Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs trashes flash


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 19:58

Εγώ πάλι ρε Μανο σε pentium 4 στα 3.2 μονοπυρινο με 1GB ram και windows 7 και το Photoshop cs3 πετάει... Και να φανταστείς ότι δουλεύει με Ati Radeon mobile στα 128mb και είναι 6 χρόνων μηχάνημα...

Παντός και που το συζητάμε είναι άχρηστο! Ο καθένας κοιτάει την παρτυ του οπότε δεν θα βγάλουμε άκρη! Η apple δεν προκειται να βάλει flash είτε μας αρέσει είτε όχι... Όσοι θέλουν να πουλήσουν το iPhone τους παρακαλώ να μου στείλουν ένα pm :P (Πλάκα κάνω)! Δεν είμαι fan της εταιρίας, και εμένα μου φαίνεται πως πολλές φορές δεν μας ακούει!

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο το flash έτσι κι αλλιώς το browsing από το iPhone είναι λίγο... Όμως σίγουρα καταλαβαίνω όσους το θέλουν... Είτε το πιστεύετε είτε όχι υπάρχουν ακόμα site που όλο τους το menu είναι σε flash και από το iPhone δεν μπορούνε καν να μετακινηθούν μέσα στο site!

Τέλος παντων άκρη δεν θα βγάλουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 23/02/2010 - 20:04

Εγώ πάλι ρε Μανο σε pentium 4 στα 3.2 μονοπυρινο με 1GB ram και windows 7 και το Photoshop cs3 πετάει... Και να φανταστείς ότι δουλεύει με Ati Radeon mobile στα 128mb και είναι 6 χρόνων μηχάνημα...

Παντός και που το συζητάμε είναι άχρηστο! Ο καθένας κοιτάει την παρτυ του οπότε δεν θα βγάλουμε άκρη! Η apple δεν προκειται να βάλει flash είτε μας αρέσει είτε όχι... Όσοι θέλουν να πουλήσουν το iPhone τους παρακαλώ να μου στείλουν ένα pm :P (Πλάκα κάνω)! Δεν είμαι fan της εταιρίας, και εμένα μου φαίνεται πως πολλές φορές δεν μας ακούει!

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο το flash έτσι κι αλλιώς το browsing από το iPhone είναι λίγο... Όμως σίγουρα καταλαβαίνω όσους το θέλουν... Είτε το πιστεύετε είτε όχι υπάρχουν ακόμα site που όλο τους το menu είναι σε flash και από το iPhone δεν μπορούνε καν να μετακινηθούν μέσα στο site!

Τέλος παντων άκρη δεν θα βγάλουμε...

XP με 2GHz πυρήνα, αρχαίο μηχάνημα... Αλλά όσο να 'ναι, 3 GB ram...
Αυτό παρακαλάω και εγώ γιατί είμαστε αρκετά offtopic και δεν έχει νόημα να σκοτωνόμαστε... Αν κάποιος πιστεύει κάτι ας στείλει complaint , δεν είναι δα τόσο δύσκολο

#78   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 16:35

Έχω λείψει 3 μέρες και έχει αλλάξει πολύ το thread.. Δίνω και εγώ λοιπόν τις απαντήσεις/απόψεις μου για το θεμα..

Αναφορά παράδοσης δεν χρησιμοποίησα ποτέ γιατί δεν το βρίσκω χρήσιμο. Όταν στείλεις ένα sms θα πάει το ρημάδι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάει. Αν κάποιος σου είπε οτι δεν πήρε το μήνυμά σου σε κοροιδεύει γιατί δεν θέλει να ασχοληθεί μαζί σου. Και κλειστό να είναι ή εκτός δικτύου μόλις πάρει σήμα θα το πάρει το μήνυμα...Οπόταν δεν το βρίσκω ιδιαίτερα χρήσιμο.

Δεν θεωρώ το 3G αναγκαίο ενώ το flash όχι. Απλά προσωπική μου γνώμη είναι ότι σε ένα κινητό προτιμώ να έχω 3G παρά flash. Αν βέβαια μπορούσα να είχα και τα δύο καλύτερα!

Σε καμμία περίπτωση δεν θεωρώ τον εαυτό μου fanboy οποιουδήποτε. Το μόνο Apple προιόν που έχω είναι τo iphone και μάλλον έτσι θα μείνει. Προσωπικά πιστεύω ότι είμαι συνειδητοποιημένος καταναλωτής και πριν αγοράσω κάτι το ψάχνω το θέμα με αποτέλεσμα να παίρνω αυτό που θέλω, και αυτό που θέλω να το παίρνω..

Και κάτι σε όσουν κατηγορούν και κλαίγονται. Πραγματικά σας λυπάμαι..Γιατί μια ζωή έτσι μίζεροι θα είσαστε!!!Δεν ξέρετε τι παίρνετε, και μετά όταν καταλαμβαίνετε τι πατάτα κάνατε αρχίζουν τα πυρά...Που ήταν το μυαλό σου όταν τα έδινες για το iphone; Ή ήταν της μόδας και έπρεπε να το πάρεις; Αν δεν σου κάνει πούλησέ το και αγόρασε αυτό που τα έχει όλα και μην μας ζαλίσεις...Η αγορά είναι ελεύθερη..Και απόψεις του τύπου δίνω τόσα λεφτά και απαιτώ να έχει ότι και τα άλλα αντίστοιχα τηλέφωνα είναι ηλίθια. Η απάντηση μου είναι, μην είσαι πρόβατο. Τα χρήματά σου να τα δίνεις για να πάρεις αυτό που σου κάνει και όχι για αυτο που είναι της μόδας και μετά να έχεις παράπονα. Το iphone είναι αυτό που είναι.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες