Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Black Friday 2023 - Προσφορές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2023 - 11:45

Εγώ πλήρωσα με παραλαβή το επόμενο 4ωρο και με πήραν την επόμενη μέρα να τους δώσω ΙΒΑΝ να μου βάλουν τα λεφτά, λόγω μη διαθεσιμότητας.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Έστω και αν το εμφάνιζε διαθέσιμο, 

είναι απαράδεκτοι , που τελικά ΜΟΝΟΙ τους σε πήραν την ΕΠΟΜΕΝΗ ημέρα, για να σου επιστρέψουν τα χρήματα???

 

Να δεις τι κάνουν άλλοι......

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 16/11/2023 - 11:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   motoboots

motoboots

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα

Δημοσίευση 16/11/2023 - 11:51

Έστω και αν το εμφάνιζε διαθέσιμο,
είναι απαράδεκτοι , που τελικά ΜΟΝΟΙ τους σε πήραν την ΕΠΟΜΕΝΗ ημέρα, για να σου επιστρέψουν τα χρήματα???

Να δεις τι κάνουν άλλοι......


.

Απαράδεκτο φίλε μου είναι να δέχεσαι παραγγελία και χρήματα, ενώ δεν έχεις διαθέσιμο προϊόν και να υπόσχεσαι μάλιστα παράδοση τη επόμενη μέρα εντός 4 ωρών.

Απαράδεκτο είναι επίσης αν δεν μπορείς να εκτελέσεις, να ζητάς ΙΒΑΝ για επιστροφή χρημάτων, χωρίς να προτείνεις παράδοση αργότερα στη χαμηλή τιμή που πούλησες και διαφήμισες.

Απαράδεκτο είναι ακόμα, να μην μπορεί κανείς να επικοινωνήσει μαζί τους, ενώ 48 ώρες μετά δεν έχουν πιστώσει τα χρήματα.

#33   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2023 - 12:21

Απαράδεκτο φίλε μου είναι να δέχεσαι παραγγελία και χρήματα, ενώ δεν έχεις διαθέσιμο προϊόν και να υπόσχεσαι μάλιστα παράδοση τη επόμενη μέρα εντός 4 ωρών.

Απαράδεκτο είναι επίσης αν δεν μπορείς να εκτελέσεις, να ζητάς ΙΒΑΝ για επιστροφή χρημάτων, χωρίς να προτείνεις παράδοση αργότερα στη χαμηλή τιμή που πούλησες και διαφήμισες.

Απαράδεκτο είναι ακόμα, να μην μπορεί κανείς να επικοινωνήσει μαζί τους, ενώ 48 ώρες μετά δεν έχουν πιστώσει τα χρήματα.

 

Τωρα μας γράφεις επιπλέον για προιόν σε χαμηλότερη τιμή , για μη δυνατότητα επικοινωνίας  και για μη επιστροφή χρηματών σε 48ώρες .....

 

Ε τότε ναι πρόκεται για απάτη και είναι απαράδεκτοι.....

 

 

Εγώ αναφερόμουνα στην μη ύπαρξη διαθεσιμότητας (λόγω συστεμικού λαθους) , ενώ εμφανιζόταν διαθέσιμο...

 

.



#34   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/11/2023 - 15:40

Απαράδεκτο φίλε μου είναι να δέχεσαι παραγγελία και χρήματα, ενώ δεν έχεις διαθέσιμο προϊόν και να υπόσχεσαι μάλιστα παράδοση τη επόμενη μέρα εντός 4 ωρών.

Απαράδεκτο είναι επίσης αν δεν μπορείς να εκτελέσεις, να ζητάς ΙΒΑΝ για επιστροφή χρημάτων, χωρίς να προτείνεις παράδοση αργότερα στη χαμηλή τιμή που πούλησες και διαφήμισες.

Απαράδεκτο είναι ακόμα, να μην μπορεί κανείς να επικοινωνήσει μαζί τους, ενώ 48 ώρες μετά δεν έχουν πιστώσει τα χρήματα.


Εγώ δεν ακύρωσα. Και τους είπα στο τηλέφωνο θα περιμένω όταν παραλάβετε. Επίσης ζήτησα γραπτά ότι θα παραλάβω έστω και καθυστερημένα. Επίσης έστειλα mail σε isquare (είναι και στον ίδιο όμιλο αλλά και distributer) για να επιβεβαιώσουν ότι θα κάνουν παραλαβές για 8αρια και θα κάνω παράπονα και apple ελλάδος. Μπορεί όλα αυτά να μην έχουν νόημα και να μη βγει κάτι αλλά σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να ακούγονται τα παράπονα. Το premium reseller τους μάρανε.

#35   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2023 - 15:50

@s0t0spower

Οταν λες "θα κανω παραπονα και Apple Ελλαδος", δηλαδή που ακριβώς θα στείλεις το παράπονο σου;



#36   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/11/2023 - 16:16

Ξέχνα την Apple!
Καταγγελία στο Συνήγορο του Καταναλωτή!
Και σήμερα το βίωσα: προτού κάνω ηλεκτρονική παραγγελία, κάλεσα το iStorm σχετικά με τη διαθεσιμότητα προϊόντος (AW 8 41mm silver) και μου δήλωσαν πως ΔΕΝ υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ κατάστημα όποτε τους ανέφερα πως η διαφήμιση είναι παραπλανητική και θα το αναφέρω στο Συνήγορο Καταναλωτή!
Ήμουν απολύτως ευγενικός αλλά δεν τα μασούσα!
Δεν ήξεραν τι να μου απαντήσουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, 16/11/2023 - 16:18


#37   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/11/2023 - 17:25

@s0t0spower
Οταν λες "θα κανω παραπονα και Apple Ελλαδος", δηλαδή που ακριβώς θα στείλεις το παράπονο σου;



Στο τηλέφωνο 00800 4414 5417. Πιστεύω ότι επειδή δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι. Ούτε να σου βρουν λύση. Αλλά δεν πιστεύω ότι τα παράπονα τα περνάνε και στο ντούκου. Ας υπάρχουν κάπου καταγεργαμμένα όλα τα παράπονα μας.

#38   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2023 - 23:21

Στο τηλέφωνο 00800 4414 5417. Πιστεύω ότι επειδή δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι. Ούτε να σου βρουν λύση. Αλλά δεν πιστεύω ότι τα παράπονα τα περνάνε και στο ντούκου. Ας υπάρχουν κάπου καταγεργαμμένα όλα τα παράπονα μας.

Ειναι γραμμη τεχνικής υποστήριξης. Δεν έχουν καμία αρμοδιότητα για τις ενέργειες ενός μεταπωλητή ως προς τις πωλήσεις, τις διαθεσιμότητες και τις προσφορές που βγάζει.

 

Εδω δεν ειναι σε θεση εδω και ΧΡΟΝΙΑ να καταφερουν να διορθωσουν το τηλέφωνο της γραμμής τους για την Ελλάδα που αναγράφεται στο ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ site λαθος (αντι να ξεκιναει απο 210, ξεκιναει απο 0210). Και μη θεωρήσεις ότι δεν έχει βρεθεί κανείς τόσα χρόνια να τους το αναφέρει, ή δεν το ξέρουν οι υπάλληλοι της ελληνικής γραμμής.

https://support.appl.../el-gr/HT201232


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 16/11/2023 - 23:23


#39   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2023 - 08:49

Ξέχνα την Apple!
Καταγγελία στο Συνήγορο του Καταναλωτή!
Και σήμερα το βίωσα: προτού κάνω ηλεκτρονική παραγγελία, κάλεσα το iStorm σχετικά με τη διαθεσιμότητα προϊόντος (AW 8 41mm silver) και μου δήλωσαν πως ΔΕΝ υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ κατάστημα όποτε τους ανέφερα πως η διαφήμιση είναι παραπλανητική και θα το αναφέρω στο Συνήγορο Καταναλωτή!
Ήμουν απολύτως ευγενικός αλλά δεν τα μασούσα!
Δεν ήξεραν τι να μου απαντήσουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Όπως σε όλα τα προϊόντα σε προσφορές συνήθως περνάει με ψιλά γράμματα από κάτω « μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων» όποτε δεν νομίζω να κάνετε κάτι με συνήγορο καταναλωτή ή οτιδήποτε άλλο. Η τεχνική «κράχτης» υπάρχει χρόνια στην αγορά.Μακάρι να κάνατε κάτι αλλά μην κρατάτε μεγάλο καλάθι…

#40   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2023 - 16:16

Δεν βγάζεις άκρη, έτσι λειτουργεί η αγορά κάποιες φορές ειδικά όταν δεν έχουμε να κάνουμε με προϊόντα πρώτης ανάγκης η εξαπάτησης χτημάτων κανείς δεν θα ασχοληθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/11/2023 - 17:16

Όπως σε όλα τα προϊόντα σε προσφορές συνήθως περνάει με ψιλά γράμματα από κάτω « μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων» όποτε δεν νομίζω να κάνετε κάτι με συνήγορο καταναλωτή ή οτιδήποτε άλλο. Η τεχνική «κράχτης» υπάρχει χρόνια στην αγορά.Μακάρι να κάνατε κάτι αλλά μην κρατάτε μεγάλο καλάθι…

 

 

Δεν βγάζεις άκρη, έτσι λειτουργεί η αγορά κάποιες φορές ειδικά όταν δεν έχουμε να κάνουμε με προϊόντα πρώτης ανάγκης η εξαπάτησης χτημάτων κανείς δεν θα ασχοληθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όσο έχεις αναρτημένη την προσφορά και αφήνει το σύστημα να κάνεις buy, τότε πρέπει να εξυπηρετήσεις τις παραγγελίες. Αν το κάνεις για συγκεκριμένο αριθμό ή όντως μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, τότε όταν τελειώσουν κλείνει η αγορά να μη σε αφήνει να το αγοράσεις.

Τώρα απ'ότι κατάλαβα για λίγο μάλλον το σύστημα δεν πρόλαβε να κλείσει, γιατί χθες που μπήκα είδα πως δεν υπήρχε άλλο black apple watch 8 45mm που συζητιόταν λίγο πιο πάνω, και είχε μόνο κόκκινο και silver.



#42   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2023 - 18:38

Αν και ελαφρώς off topic, στο Mac App Store εχει εκπτωση 60% στο Resident Evil Village στα 16 Ευρω.



#43   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2023 - 08:57

Ειναι γραμμη τεχνικής υποστήριξης. Δεν έχουν καμία αρμοδιότητα για τις ενέργειες ενός μεταπωλητή ως προς τις πωλήσεις, τις διαθεσιμότητες και τις προσφορές που βγάζει.

Εδω δεν ειναι σε θεση εδω και ΧΡΟΝΙΑ να καταφερουν να διορθωσουν το τηλέφωνο της γραμμής τους για την Ελλάδα που αναγράφεται στο ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ site λαθος (αντι να ξεκιναει απο 210, ξεκιναει απο 0210). Και μη θεωρήσεις ότι δεν έχει βρεθεί κανείς τόσα χρόνια να τους το αναφέρει, ή δεν το ξέρουν οι υπάλληλοι της ελληνικής γραμμής.
https://support.appl.../el-gr/HT201232




Το γνωρίζω και αυτό μου είπαν αλλά πάλι μου είπαν ότι θα καταγραφούν τα παράπονα. Πολύ πιθανόν να μην έγινε τίποτα αλλά εγώ έκανα ότι μπορούσα. Έχω στείλει μαιλ για να πάρω γραπτή απάντηση μαζί με το όνομα του υπευθύνου για να προχωρήσω σε καταγγελία στο ΣΤΚ αλλά εδώ και 48 ώρες και 3 mail δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

#44   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2023 - 13:22

Όσο έχεις αναρτημένη την προσφορά και αφήνει το σύστημα να κάνεις buy, τότε πρέπει να εξυπηρετήσεις τις παραγγελίες. Αν το κάνεις για συγκεκριμένο αριθμό ή όντως μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, τότε όταν τελειώσουν κλείνει η αγορά να μη σε αφήνει να το αγοράσεις.
Τώρα απ'ότι κατάλαβα για λίγο μάλλον το σύστημα δεν πρόλαβε να κλείσει, γιατί χθες που μπήκα είδα πως δεν υπήρχε άλλο black apple watch 8 45mm που συζητιόταν λίγο πιο πάνω, και είχε μόνο κόκκινο και silver.


Δεν θα «πρόλαβε» το σύστημα να κλείσει . Τυχαίνει . Τώρα για την επιστροφή χρημάτων δεν ξέρω πως δουλεύουν ακριβώς και ποτέ κάνουν επιστροφή και ποτέ κόβουν πιστωτικό , αν και η επιστροφή χρημάτων δεν είναι και το πιο «εύκολο» φαντάζομαι.

#45   motoboots

motoboots

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα

Δημοσίευση 18/11/2023 - 14:19

Για την επιστροφή, αφού αγνοούσαν e-mail και φόρμες επικοινωνίας και δεν απαντούσαν σε τηλέφωνα, πήγα μετά από τρεις μέρες στο κατάστημα στο Κολωνάκι, όπου μετά από χαβαλέ και φωνές αναγκάστηκαν να μου κάνουν refund στην κάρτα επί τόπου.

Τελευταία επεξεργασία από: motoboots, 18/11/2023 - 14:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες