Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

HomeKit κάμερα πρόβλημα τοποθεσίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/03/2024 - 12:26

Καλησπέρα,

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Έχω πάρει μια κάμερα σπιτιού της Eufy που είναι συμβατή με HomeKit. Την έχω βάλει στο Home app, όλα καλά. Απλά θέλω όταν είμαι εκεί, να είναι κλειστή και όταν λείπω να λειτουργεί. Έχω βρει τη σχετική ρύθμιση της κάμερας γι αυτό που ζητάω, μέσα από το Home app. Βάζω να είναι off όταν είμαι εκεί και όταν είμαι εκτός σπιτιού, να κάνει κανονικά stream & record. Αλλά δεν το κάνει! Αντ'αυτού, μένει off είτε είμαι σπίτι, είτε φύγω! Εννοείται όλα τα location είναι ενεργοποιημένα στις ρυθμίσεις του iPhone μου. Τι μπορεί να φταίει; 😕

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
Γιώργος

#2   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2024 - 15:05

Καλησπέρα,

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Έχω πάρει μια κάμερα σπιτιού της Eufy που είναι συμβατή με HomeKit. Την έχω βάλει στο Home app, όλα καλά. Απλά θέλω όταν είμαι εκεί, να είναι κλειστή και όταν λείπω να λειτουργεί. Έχω βρει τη σχετική ρύθμιση της κάμερας γι αυτό που ζητάω, μέσα από το Home app. Βάζω να είναι off όταν είμαι εκεί και όταν είμαι εκτός σπιτιού, να κάνει κανονικά stream & record. Αλλά δεν το κάνει! Αντ'αυτού, μένει off είτε είμαι σπίτι, είτε φύγω! Εννοείται όλα τα location είναι ενεργοποιημένα στις ρυθμίσεις του iPhone μου. Τι μπορεί να φταίει; 😕

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
Γιώργος


Εγώ το έχω κάνει μέσα από το app eufy security για πάνω κάτω φεύγω πάντα την ίδια ώρα και γυρνάω πάντα την ίδια εν προκύψει κάτι έκτακτο το κάνω χειροκίνητα και από τον δρόμο πολλές φορές.

#3   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/03/2024 - 21:23

Χμ... Αυτό που λες είναι ουσιαστικά schedule, σωστά; Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έχω σταθερό πρόγραμμα στη δουλειά ή στο πότε φεύγω απ'το σπίτι. Οπότε ήθελα ουσιαστικά κάπως με τοποθεσία να λειτουργεί. 😕

#4   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 11/03/2024 - 22:25

26d0c08b6ba2d59ea47ec55915f65686.png
Αν κατάλαβα καλά, θες αυτό, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#5   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/03/2024 - 08:05

Χμ... Αυτό που λες είναι ουσιαστικά schedule, σωστά; Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έχω σταθερό πρόγραμμα στη δουλειά ή στο πότε φεύγω απ'το σπίτι. Οπότε ήθελα ουσιαστικά κάπως με τοποθεσία να λειτουργεί. 😕


Ναι με schedule

#6   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/03/2024 - 10:00

26d0c08b6ba2d59ea47ec55915f65686.png
Αν κατάλαβα καλά, θες αυτό, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Σωστά! Αλλά το θέμα είναι ότι αν το κάνω με αυτοματισμό, δε μου βγάζει στη λίστα με τις συσκευές την κάμερα. Για να την ελέγξω. Ενώ λάμπες και όλα τ'άλλα ναι. 😕

#7   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 12/03/2024 - 10:02

Σωστά! Αλλά το θέμα είναι ότι αν το κάνω με αυτοματισμό, δε μου βγάζει στη λίστα με τις συσκευές την κάμερα. Για να την ελέγξω. Ενώ λάμπες και όλα τ'άλλα ναι.

Τσεκαρε λιγο το ιδιο εικονίδιο οπως εμενα. Αυτη ειναι η ιδια καμερα που εχεις και εσυ. 

 

Βεβαια και εγω που πηγα να το κανω δεν πετυχε ποτε και το εχω στο icloud να γραφει ολη μερα, ειτε ειμαι σπιτι ειτε οχι γιατι ειχαν σπασει τα νευρα μου! 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#8   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/03/2024 - 14:40

Τσεκαρε λιγο το ιδιο εικονίδιο οπως εμενα. Αυτη ειναι η ιδια καμερα που εχεις και εσυ.

Βεβαια και εγω που πηγα να το κανω δεν πετυχε ποτε και το εχω στο icloud να γραφει ολη μερα, ειτε ειμαι σπιτι ειτε οχι γιατι ειχαν σπασει τα νευρα μου!


Πού ακριβώς πάω γι αυτά;

#9   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 12/03/2024 - 15:56

Πού ακριβώς πάω γι αυτά;


Στις συντομεύσεις, αυτοματοποίηση, πατάς το + κ κάτω κάτω στην οικιακή αυτοματοποίηση


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες