Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

1ο iwatch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2023 - 09:19

Μια τελευταία ερώτηση. Το AW S7 σε περίπτωση που δοθεί δυνατότητα esim θα μπορεί να δουλέψει με esim η δεν έχει αυτή τη δυνατότητα έτσι και αλλιώς ;;

 

 

Φίλε μου , μόνο το AW S7 με Cellular, θα έχει την δυνατότητα, τα οποία προς το παρόν ΔΕΝ πουλιούνται από τους επίσημους στην Ελλάδα (αν εξαιρέσεις το ULTRA)...

 

Επίσης αυτά τα AW με Cellular, κοστίζουν και αρκετά ακριβότερα...

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 15/05/2023 - 09:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2023 - 12:39

Έχει. Αρκεί να είναι αγορασμένο εντός Ε.Ε. για συμβατότητα με τις μπάντες.

Επειδή σκέφτομαι για μεταχειρισμένο απο Αμερική, δεν θα δουλεύει δηλαδή οταν ενεργοποιηθέι και εδώ η esim;


Τελευταία επεξεργασία από: SoCiaL, 15/05/2023 - 12:39


#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2023 - 13:01

Δεν θα λειτουργήσει με eSIM μελλοντικά.

 

Δεν είναι συμβατές οι μπάντες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2023 - 19:10

Δεν θα λειτουργήσει με eSIM μελλοντικά.

 

Δεν είναι συμβατές οι μπάντες.

Να υποθέσω ότι το ultra που εισαγεται κανονικά, όταν το δώσουν και εδώ θα λειτουργεί η esim;



#20   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/05/2023 - 21:33

Καλησπερα. Οποιοδήποτε Apple Watch LTE αγορασεις θα πρeπει να ειναι αγορασμενο απο την Ευρωπαικη Ενωση διοτι δεν ειναι συμβατες οι μπαντες. Για το ULTRA θα πρεπει να παρεις το Model A2684 για να δουλευει στην Ελλαδα. Απλως για να ξερεις επειδη δουλευω στην Cosmote κατοπιν ερωτησεως μου την προηγουμενη εβδομαδα στον Υπευθυνο αυτων των Project στα εργαστηρια μου απαντησε επι λέξη οτι εμεις (η COSMOTE δηλαδή) ειμαστε πολυ μακρια για ενεργοποιηση αυτης της υπηρεσιας λογω Προμηθειων (στην Apple) και αναβαθμιση του Εξοπλισμου που χρειαζεται (διοτι ειναι πολυ υψηλο το κοστος). Μου ξεκαθαρισε οτι ξεχνάμε για ενεργοποιηση την φετινη χρονια. Δεν εχει μπει καν για συζητηση αυτη η υπηρεσια στα μελλοντικα projects μεχρι και το τελος του 2023.



#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/05/2023 - 21:58

Να υποθέσω ότι το ultra που εισαγεται κανονικά, όταν το δώσουν και εδώ θα λειτουργεί η esim;

Αν και είναι απο τα αστεία της όλης υπόθεσης, ναι. Όταν το αποφασίσουν, θα λειτουργήσει.

 

Γενικότερα ρολόγια εντός Ε.Ε. είναι συμβατά με εμάς εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/05/2023 - 05:33

Καλησπερα. Οποιοδήποτε Apple Watch LTE αγορασεις θα πρeπει να ειναι αγορασμενο απο την Ευρωπαικη Ενωση διοτι δεν ειναι συμβατες οι μπαντες. Για το ULTRA θα πρεπει να παρεις το Model A2684 για να δουλευει στην Ελλαδα. Απλως για να ξερεις επειδη δουλευω στην Cosmote κατοπιν ερωτησεως μου την προηγουμενη εβδομαδα στον Υπευθυνο αυτων των Project στα εργαστηρια μου απαντησε επι λέξη οτι εμεις (η COSMOTE δηλαδή) ειμαστε πολυ μακρια για ενεργοποιηση αυτης της υπηρεσιας λογω Προμηθειων (στην Apple) και αναβαθμιση του Εξοπλισμου που χρειαζεται (διοτι ειναι πολυ υψηλο το κοστος). Μου ξεκαθαρισε οτι ξεχνάμε για ενεργοποιηση την φετινη χρονια. Δεν εχει μπει καν για συζητηση αυτη η υπηρεσια στα μελλοντικα projects μεχρι και το τελος του 2023.

Και όχι μόνο από ευρωπαϊκή ένωση. Πχ η συγκεκριμένη έκδοση πωλείται και στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα. Γενικά εκτός το μοντέλο Α2684 το άλλο μοντέλο είναι για Αμερική και Κίνα με μια επιφύλαξη ότι για Κίνα είναι συγκεκριμένα ένα μοντέλο από μόνο του.

Σχετικά με την ενεργοποίηση της esim στην Ελλάδα, βαδίζουμε όπως το Apple Pay. Μπορεί και χειρότερα… Πρέπει όμως να υπάρξει κάποιου είδους πίεση από εμάς προς τη COSMOTE. (Αναφέρω τη COSMOTE γιατί δεν περιμενω από βοντα να ενεργοποίηση ποτέ αυτό το πράγμα, ούτε καν θα ξέρουν… Με τον 3ο ούτε καν… Ακόμα βλέπει ΕΟΝ.)
Όποτε μήπως πρέπει να υπάρξει μια είδους πίεση με email και παράπονα προς τη COSMOTE. Δεν γίνεται να μου πουλάς ρολόι εδώ 1000€ και να μην δίνεις την υπηρεσία… Να μου μοστραρεις όμως την Ακρόπολη και τον Παρθενώνα με Virtual εμπειρία μέσα από το ταμπλετ και το κινητό παντού και στο εξωτερικό μπορείς κι έχεις το budget…



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 16/05/2023 - 05:41


#23   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2023 - 08:09

Για το e-sim μάλλον χρειάζονται κάποια άδεια από apple όπως και με το Apple Pay. Διότι αν θυμάμαι καλά σε κάτι smartwatch της Samsung με e-sim υποστηρίζονταν . Όποτε μάλλον είναι άλλο θέμα και όχι «δυο γραμμές κώδικα»

#24   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/05/2023 - 09:03

Για το e-sim μάλλον χρειάζονται κάποια άδεια από apple όπως και με το Apple Pay. Διότι αν θυμάμαι καλά σε κάτι smartwatch της Samsung με e-sim υποστηρίζονταν . Όποτε μάλλον είναι άλλο θέμα και όχι «δυο γραμμές κώδικα»


Ειλικρινά φίλε μου οποίο και να είναι το θέμα που έχουν αν αυτό λέγεται άδεια αν λέγεται λεφτά λίγο με ενδιαφέρει… Εγώ θέλω την υπηρεσια… Στην ουσια την αγοραζω μαζί με το προϊόν κατά κάποιο τρόπο. Αν μου έβγαζε εμένα η Apple Ultra χωρίς esim αυτό θα κόστιζε τουλάχιστον 200€ κάτω. Γιατί να πληρώνω για κάτι που δεν υφίσταται και ούτε καν στα πλάνα της το έχει η εταιρία τόσα χρόνια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2023 - 21:20

Ειλικρινά φίλε μου οποίο και να είναι το θέμα που έχουν αν αυτό λέγεται άδεια αν λέγεται λεφτά λίγο με ενδιαφέρει… Εγώ θέλω την υπηρεσια… Στην ουσια την αγοραζω μαζί με το προϊόν κατά κάποιο τρόπο. Αν μου έβγαζε εμένα η Apple Ultra χωρίς esim αυτό θα κόστιζε τουλάχιστον 200€ κάτω. Γιατί να πληρώνω για κάτι που δεν υφίσταται και ούτε καν στα πλάνα της το έχει η εταιρία τόσα χρόνια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

H apple στο δίνει.

ο πάροχος σου όχι.

υπάρχει διαφορά.

σπαστικό θα μου πεις αλλά έτσι είναι.

αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι

αν με e-sim από άλλη χώρα στο Apple Watch μετα αν το φέρεις 

Ελλάδα με roaming αν θα δουλέψει.



#26   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/05/2023 - 15:21

Καλησπέρα. Δεν θα δουλέψει το ROAMING τουλάχιστον από την COSMOTE. Έχω ρωτήσει. Θα πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία για να δουλέψει.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες