Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 16: News & Rumors


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2023 - 11:40

Το αγαπημένο Topic επιστρέφει νωρίτερα απο ποτέ, μιας και τα Leaks για τα επερχόμενα iPh 16/Pro (Ultra; ) έχουν ξεκινήσει ήδη, κάποιους μήνες πρίν. Αναμενόμενα για την ώρα, τα περισσότερα είναι σαν απλές αναφορές (οι φωτ/φιες θα ακολουθήσουν σε λίγους μήνες). Ας δούμε συνοπτικά τι ξέρουμε μέχρι στιγμής:

 

• Άυξηση των διαστάσεων. Πιο συγκεκριμένα, το iPh 16 Pro αναμένεται να πιάσει τις 6.3" με τα Pro Max και Ultra να φτάνουν στις 6.7" και 6.9" αντίστοιχα.

 

15-16comp2-2.jpg

 

• Τα "περίφημα" Solid State πλήκτρα που φημολογούνταν για τα φετινά iPh 15 Pro/Max, θα βρούν το δρόμο τους εδώ.

 

• Επιπλέον πλήκτρο "Capture Button" (εκμεταλευόμενο τη Capacitive τεχνολογία των Solid State πιο πάνω) δίπλα στο Power Button και για όλη τη σειρά των iPh 16, συμπεριλαμβανομένων και των "απλών" μοντέλων.

 

• WiFi 7

 

• 120Hz (a.k.a. ProMotion) και για "απλά" μοντέλα.

 

• To iPh 16 Pro θα έρχεται και αυτό με τον περισκοπικό φακό που είδαμε φέτος στο iPh 15 PM.

 

• 48MP και για τον Ultra Wide φακό.

 

• Ο νέος αισθητήρας κάμερας της Sony (IMX903) που και αυτός φημολογούνταν για τα iPh 15 Pro/Max, αναμένεται να κάνει ντεμπούτο στα 16 Pro & Ultra.

 

• Επιπλέον κάμερα για την Ultra έκδοση (Kudos to @MajinBuOfficial).

 

FGgZXjp.jpg

 

 

Εδώ να θυμίσουμε το χρονοδιάγραμμα για τις αλλαγές στις οθόνες των συσκευών, όπου το 2024 σύμφωνα πάντα με τον Ross Young, CEO του DSCC (Display Supply Chain Consultants), δεν αναμένονται αλλαγές, με το Pill Shape (a.k.a. Dynamic Island) να παραμένει.

 

Spoiler


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/09/2023 - 13:00

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/09/2023 - 12:39

Σε ότι αφορά τους επεξεργαστές

 

 

Συνημμένα αρχεία



#3   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2023 - 18:43

Το αγαπημένο Topic επιστρέφει νωρίτερα απο ποτέ, μιας και τα Leaks για τα επερχόμενα iPh 16/Pro (Ultra; ) έχουν ξεκινήσει ήδη, κάποιους μήνες πρίν. Αναμενόμενα για την ώρα, τα περισσότερα είναι σαν απλές αναφορές (οι φωτ/φιες θα ακολουθήσουν σε λίγους μήνες). Ας δούμε συνοπτικά τι ξέρουμε μέχρι στιγμής:

 

• Άυξηση των διαστάσεων. Πιο συγκεκριμένα, το iPh 16 Pro αναμένεται να πιάσει τις 6.3" με τα Pro Max και Ultra να φτάνουν στις 6.7" και 6.9" αντίστοιχα.

 

15-16comp2-2.jpg

 

• Τα "περίφημα" Solid State πλήκτρα που φημολογούνταν για τα φετινά iPh 15 Pro/Max, θα βρούν το δρόμο τους εδώ.

 

• Επιπλέον πλήκτρο "Capture Button" (εκμεταλευόμενο τη Capacitive τεχνολογία των Solid State πιο πάνω) δίπλα στο Power Button και για όλη τη σειρά των iPh 16, συμπεριλαμβανομένων και των "απλών" μοντέλων.

 

• WiFi 7

 

• 120Hz (a.k.a. ProMotion) και για "απλά" μοντέλα.

 

• To iPh 16 Pro θα έρχεται και αυτό με τον περισκοπικό φακό που είδαμε φέτος στο iPh 15 PM.

 

• 48MP και για τον Ultra Wide φακό.

 

• Ο νέος αισθητήρας κάμερας της Sony (IMX903) που και αυτός φημολογούνταν για τα iPh 15 Pro/Max, αναμένεται να κάνει ντεμπούτο στα 16 Pro & Ultra.

 

• Επιπλέον κάμερα για την Ultra έκδοση (Kudos to @MajinBuOfficial).

 

FGgZXjp.jpg

 

 

Εδώ να θυμίσουμε το χρονοδιάγραμμα για τις αλλαγές στις οθόνες των συσκευών, όπου το 2024 σύμφωνα πάντα με τον Ross Young, CEO του DSCC (Display Supply Chain Consultants), δεν αναμένονται αλλαγές, με το Pill Shape (a.k.a. Dynamic Island) να παραμένει.

 

Spoiler

Νίκο μπορείς να μου στείλεις το leak με την 4η κάμερα στο μεγάλο; Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο και μου φαίνεται αρκετά άκυρο για τα δεδομένα της apple 4ος αισθητήρας...



#4   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2023 - 18:45

Επίσης είναι έγκυρος αυτός; 



#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2023 - 19:54

Ο MajinBuOfficial που έχω και στη παρένθεση.

Έχει καλό ποσοστό τα τελευταία χρόνια.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2023 - 20:16

Ο MajinBuOfficial που έχω και στη παρένθεση.

Έχει καλό ποσοστό τα τελευταία χρόνια.

Τον βρήκα μωρέ, το συγκεκριμένο leak δεν βρίσκω, βλέπω ότι είχε πει ότι το 15 "ultra" θα έχει 4, για 16 δεν είδα. Εκτός αν έκανες την υπόθεση ότι αφού δεν ήρθε φέτος πάει για του χρόνου, ακόμα στο macrumors στη στύλη του iphone 16 https://www.macrumor...ndup/iphone-16/ δεν αναφέρεται. Απλά κάηκε το παλιό μου xs max και είμαι σε δίλλημα να πάρω 15 pro max(έχω γνωστό να το πάρω αύριο κιόλας) ή να περιμένω με μια παλιότερη συσκευή που έχω το "ultra". Δεν ξέρω αμα θα είναι ultra μόνο στο όνομα ή και στην πράξη... Any advice? 


Τελευταία επεξεργασία από: Archimedes, 28/09/2023 - 20:17


#7   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2023 - 20:56

Έτσι όπως το κόβω πάμε του χρόνου για s σειρά, με κυρίως πιάτο τις 6.9”. Βλέπω να περιμένω το 17 που από ότι φαίνεται θα ολοκληρώσει το τέταρτο μάτι κουζίνας από το λειψό που δείχνει στο 16


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2023 - 21:04

Έτσι όπως το κόβω πάμε του χρόνου για s σειρά, με κυρίως πιάτο τις 6.9”. Βλέπω να περιμένω το 17 που από ότι φαίνεται θα ολοκληρώσει το τέταρτο μάτι κουζίνας από το λειψό που δείχνει στο 16


Sent from my iPhone using Tapatalk

Άρα με βλέπω φέτος 15 με πλάνο αναβάθμισης το 17-18



#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2023 - 09:35

Τον βρήκα μωρέ, το συγκεκριμένο leak δεν βρίσκω, βλέπω ότι είχε πει ότι το 15 "ultra" θα έχει 4, για 16 δεν είδα. Εκτός αν έκανες την υπόθεση ότι αφού δεν ήρθε φέτος πάει για του χρόνου, ακόμα στο macrumors στη στύλη του iphone 16 https://www.macrumor...ndup/iphone-16/ δεν αναφέρεται. Απλά κάηκε το παλιό μου xs max και είμαι σε δίλλημα να πάρω 15 pro max(έχω γνωστό να το πάρω αύριο κιόλας) ή να περιμένω με μια παλιότερη συσκευή που έχω το "ultra". Δεν ξέρω αμα θα είναι ultra μόνο στο όνομα ή και στην πράξη... Any advice? 

Ο,τι βγαίνει, βγαίνει πρώτα απο τους γνωστούς Leakers και μετά ακολουθούν Sites τύπου MacRumors, 9to5 κτλ.

 

Θα το ανακαλύψουν σε κανά μήνα..

 

https://twitter.com/...307797317550086

 

Όσο για τη συσκευή, απο τη στιγμή που είσαι πίσω, αξίζει η μετάβαση φέτος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2023 - 13:52

Διαστάσεις & βάρος απο το MacRumors επιβεβαιώνοντας την αύκηση στις ίντσες που γνωρίζουμε κάμποσο καιρό τώρα.

 

 

76dxCHO.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 30/09/2023 - 18:53

Διαστάσεις & βάρος απο το MacRumors επιβεβαιώνοντας την αύκηση στις ίντσες που γνωρίζουμε κάμποσο καιρό τώρα.


76dxCHO.png

Νομίζω πλέον ξεφεύγουμε σε διαστάσεις πολύ στο max. Δε ξέρω ποσό λειτουργικό θα είναι και αν έχει νόημα τόσο μεγάλη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/09/2023 - 19:10

Μια χαρά θα είναι μιλάμε για χιλιοστά διαφοράς


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2023 - 19:37

Νομίζω πλέον ξεφεύγουμε σε διαστάσεις πολύ στο max. Δε ξέρω ποσό λειτουργικό θα είναι και αν έχει νόημα τόσο μεγάλη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Προσωπικά το συνειδητοποίησα πέρυσι.

Μικρό Pro και γειά σας.


Sent from my Vision Pro using Tapatalk
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/09/2023 - 19:48

Εξαρτάται παιδιά και τη χρήση που κάνει κάποιος. Πχ εγώ λιώνω σε ένα online παιχνίδι με τις ώρες, σερφάρισμα και αρκετά email. Τίποτε άλλο, όποτε σε λογικά πλαίσια πάντα, ένα μεγαλύτερο από max δεν με χαλάει καθόλου μάλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 30/09/2023 - 21:18

6.3" for the win..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες