Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα απο amazon.de - καθυστερεί?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/05/2023 - 15:50

Καλησπερα σε όλους,

Αγόρασα το m2 macbook pro 14 απο το σαιτ , δεν μ εχει κρατησει ακομα τα λεφτα και ειναι κολλημενο εδω και 2 μέρες εδω.. Παλια ερχόντυσαν σφαίρα αλλα τωρα δεν ξερω.. ειναι sold και dispatched απο amazon βεβαια. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/05/2023 - 16:28

Υπομονή δεν σου χρεώνουν την κάρτα αν δεν είναι έτοιμο για αποστολή. Προχθές παράγγειλα από Amazon.de ένα 14 pro και έκαναν δυο μέρες για να μου χρεώσουν την κάρτα και μετά να το στείλουν.

#3   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/05/2023 - 16:45

Επίσης, αν διαλέξεις γρήγορη αποστολή και το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο θα έχεις χρέωση της κάρτας και αποστολή σε λιγότερο από ένα 24ωρο.
Πλέον έχω σταματήσει να επιλέγω standard shipping γιατί είναι εμφανής η καθυστέρηση.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

#4   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/05/2023 - 16:50

Επίσης, αν διαλέξεις γρήγορη αποστολή και το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο θα έχεις χρέωση της κάρτας και αποστολή σε λιγότερο από ένα 24ωρο.
Πλέον έχω σταματήσει να επιλέγω standard shipping γιατί είναι εμφανής η καθυστέρηση.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Μα εχω επιλέξει expedited shipping! Εκει απορω



#5   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/05/2023 - 20:40

Μα εχω επιλέξει expedited shipping! Εκει απορω

Ναι, αυτό δε το είχες γράψει όμως στο πρώτο ποστ. Περίεργο, συνήθως με τη γρήγορη αποστολή δεν υπάρχουν τέτοια θέματα. Κάνε λίγο υπομονή και αν δεν επικοινώνησε με το support.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

#6   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/05/2023 - 16:46

Μα εχω επιλέξει expedited shipping! Εκει απορω

Αν σε 24 ώρες δεν έχεις update τότε μίλησε μαζί τους μέσω chat. 



#7   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/05/2023 - 09:25

Αν σε 24 ώρες δεν έχεις update τότε μίλησε μαζί τους μέσω chat. 

Είχα ενημέρωση μετα απο mail , μολις τωρα.  Ειναι τυπικότατοι πάντως, απλα αγχώθηκα εγω γιατι εινα και τα λεφτα πολλα. Ολα καλα!

 

I really do apologies for this delay as I do understand that the item is important for you.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience caused by the estimated dispatch date information.

Amazon has several distribution centers throughout Europe, and at times certain items may only be available in a few specific locations. We also work with a number of carriers to make sure that you receive your parcel as fast as possible.

In this case, the item wasn't in stock at the fulfillment center that was selected for your delivery address.

When this happens, our colleagues in fulfillment center must wait for the item to be transported from another fulfillment center to the one that is selected for your country. Sadly this caused a delay in dispatching.

We are processing your order now, and once it has been dispatched, we will send you an e-mail message confirming the date, contents, and method of delivery.


Therefore, for the quickest resolution, I have now escalated this to the fulfillment center that is dispatching your goods on priority basis.

You will receive a dispatch confirmation by e-mail as soon as your shipment leaves our logistics center.

You can expect your parcel to be dispatch till 26 May 2023.

We will be doing everything we can to ensure that your order will be delivered to you before or on 01 June 2023.


 



#8   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/05/2023 - 13:58

Ναι, κλασσικό issue. Δε στέλνουν όλα τα Ευρωπαϊκά Amazon warehouses στην Ελλάδα και γίνεται εσωτερική μεταφορά.
Μου έχει τύχει πολλάκις.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

#9   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/05/2023 - 14:01

Ναι, κλασσικό issue. Δε στέλνουν όλα τα Ευρωπαϊκά Amazon warehouses στην Ελλάδα και γίνεται εσωτερική μεταφορά.
Μου έχει τύχει πολλάκις.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Οποτε απλα περιμένω bill? Ηλπιζα να το ειχα να ελιωνα πιο νωρις αλλα δεν πειραζει



#10   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/05/2023 - 14:03

Οποτε απλα περιμένω bill? Ηλπιζα να το ειχα να ελιωνα πιο νωρις αλλα δεν πειραζει

Ναι, δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι άλλο στην παρούσα στιγμή.
Πρέπει να περιμένεις να πάει από τη μία αποθήκη σε αυτή που εξυπηρετεί την Ελλάδα (μπορεί να είναι αποθήκη μέσα στην ίδια χώρα από την οποία θα φύγει, μπορεί να είναι και αποθήκη σε άλλη χώρα).
Από τη στιγμή όμως που θα το αποστείλουν σε 24-48 ώρες θα το έχεις.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)