Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικη ερωτηση με χωρητικοτητα iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 11/09/2023 - 20:27

Καλησπερα σας εχω μια ισως χαζη αλλα σοβαρη απορια για μενα προσωπικα. Αγορασα το iPhone 14 Pro πρωτη φορα ειπα να παω σε μεγαλυτερη χωρητκοτητα στα 256GB αντι για τα 128GB οπως αγορασα το iPhone 14 Pro Max. Δεν ξερω γιατι μου εδωξε να παω σε αυτη την μεγαλυτερη χωρητικοτητα ισως για να εχω τις φωτογραφιες μου και στο iCloud της Apple οπου αγορασα 1ΤΒ επειδη εχω και το MacBook Air M1 και το iPad 9ης γενιας και το Mac Mini M1 μου και ολα συγχωνιζονται μεταξυ τους οπως αρχεια εφαρμογες στο iPhone προγραμματα πολυμεσα οπως βιντεο φωτογραφιες αφου μιλαμε για ενα οικοσυστημα ολοκληρομενο.
Αληθεια ομως αναρωτιεμαι και αν μπορει καποιος ας απαντηση:
Σε ποιους χρηστες απευθυνονται οι αυξημενες χωρητικοτητες 1ΤΒ - 512GB - 256GB ; Αυτες οι χωρητικοτες δεν γεμιζουν ποτε τους οσο αφορα τα iPhone.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 11/09/2023 - 21:23

Δοκίμασε να τραβήξεις μεγάλα videos 4k και έλα να μου πεις μετά αν γεμίζει ή όχι. Είμαι και εγώ με 256, αλλά δεν τραβάω 4k , αλλά 1080. Εντάξει, το 1ΤΒ δε θα γεμίσει τόσο εύκολα, αλλά αν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος για τη χωρητικότητα, σίγουρα θα πάει σε μεγαλύτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2023 - 21:35

1tb. Εύχομαι να έβγαινε και σε 4tb.
Απόλαυση κάθε στιγμή. Έχω τα πάντα και δεν κρεμάω την εργασία μου στο δίκτυο κινητής ή Wi-Fi.
Πετάω από 6 έως 14 ώρες και τα έχω όλα μαζί μου.

#4   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2023 - 09:16

Αυτές οι χωρητικότητες είναι για άτομα που τραβάνε ProRes video, πολλά 4Κ-60 βίντεο και κάποιους που χρειάζονται στο κινητό πολλά από αυτά ή διάφορα άλλα αρχεία.
Κι εγώ πάντα την δεύτερη χωρητικότητα παίρνω καλού κακού, αλλά με 2TB iCloud και offload ότι δεν χρειάζεται μόνιμα εκεί είμαι πολύ άνετος στο θέμα χωρητικότητα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες