Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 15 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
564 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   FrancisUnderwood

FrancisUnderwood

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/02/2024 - 17:17

Καλησπέρα, Αγαπητοί,

 

Μερικές φορές κατά την διάρκεια της κλήσης (iPhone 15 pro) ακούω για λίγα δευτερόλεπτα έναν περίεργο ήχο σαν ηλεκτρονική παρεμβολή. Δεν έχω παρατηρήσει συχνότητα , ίσως 1-2 φορές σε 20 κλήσεις ας πούμε. Προφανώς το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση βιτρίνας, κάποιο bug ίσως ? έχει τύχει σε κανέναν ? 
 
Μφχ,


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/02/2024 - 15:42

Καλησπέρα σε όλους. 
 

Για τον λόγο του ότι στην δουλειά μου αναγκαστικά πρέπει να έχω και ένα δεύτερο κινητό για να το χρησιμοποιώ όσο είμαι εν πλω με τραγικό ιντερνετ και στα λιμάνια να το χρησιμοποιώ με eSIM και όντας κάτοχος ενός iPhone 14 Pro Max, σκέφτομαι να αγοράσω ένα 15 Pro Max και να κρατήσω και τα δυο για μίνιμουμ δυο χρόνια. 
 

Αξίζει να πάω σε αυτή την λύση ή να κοιτάξω να πάρω ένα iPhone 13 Pro Max και πίσω και να κρατήσω κύριο το 14PM?



#528   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/02/2024 - 15:54

Η χρήση ποιά θα είναι? Για βασικό θα το 'χεις?

Αν το οικονομικό δεν είναι θέμα, να πας στο 15.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#529   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/02/2024 - 16:41

Το σκεπτικό είναι το εξής: 

 

iPhone 14 PM για χρήση στα λιμάνια σαν hotspot με eSIM + στο εν πλω και το iPhone 15 PM σαν βασικό τηλέφωνο. Δόξα το θεό έχω κάνει τα κουμάντα μου και δεν είναι οικονομικό το θέμα. 



#530   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/02/2024 - 18:46

Paris1986

Γιατί δεν εξυπηρετείσαι από 1 συσκευή δεν καταλαβαινω!



#531   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/02/2024 - 19:35

Γιατί στο εν πλω αν έχω μια συσκευή θα πρέπει να πληρώνω τον μήνα ένα ποσό της τάξεως των 300€ μίνιμουμ σε κάρτες ιντερνετ καθώς το low mode της apple δεν κάνει τίποτα όπως αντίστοιχα σε android συσκευές. Η μια συσκευή θα έχει μέσα τα απολύτως απαραίτητα όπως είναι iMessage, WhatsApp & Messenger ενώ η άλλη θα έχει όλες μου τις εφαρμογές και θα χρησιμοποιείται όταν θα έχω σήμα από στεριά. 



#532   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/02/2024 - 20:44

iPad ή κάποια άλλη συσκευή στο πλοίο δεν θα εξυπηρετούσε?

Το λέω γιατί έρχονται και νέα iPad με OLED που ίσως να σε ενδιέφερε.

Διαφορετικά πάρε το 15άρι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#533   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/02/2024 - 01:42

Γιατί στο εν πλω αν έχω μια συσκευή θα πρέπει να πληρώνω τον μήνα ένα ποσό της τάξεως των 300€ μίνιμουμ σε κάρτες ιντερνετ καθώς το low mode της apple δεν κάνει τίποτα όπως αντίστοιχα σε android συσκευές. Η μια συσκευή θα έχει μέσα τα απολύτως απαραίτητα όπως είναι iMessage, WhatsApp & Messenger ενώ η άλλη θα έχει όλες μου τις εφαρμογές και θα χρησιμοποιείται όταν θα έχω σήμα από στεριά.


Με κάποιο mifi και vodafone internet on the go που δίνει 40gb με 10 ευρώ και 200gb με 20 ευρώ δεν θα σε βολεύει; Αρκεί να πιάνει η voda εκεί π είσαι

#534   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/02/2024 - 01:42

Γιατί στο εν πλω αν έχω μια συσκευή θα πρέπει να πληρώνω τον μήνα ένα ποσό της τάξεως των 300€ μίνιμουμ σε κάρτες ιντερνετ καθώς το low mode της apple δεν κάνει τίποτα όπως αντίστοιχα σε android συσκευές. Η μια συσκευή θα έχει μέσα τα απολύτως απαραίτητα όπως είναι iMessage, WhatsApp & Messenger ενώ η άλλη θα έχει όλες μου τις εφαρμογές και θα χρησιμοποιείται όταν θα έχω σήμα από στεριά.


Με κάποιο mifi και vodafone internet on the go που δίνει 40gb με 10 ευρώ και 200gb με 20 ευρώ δεν θα σε βολεύει; Αρκεί να πιάνει η voda εκεί π είσαι

#535   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/02/2024 - 03:43

iPad ή κάποια άλλη συσκευή στο πλοίο δεν θα εξυπηρετούσε?

Το λέω γιατί έρχονται και νέα iPad με OLED που ίσως να σε ενδιέφερε.

Διαφορετικά πάρε το 15άρι.

Θα με ενδιέφερε αλλά κοιτάω πιο άμεσα. iPad το καλοκαίρι που θα γυρίσω Ελλάδα με το καλό.

 

Με κάποιο mifi και vodafone internet on the go που δίνει 40gb με 10 ευρώ και 200gb με 20 ευρώ δεν θα σε βολεύει; Αρκεί να πιάνει η voda εκεί π είσαι

Δουλεύω σε πλοίο το οποίο κάνει διεθνής πλόες όποτε είναι άχρηστο το συγκεκριμένο.



#536   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/02/2024 - 18:51

Παιδια καλησπερα.Σε Android συσκευες χρησιμοποω εφαρμογες οπως το hiya και οταν με καλουν απο διαφημιστικές κλπ δε χτυπαει καν και τις απορρίπτει αυτοματα τις κλησεις αυτες...

Σε iphone ειτε με true caller ειτε με hiya ποτε δεν κατάφερα να βρω τροπο να τις μπλοκάρει.Μονο στο true caller σου βγαζει με κόκκινο κια ειδοποιηση την ωρα που χτυπαει αλλα παλι τη φασαρία δε τη γλυτώνεις.

Κανω εγω κατι λαθος?Μηπως πρεπει να αλλάξω τον default dialer?Γενικα υπαρχει τροπος να απορρίπτει απευθειας τις σπαμ κλησεις ?

ευχαριστω



#537   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/02/2024 - 10:29

Εκτός του οτι μπορείς να μιλήσεις με το πάροχο σου για να σε εντάξουν στο μητρώο του άρθρου 11 που αφορά τέτοιου είδους κλήσεις, υπάρχει και το "Silence Unknown Callers" απο ρυθμίσεις - Phone.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#538   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2024 - 11:52

Εκτός του οτι μπορείς να μιλήσεις με το πάροχο σου για να σε εντάξουν στο μητρώο του άρθρου 11 που αφορά τέτοιου είδους κλήσεις, υπάρχει και το "Silence Unknown Callers" απο ρυθμίσεις - Phone.


Εμενα με παιρνουν απο αριθμους αλβανιας συνεχεια και δεν μπορω να κανω γενικο μπλοκ. Καθε φορα με παιρνουν απο αλλο νουμερο καθε μερα μπας και το σηκωσω. Μπορω να ζητησω απο τον παροχο να μου μπλοκαρει πχ τις κλησεις απο Αλβανια;

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 23/02/2024 - 11:53


#539   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/02/2024 - 13:40

Εκτός του οτι μπορείς να μιλήσεις με το πάροχο σου για να σε εντάξουν στο μητρώο του άρθρου 11 που αφορά τέτοιου είδους κλήσεις, υπάρχει και το "Silence Unknown Callers" απο ρυθμίσεις - Phone.

Δεν αναφερομαι σε κλησεις απο απόκρυψη...Κανονικοί αριθμοί καλουν ειτε σταθερά ειτε κινητα...



#540   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/02/2024 - 14:04

Εμενα με παιρνουν απο αριθμους αλβανιας συνεχεια και δεν μπορω να κανω γενικο μπλοκ. Καθε φορα με παιρνουν απο αλλο νουμερο καθε μερα μπας και το σηκωσω. Μπορω να ζητησω απο τον παροχο να μου μπλοκαρει πχ τις κλησεις απο Αλβανια;

To μητρώο του άρθρου 11 έχει να κάνει μόνο με κλήσεις εσωτερικού.

Δεν αναφερομαι σε κλησεις απο απόκρυψη...Κανονικοί αριθμοί καλουν ειτε σταθερά ειτε κινητα...

Μα δεν αφορά σε κλήσεις με απόκρυψη....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 23/02/2024 - 14:07

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2)