Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Faceid, Συγχώνευση επαφών και downgrade σε ios 16!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/07/2023 - 19:40

Καλησπέρα, έχω τρεις απορίες σε σχέση με τα παρακατω θέματα:

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσω το passcode και να έχω μόνο το faceid?
Εάν όχι το οποιο ειναι το πιο πιθανό μπορώ να ρυθμίσω το passcode να μη βγαίνει με την πρώτη αποτυχημένη απόπειρα αναγνώρισης του faceid? (μου το πεταει συνεχεια και ειναι σπαστικό να πρεπει να πληκτρολογεις όλη την ώρα)

2) Έχει κάποιους μήνες που όλες τις επαφές μου τις βγάζει πολλαπλές πχ εαν ψάξω τον ταδε να τον παρω τηλέφωνο θα μου βγάλει πολλες καρτέλες... η μια θα έχει τηλέφωνο και η άλλη το email. Μπορώ να τις κάνω με κάποιο τρόπο combine?

 

3) Eπειδή μπήκα στον πειρασμό να βάλω το ios 17 βλεπω οτι έχει αρκετά bugs και θέματα κατανάλωσης μπαταρίας... ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για downgrade σε ios 16?


Τελευταία επεξεργασία από: Chaplin, 24/07/2023 - 19:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 24/07/2023 - 21:50

2. Επαφές - σε κάθε επαφή που θες πατάς αλλαγές (επάνω δεξιά) και κάτω κάτω πατάς σύνδεση επαφών με όσες επαφές θες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/07/2023 - 23:03

2. Επαφές - σε κάθε επαφή που θες πατάς αλλαγές (επάνω δεξιά) και κάτω κάτω πατάς σύνδεση επαφών με όσες επαφές θες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό για να το κάνεις σε μια μια όλες τις επαφες που συμβαίνει θέλεις μέρες μήνες δεν υπάρχει κάποιος πιο συντομος τροπος να το κάνεις σε ολες?



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/07/2023 - 10:13

Καλησπέρα, έχω τρεις απορίες σε σχέση με τα παρακατω θέματα:

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσω το passcode και να έχω μόνο το faceid?
Εάν όχι το οποιο ειναι το πιο πιθανό μπορώ να ρυθμίσω το passcode να μη βγαίνει με την πρώτη αποτυχημένη απόπειρα αναγνώρισης του faceid? (μου το πεταει συνεχεια και ειναι σπαστικό να πρεπει να πληκτρολογεις όλη την ώρα)

2) Έχει κάποιους μήνες που όλες τις επαφές μου τις βγάζει πολλαπλές πχ εαν ψάξω τον ταδε να τον παρω τηλέφωνο θα μου βγάλει πολλες καρτέλες... η μια θα έχει τηλέφωνο και η άλλη το email. Μπορώ να τις κάνω με κάποιο τρόπο combine?

 

3) Eπειδή μπήκα στον πειρασμό να βάλω το ios 17 βλεπω οτι έχει αρκετά bugs και θέματα κατανάλωσης μπαταρίας... ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για downgrade σε ios 16?

1. Γίνεται κάτι παρόμοιο μόνο με JB.

 

2. Υπάρχουν εφαρνογές που είτε θα κάνουν εκκαθάριση τις διπλές, είτε κάνουν συγχώνευση.

 

3. Κατεβάζεις το IPSW απο ipsw.me/ και το περνάς με Shift + Restore απο iTunes. Οι Betas δεν είναι για τον μέσο χρήστη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/07/2023 - 12:48

Αυτό με τις διπλές επαφές το εμφάνισε και σε εμένα. Είναι ακριβώς η ίδια επαφή εις διπλούν.  






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες