Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κάτι καινούργιο ξεκινά - www.terpnon.com


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
157 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/06/2010 - 11:56

Η νέα έκδοση του terpnon (1.2) είναι από σήμερα διαθέσιμη στο Appstore.

Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ http://itunes.apple....d365337656?mt=8

shake your iphone baby :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Nickmix

Nickmix

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 15:33

Καλησπέρα,

Καταρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά σας. Από χθες που κατέβασα την εφαρμογή έκανα εγγραφή και έκανα και 2 νεές καταχωρήσεις. Αυτά που παρατήρησα, ήταν τα εξής: Καταρχήν, κατα την καταχώρηση μία καλή ιδέα είναι να μπορούσαμε να κανουμε upload μερικές φωτογραφίες με άμεση ληψη αμα είμαστε στο κατάστημα, και δέυτερον δυνατότητα αποθήκευσης διέυθυνσης με την χρήση του google maps. Επίσης, οι καταχωρήσεις μου ήταν σε περιοχή που δέν ήταν στην λίστα. Και περίμενα δυναμική ενημέρωση της λίστας

Καλή συνέχεια.

#93   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/06/2010 - 15:49

Γεία σου nickmix,

Αρχίζω με ένα ευχαριστώ για την προτίμησή σου και την συμμετοχή σου. Στα ερωτήματα προτάσεις σου τώρα:

- κατα την καταχώρηση μία καλή ιδέα είναι να μπορούσαμε να κανουμε upload μερικές φωτογραφίες με άμεση ληψη αμα είμαστε στο κατάστημα

Μπορείς να το κάνεις! Εκεί που γράφεις την κριτική σου (στο iphone), πάνω δεξιά έχει έχει κουμπάκι camera, το πατάς, βγάζεις την φώτο σου (ή επιλέγεις από το camera roll κάποια που έχεις ήδη βγάλει) και ουσιαστικά την κάνουμε αυτόματα 'attach' (επικολληση) στην κριτική σου. Με το που καταχωρήσεις την κριτική καταχωρείται και η φώτο ;)

- δυνατότητα αποθήκευσης διέυθυνσης με την χρήση του google maps

αυτό δεν το κατάλαβα, αλλά στην οθόνη που βλέπεις ένα μπαρ ή ένα εστιατόριο πχ, πάνω δεξιά, πατώντας το κουμπάκι "..." σου ανοίγει μενού να κάνεις πολλά και διάφορα, πχ αποθήκευση του καταστήματος στις επαφές σου στο τηλέφωνο, αποστολή με εμαιλ (και google maps link) σε φίλο σου, κλπ.

οι καταχωρήσεις μου ήταν σε περιοχή που δέν ήταν στην λίστα. Και περίμενα δυναμική ενημέρωση της λίστας

Όταν λες καταχωρήσεις τι εννοείς? Έγραψες κριτικές ή πρότεινες νέα μέρη για να προσθέσουμε στην εφαρμογή? είναι διαφορετικό το ένα από το άλλο. Εξήγησέ μου για να σε βοηθήσω.

Καλή συνέχεια!

#94   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 22/06/2010 - 21:18

Επίσης παιδιά αν μπορείτε ενσωματώστε το multitasking τώρα που είναι διαθέσιμο. Θα βολεύει κατά την καταχώρηση για να κάνουμε copy-paste τα στοιχεία από κάποια σελίδα στη σελίδα καταχώρησης της εφαρμογής σας.

#95   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 11:42

Καλή ιδέα φίλε fteo, μπαίνει στα πλάνα! Ξεπεράσαμε τα 4000 μέλη! τις τελευταίες μέρες μεγαλώνουμε με συγκλονιστικούς ρυθμούς και είμαστε και #3 overall Free Apps στο greek Appstore τώρα! :D

Και μια καινούργια αναφορά στον ονλαιν τύπο για το τερπνον - http://www.mobile-ne...kerdizei_kusmo/


Terpnon: Μια αγαπημένη εφαρμογή που κερδίζει κόσμο


Η μόλις 3 μηνών ελληνική εφαρμογή αποτελεί σήμερα μία από τις πιο αγαπημένες εφαρμογές όχι μόνο των iPhone users αλλά και των Internet χρηστών. Κι αυτό γιατί δεκάδες χιλιάδες χρήστες όταν θέλουν να βρουν ένα εστιατόριο ή να γράψουν μια κριτική γι' αυτό και να τη μοιραστούν με άλλους χρήστες σε Ελλάδα και Κύπρο, επιλέγουν το terpnon.
Η συγκεκριμένη iPhone εφαρμογή διατίθεται δωρεάν από το Appstore και ήδη σε διάστημα 2 μηνών έχει χρησιμοποιηθεί από 15.000 χρήστες iPhone. Ο χρήστης μπορεί να αναζητήσει εστιατόρια βάσει περιοχής, τύπου κουζίνας, δημοτικότητας, ημερομηνίας, διαβάζοντας παράλληλα τα σχόλια άλλων χρηστών, τα οποία συγκεντρώνονται σε πραγματικό χρόνο και ταξινομούνται έτσι ώστε να είναι χρήσιμα. Επίσης, από τις 15 Ιουνίου ο χρήστης μπορεί να βρει και τα καλύτερα μπαράκια και νυχτερινά στέκια μέσω του οδηγού nightlife που προστέθηκε.
Ένα από τα πιο δημοφιλή κι αγαπημένα χαρακτηριστικά της εφαρμογής terpnon στο iPhone είναι η αναζήτηση «Γύρω μου», μέσω της οποίας ο χρήστης μπορεί να ορίσει συγκεκριμένη ακτίνα γύρω από την τρέχουσα θέση του -από 200 μέτρα έως 40 χιλιόμετρα- για να αναζητήσει εστιατόρια και nightlife σημεία με συγκεκριμένα κριτήρια, και στη συνέχεια να τα απεικονίσει στον χάρτη με εκπληκτική ταχύτητα απόκρισης. Οι κριτικές που γράφονται από το iPhone εμφανίζονται σε πραγματικό χρόνο τόσο στους χρήστες του web όσο και σ' αυτούς των κινητών, ενώ οι χρήστες έχουν τη δυνατότητα να «προσθέσουν» σημεία ενδιαφέροντος στη βάση του terpnon προτείνοντάς τα από το κινητό τους, ενώ βρίσκονται εκεί, δίνοντας και το γεωγραφικό τους στίγμα.

Για να μιλήσουμε και με αριθμούς:

Εγγεγραμμένα μέλη: 3.200
Unigue Visits: 124.000
Εστιατόρια στη βάση (διαρκώς προστίθενται): 4.760
Πόλεις με εστιατόρια που καλύπτονται: 22
Nightlife σημεία στη βάση (διαρκώς προστίθενται): 1.200
Πόλεις με nightlife σημεία που καλύπτονται: 9
Η εφαρμογή διατίθεται δωρεάν στο http://itunes.apple....365337656?mt=8.

#96   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 12:06

Μολις εγινa μελος και την κατεβασα...Γιατι ομως δεν αφηνεται για 1996 και πανω???
Η εφαρμογη ειναι καταπληκτικη και η ιδεα επισης!!

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 24/06/2010 - 12:08


#97   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 12:10

Καλησπέρα,

1996 είναι 15 ετών ηλικία, υποθέσαμε ότι δεν θα είχε ενδιαφέρον για πιο νεαρά άτομα, και ορισμένοι έβαζαν 2010 ως ημερομηνία γέννησης :lol: οπότε βάλαμε αυτό τον περιορισμό.

Χαίρομαι που σου άρεσε! Καλή συνέχεια. ;)

#98   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 12:12

Του χρονου θα μπορω να το αλλαξω? 14 ειναι το 1996 τωρα :P

#99   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 12:14

14 σωστός χαχαχα :D

#100   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2010 - 18:23

Επίσης παιδιά αν μπορείτε ενσωματώστε το multitasking τώρα που είναι διαθέσιμο. Θα βολεύει κατά την καταχώρηση για να κάνουμε copy-paste τα στοιχεία από κάποια σελίδα στη σελίδα καταχώρησης της εφαρμογής σας.


fteo, κοίταξα λίγο αυτό που λες, και το terpnon iPhone app 1.2 είναι ήδη multitasking aware, δηλαδή πρέπει να μπορείς να κάνεις αυτό που περιγράφεις, αν έχεις 3GS και 4.0 με multitasking ;)

#101   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 25/06/2010 - 00:04

Το δοκίμασα χθες και όταν άνοιγα το terpnon από το app switcher με διπλό tap στο home button, φόρτωνω πάλι η εφαρμογή από την αρχή. Δυστηχώς δεν μπορώ να το δοκιμάσω πάλι, γιατί κάνω sync και re-encode όλη μου τη βιβλιοθήκη, και θα πάρει πάνω από μια μέρα :P.

Μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω. Ωστόσο αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αυτό που λέω, μήπως ήταν κόλλημα σε εμένα μόνο.

#102   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 11:23

οκ δέστο, εμένα μου φαίνεται παίζει κανονικά. δλδ αν βγείς με multitasking (χωρίς να κλείσεις το app) και ξαναμπείς σε πάει στην ίδια σελίδα. Αν κλείσεις εντελώς το app (1 φορά το home button) όταν ξανακάνει Launch φυσικά κάνει load από την αρχή, στην πρώτη οθόνη. ;)

#103   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 25/06/2010 - 15:55

Το δοκίμασα και δεν έγινε κάτι. Δοκίμασα και την επίλογή να μη μου κάνει signout on exit, δοκίμασα και επανεγκατάσταση. Αλλά όταν είμαι π.χ. στη φόρμα προσθήκης νέου εστιατορίου, ανοίγω τον safari από το menu του multitasking και όταν επιστρέφω στο terpnon φορτώνει από την αρχή (αρχική σελίδα όταν δεν κάνει Logout on exit, login σελίδα όταν κάνει logout on exit). Έχω iPod Touch 3G με iOS 4 clean.

#104   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2010 - 17:53

Έχεις δίκιο, my bad, έχω μια beta έκδοση στο τηλέφωνό μου. Stay tuned και έρχεται σύντομα το multitasking support ;)

BTW μας έγραψαν και στο Weekly Telecom!

http://www.weeklytelecom.gr/

Mobartia: ταχεία ανάπτυξη για το ΤΕΡΠΝΟΝ
Στη de facto επιλογή δεκάδων χιλιάδων χρηστών του Internet και του iPhone όταν θελήσουν να αναζητήσουν ένα εστιατόριο, ή ακόμη πιο σημαντικό, να γράψουν κριτική για αυτό και να μοιραστούν την εμπειρία τους με τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας τους, σε πολλές πόλεις της Ελλάδας και Κύπρου, εξελίσσεται το ΤΕΡΝΠΟΝ (www.terpnon.com), το οποίο έχει δημιουργήσει η εταιρεία Mobartia. Έχει ζωή μόλις 3 μηνών και είναι ήδη ο πληρέστερος οδηγός στο Internet και στο iPhone, περιλαμβάνοντας περισσότερα από 4,750 εστιατόρια σε 22 πόλεις. Στις 15 Ιουνίου, προστέθηκε και ο οδηγός nightlife με περισσότερα από 1200 bars, clubs και συναφή σημεία ενδιαφέροντος. Σύμφωνα με τη δημιουργό εταιρεία, το TERPNON είναι η πρώτη υπηρεσία κριτικής εστιατορίων και σημείων ενδιαφέροντος που παρουσιάστηκε στην Ελλάδα, παρέχοντας ταυτόχρονα χρηστικότητα και στον Web αλλά και σε iPhone χρήστες, ενώ σύντομα θα είναι διαθέσιμο σε όλους τους τύπους κινητών τηλεφώνων. Η iPhone εφαρμογή διατίθεται δωρεάν από το Appstore και ήδη, σε διάστημα 2 μηνών, έχει χρησιμοποιηθεί από περισσότερους από 15,000 χρήστες iPhone.

#105   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 19:24

Μολις ανακάλυψα την εφαρμογή και έχω να πω τα καλύτερα. Μπραβο παιδια.

Τωρα μένει σε ολους εμας να την αξιοποιήσουμε σωστά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες