Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ipad 10.2 7th γενιας δεν ανοιγει καθολου και ειπαν οτι εκαψε μητρικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/12/2023 - 20:18

Καλησπερα

Η κουνιαδα μου εχει ενα ipad 7ης γενιας. Και ενω γενικα το προσεχε παρα πολυ (ειναι 40 χρονων και με λογικη χρηση), ξαφνικα μια μερα πριν καμμια εβδομαδα εσβησε
Εκανε το λαθος και το πηγε στο irepair (ενω εγω επεμενα για isystem), πανω στον πανικο της, το ανοιξαν και ειπανε οτι εκαψε μητρικη (επεξεργαστη) και δεν ανοιγει .
Μετα απο αυτο, αφου το πηγε μετα στην isystem, προφανως και δεν το κρατησαν αφου το ειχαν οι αλλοι, πασπατεψει.

Το ipad το πηγε ξανα στην irepair σε αλλη περιοχη της Αθηνας οπου και εκει διαπθστωσαν το ιδιο θεμα.

Η απορια μου ειναι η εξης…. Πως καηκε ο επεξεργαστης και αν εχει ξανασυμβει σε καποιον, και αν τελικα δεν ειναι αυτο, υπαρχει καποιος τροπος να ξαναδουλεψει?

Εχω 300 χρονια ολες τις σειρες των ipad και τετοιο πραγμα δεν εχω ξανακουσει, λογω αστοχιας υλικου οπως της ειπανε στην irepair

Επισης λετε να φταιει και η τροφοδοσια του ρευματος, σαν αιτια που να εβγαλε το ipad off?

Μενει στην Βαρυμπομπη σε σπιτι που γενικα το ρευμα δεν εχει σωστη ταση και γενικα εγω της ειπα οτι μπορει και να φταιει και αυτο.


Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει, και αν προτεινει κατι, γιατι εχω το ipad εγω εδω αλλα δεν ξερω τι να την βοηθησω.
Η apple σαν προγραμμα αντικαταστασης ζητησε 380 δηλαδη πολλα, αν και τελικα λογω irepair και σωστα δεν ασχοληθηκαν στην isystem

Αυτα παιδια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες