Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με αλλαγή γλώσσας στο πληκτρολόγιο.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   abominable

abominable

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2023 - 21:51

Χαίρετε!

Μετά την αναβάθμιση σε iOS 17.X, όταν πηγαίνω στο πληκτρολόγιο και πατάω την υδρόγειο για αλλαγή γλώσσας, πυκνά συχνά αυτό δεν ανταποκρίνεται.

 

Παρατήρησα ότι κάθε φορά που θα την πατήσω έχει ένδειξη ότι πατήθηκε. Δλδ γκριζάρει η υδρόγειος για όσο την πατάω, είτε είναι 1sec είτε παρατεταμένα. Παρόλαυτά υπάρχουν φορές που απλά δεν ανταποκρίνεται, ότι και αν κάνω, όσο και αν το πατήσω.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι το μικρόφωνο ακριβώς απέναντι από την υδρόγειο (κάτω δεξιά) ανταποκρίνεται κανονικά κάθε φορά.

 

Κέρδισα το λαχείο, ή υπάρχει κιάλλοι με αυτό το πρόβλημα;

 

Έχω δοκιμάσει μερικές αναζητήσεις στο google, αλλά να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω καν πως να το ψάξω.

 

(μέχρι και reset dictionaries δοκίμασα, αλλά Ultrex δεν ήταν ...)

 

Οποιαδήποτε ιδέα/γνώμη, ευπρόσδεκτη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2023 - 09:08

Χαίρετε!

Μετά την αναβάθμιση σε iOS 17.X, όταν πηγαίνω στο πληκτρολόγιο και πατάω την υδρόγειο για αλλαγή γλώσσας, πυκνά συχνά αυτό δεν ανταποκρίνεται.

 

Παρατήρησα ότι κάθε φορά που θα την πατήσω έχει ένδειξη ότι πατήθηκε. Δλδ γκριζάρει η υδρόγειος για όσο την πατάω, είτε είναι 1sec είτε παρατεταμένα. Παρόλαυτά υπάρχουν φορές που απλά δεν ανταποκρίνεται, ότι και αν κάνω, όσο και αν το πατήσω.

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι το μικρόφωνο ακριβώς απέναντι από την υδρόγειο (κάτω δεξιά) ανταποκρίνεται κανονικά κάθε φορά.

 

Κέρδισα το λαχείο, ή υπάρχει κιάλλοι με αυτό το πρόβλημα;

 

Έχω δοκιμάσει μερικές αναζητήσεις στο google, αλλά να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω καν πως να το ψάξω.

 

(μέχρι και reset dictionaries δοκίμασα, αλλά Ultrex δεν ήταν ...)

 

Οποιαδήποτε ιδέα/γνώμη, ευπρόσδεκτη.

Το κάνει και σε εμένα μερικές φορές σε iPhone 15 Pro και στο iPhone 12 PM, οπότε λογικά είναι bug του iOS 17.



#3   abominable

abominable

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2023 - 08:45

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα αρχίσει να αγχώνομαι ότι έχει χαλάσει η οθόνη. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες