Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δύο άσχετες ερωτήσεις / προβλήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/06/2023 - 10:31

Χαίρετε!



Είμαι κάτοχος ενός iPhone 14 Pro (iOS 16.5) και ενός HomePod Mini και έχω δύο ερωτήσεις/προβλήματα.

Πρώτον, η Siri δεν αναγνωρίζει καλά τη φωνή μου. Και τι εννοώ με το «δεν αναγνωρίζει καλά»; Εννοώ ότι έχω φίλο που όταν έρχεται σπίτι και της μιλήσει, απαντάει και κάνει ότι της πει κι αυτός κανονικά! Με τεράστιο ποσοστό. 9 στις 10 σίγουρα! Δε θα έπρεπε έτσι; Και για να σας προλάβω, είχα κάνει κανονικά τα βήματα που σου βάζει να πεις πέντε πράγματα όταν την ενεργοποιείς πρώτη φορά. Το ίδιο έχω κάνει και στο Home App αλλά πάλι τα ίδια. Έρχεται ο φίλος σπίτι και για πλάκα ανοιγοκλείνει λάμπες και συσκευές. Σώστε με! 😭


Τέλος πάντων, το δεύτερο θέμα είναι εντελώς άσχετο με το πρώτο και έχει να κάνει με ασύρματους φορτιστές. Χρειάζομαι έναν ασύρματο φορτιστή για το γραφείο που να είναι «κάθετος» ώστε να βλέπω την οθόνη του iPhone και να μην έχει θέμα με τις θήκες. Δε θέλω να είναι MagSafe (αν γίνεται) για να μπορώ να το βάζω-βγάζω άνετα, όπως επίσης δε με νοιάζει και το fast charge. Θα είναι κουμπωμένος έτσι κι αλλιώς σε έναν 5w φορτιστή. Είχα δοκιμάσει αυτόν της Xiaomi ( https://www.skroutz....3046400/Xiaomi-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-20W-Μαύρος-Wireless-Charging-Stand.html ) αλλά δε με βόλεψε. Έβρισκε η θήκη εκεί στις κάμερες, δεν καθόταν καλά κτλ. Δεν ξέρω, δε μ'άρεσε. Έχει κάποιος κάτι άλλο στο νου του; Ίσως κάποιον που χρησιμοποιεί ο ίδιος και είναι ευχαριστημένος;



Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2023 - 20:51

είδα αυτό https://www.skroutz....939-001630.html

και μου φάνηκε καλό, logitechκ και πολύ φτηνό.

θα το δοκίμαζα.

εγώ έχω βολευτεί με εναν satechi για το γραφείο, αλλά είναι magsafe, και μπλέκεις με τις θήκες. καλός, αλλά αν βάλεις θήκη πρέπει να ειναι magsafe γιατί στέκεται στον αέρα το κινητό.



#3   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/06/2023 - 22:29

είδα αυτό https://www.skroutz....939-001630.html
και μου φάνηκε καλό, logitechκ και πολύ φτηνό.
θα το δοκίμαζα.
εγώ έχω βολευτεί με εναν satechi για το γραφείο, αλλά είναι magsafe, και μπλέκεις με τις θήκες. καλός, αλλά αν βάλεις θήκη πρέπει να ειναι magsafe γιατί στέκεται στον αέρα το κινητό.


Χμ... Οκ. Θα το ψάξω. Καλός φαίνεται! Να 'σαι καλά.

#4   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/06/2023 - 05:42

για χρήση που θες φαντάζομαι αυτή είναι η πιο δοκιμασμένη λύση από τη belkin Belkin Ασύρματος Φορτιστής (Qi Pad) 10W Μαύρος (Boost Charge) | Skroutz.gr

από εκει και πέρα, επιλογές θα εχεις πολλές.

εγώ τη logitech δεν την υπολόγιζα :)



#5   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/06/2023 - 09:07

για χρήση που θες φαντάζομαι αυτή είναι η πιο δοκιμασμένη λύση από τη belkin Belkin Ασύρματος Φορτιστής (Qi Pad) 10W Μαύρος (Boost Charge) | Skroutz.gr
από εκει και πέρα, επιλογές θα εχεις πολλές.
εγώ τη logitech δεν την υπολόγιζα :)

Τέλεια! Με το άλλο θέμα να δω τι θα κάνω... 😕

#6   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/06/2023 - 12:19

Anyone για το πρώτο;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)