Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύνδεση διαβρωμένης συσκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/08/2023 - 20:29

Αγαπητοί μηχανικοί του φορουμ, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κίνδυνος να συνδέσω τον mac μ (usb c) με το iphone καθώς υποψιάζομαι ότι το δεύτερο έχει διαβρωθεί. Μου το ζήτησαν από την τηλεφωνική υποστήριξη της apple παρόλο αυτά δεν τους εμπιστεύομαι και τόσο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/08/2023 - 22:05

Το έψαξα πρόσφατα γιατί έπεσε νερό σε κινητό φίλου- όλες οι οδηγίες έλεγαν να μην συνδεθεί σε ρεύμα και να πάει κατευθείαν σε τεχνικό

#3   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/08/2023 - 22:28

Το έψαξα πρόσφατα γιατί έπεσε νερό σε κινητό φίλου- όλες οι οδηγίες έλεγαν να μην συνδεθεί σε ρεύμα και να πάει κατευθείαν σε τεχνικό

Αυτό πρέπει να γίνει κανονικά, όμως ζητήθηκε από την apple να τρέξω κάποια διαγνωστικά πριν την αποστολή.



#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/08/2023 - 22:36

Τι να σου πω. Εγώ θα το έστελνα χωρίς τα διαγνωστικά, και ας κάνουν ο,τι θέλουν. Αναλαμβάνουν την ευθύνη αν πάθει κάτι όταν το συνδέσεις στο ρεύμα; Λογικά θα έχει στεγνώσει. Ίσως να απαντήσει κάποιος που έχει hands on experience, γιατί εγώ ο,τι είδα στο ίντερνετ λέω

#5   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/08/2023 - 18:07

Αγαπητοί μηχανικοί του φορουμ, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κίνδυνος να συνδέσω τον mac μ (usb c) με το iphone καθώς υποψιάζομαι ότι το δεύτερο έχει διαβρωθεί. Μου το ζήτησαν από την τηλεφωνική υποστήριξη της apple παρόλο αυτά δεν τους εμπιστεύομαι και τόσο...


Όταν λες έχει διαβρωθεί εννοείς δεν ανοίγει και η συσκευή έτσι; Γιατί αλλιώς κάνουν τα διαγνωστικά on air. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί σε υπολογιστή.

#6   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/08/2023 - 18:26

Όταν λες έχει διαβρωθεί εννοείς δεν ανοίγει και η συσκευή έτσι; Γιατί αλλιώς κάνουν τα διαγνωστικά on air. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί σε υπολογιστή.

ναι, σωστά...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες