρχεια στο κινητο ,να τα επεξεργαζομαι και να τα στελνω στον υπολογιστη μου και να τα βλεπει σαν xls (ενα προγραμμα τυπου office)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/02/2009 - 14:34

Μήπως χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα της Google? Μήπως χρειάζεσαι το office 2007?

Εφαρμογή office δεν υπάρχει ακόμη δυστυχώς

#3   ntrim

ntrim

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2009 - 17:48

Quote

εχω εγκαταστησει το ispreadsheet εχω κατεβασει απο docs.google αρχεια στο κινητο

τα επεξεργαζομαι (csv) και θελω να τα στειλω με mail στο pc ,οταν ομως τα κατεβαζω στον υπολογιστη δεν μπορω να τα δω (ειτε μετονομαζοντας τα σε  xls,csv,xml)

-υπαρχει τροπος να τα βλεπω στο pc  σαν xls

-επειδη αυτος ο τροπος ειναι μπερδεμα ,μηπως υπαρχει αλλο προγραμμα που να εχω xls αρχεια στο κινητο ,να τα επεξεργαζομαι και να τα στελνω στον υπολογιστη μου και να τα βλεπει σαν xls (ενα προγραμμα τυπου office)


Δεν χρειάζεται να τα μετονομάσεις, απλά άνοιξε το Excel και μετά με το Open File, διαλέγεις το έγγραφο και το ανοίγει. Μετά το σώζεις και σαν xls αν θέλεις. Όλα αυτά σε Mac, αλλά φαντάζομαι ότι και στα Win το ίδιο θα είναι.

#4   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 07/02/2009 - 09:34

Quote

Δεν χρειάζεται να τα μετονομάσεις, απλά άνοιξε το Excel και μετά με το Open File, διαλέγεις το έγγραφο και το ανοίγει. Μετά το σώζεις και σαν xls αν θέλεις. Όλα αυτά σε Mac, αλλά φαντάζομαι ότι και στα Win το ίδιο θα είναι.


σε ευχαριστω πολυ
δουλευει εν μερει μιας και γινεται αυτο που λες αλλα δεν εμφανιζει χρωματα
(βεβαια εχω openoffice οποτε μπορει να υπαρχει μια μικρη ασυμβατοτητα)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες