Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 00:27

μαλλον επειδη ψωνιζουμε απο του Βεροπουλου...χα χα χα

:lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 00:28

τι κανει η πετυχημενη διαφημηση ...χρονια μετα και σου ερχεται συνηρμικα.. βρε παιδι μου..... :)

#183   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 00:33

τι κανει η πετυχημενη διαφημηση ...χρονια μετα και σου ερχεται συνηρμικα.. βρε παιδι μου..... :)

στου βεροπουλο εχει μεινει...για ενα διαστημα επαιζε συνεχεια!

#184   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/03/2010 - 01:33

γεια σας παιδες

καθησα και διαβασα προσεχτικα, ολες τις σελιδες...γιατι και γω με νεα bootrom ειμαι, και μου την εχει ψιλοβαρεσει το θεμα...για τι εχω βρεθει και εκτος ελλαδας και εκανα μλκια, και μου εσβησε το iphone, και τραβουσα τα βυζα μου...το μονο που καταλαβα ειναι οτι ...μονιμα ανοικτο, προσοχη στις εφαρμογες να μην χρειαζεται restart, και ολα καλα...μεχρι εδω ολα τα αλλα τζιζ!! τουλαχιστον για κατι τυπακια σαν εμενα, που το μυαλο τους ειναι συνεχεια σε αυτο το πολυ ομορφο, και γαργαλιστικο gadget, που καποιοι απο την γενια μου....37 ετων δλδ, ουτε στον υπνο τους δεν θα το ειχαν φανταστει!!! Τοπο στα νιατα!! και κατι θα βρουν!! που θα παει...πολλες καλυνχτες απο μενα....γιατι παιζω και μουσικη ταυτοχρονα...και θα φαω και κανα ποτηρι στο κεφαλι στο τελος!

#185   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/03/2010 - 01:38

καληνυχτα φιλε μου και σε εσενα...υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος για εσας που εχετε tethered jb.

στειλε μου σε pm που ειναι το μαγαζι που δουλευεις.απ'οτι ειδα εισαι θεσσαλονικη.ανεβαινω καθε σκ...

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 12/03/2010 - 01:39


#186   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/03/2010 - 02:15

καληνυχτα φιλε μου και σε εσενα...υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος για εσας που εχετε tethered jb.

στειλε μου σε pm που ειναι το μαγαζι που δουλευεις.απ'οτι ειδα εισαι θεσσαλονικη.ανεβαινω καθε σκ...



μωλις στο εστειλα!

#187   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 16:22

γεια σας παιδες

καθησα και διαβασα προσεχτικα, ολες τις σελιδες...γιατι και γω με νεα bootrom ειμαι, και μου την εχει ψιλοβαρεσει το θεμα...για τι εχω βρεθει και εκτος ελλαδας και εκανα μλκια, και μου εσβησε το iphone, και τραβουσα τα βυζα μου...το μονο που καταλαβα ειναι οτι ...μονιμα ανοικτο, προσοχη στις εφαρμογες να μην χρειαζεται restart, και ολα καλα...μεχρι εδω ολα τα αλλα τζιζ!! τουλαχιστον για κατι τυπακια σαν εμενα, που το μυαλο τους ειναι συνεχεια σε αυτο το πολυ ομορφο, και γαργαλιστικο gadget, που καποιοι απο την γενια μου....37 ετων δλδ, ουτε στον υπνο τους δεν θα το ειχαν φανταστει!!! Τοπο στα νιατα!! και κατι θα βρουν!! που θα παει...πολλες καλυνχτες απο μενα....γιατι παιζω και μουσικη ταυτοχρονα...και θα φαω και κανα ποτηρι στο κεφαλι στο τελος!

φιλε μου γεια σου απο εμενα...το iphone ειναι εθισμος...οσο για την τεχνολογια που αναφερεις(δεν εχω τοσο μεγαλη διαφορα στην ηλικια) καθε μερα που περναει,καθε μηνας,καθε εβδομαδα...,τα παντα στη ζωη μας εξελισονται...η τεχνολογια,η καθημερινοτητα μας,ο τροπος σκεψης μας ...,ολα...

#188   giannis3011

giannis3011

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:03

Καλημερα παιδια ειμαι νεος κατοχοσ i phone και καταλαθος εκανα αναβαθμιση σε 3.1.3 τη πρωτη μερα που το πηρα χωρις καν να το καταλαβω.......Μεγαλη μ.....α. Το forecast που το βρηκα απο το forum μου εβγαλε αυτα
Serial : 809505AG3... αρα πανω απο 40.....
Baseband 05.12.01
bootloader 6.4
Model MC131
Jailbreakable Only if SHSH is saved
Unlockable NO
Tethered Maybe-Depends if Refurb


Yπαρχει περιπτωση να γινεται τιποτα η θα πρεπει να περιμενω?????
Ευχαριστω

#189   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:05

Θα πρέπει να περιμένεις φίλε μου δυστυχώς.. Είναι ευκαιρία να μάθεις την συσκευή σου .. Εδώ θα βρεις όλα τα απαιρετητα στοιχεία που θα σε κάνουν σοφοτερο πάνω στην συσκευή καλό διαβασμα..

#190   giannis3011

giannis3011

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:11

Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση......Τουλαχιστον ας ελπισουμε να μην περιμενω πολυ.Να γραφτω στην apple για να κατεβασω καμμια δωρεαν εφαρμογη η οχι???

ΥΓ: το site υπεροχο και σε 2 ωρες διαβασματος εμαθα για το i phone οσα δε μπορεσα να μαθω απο φιλους σε 3 μερες.....

#191   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:15

Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση......Τουλαχιστον ας ελπισουμε να μην περιμενω πολυ.Να γραφτω στην apple για να κατεβασω καμμια δωρεαν εφαρμογη η οχι???

ΥΓ: το site υπεροχο και σε 2 ωρες διαβασματος εμαθα για το i phone οσα δε μπορεσα να μαθω απο φιλους σε 3 μερες.....

ναι φίλε μου,να γραφτεις και να κατεβασεις ελεύθερα free η paid apps για να εξοικιωθεις περισσότερο με το κινητό σου και όταν με το καλό βγει jb με είσαι έτοιμος από πολλές απόψεις...

#192   giannis3011

giannis3011

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:25

Να βγει το jailbreak γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω και παλι!!

#193   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:28

Να βγει το jailbreak γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω και παλι!!

Κανε υπομονή φίλε μου και σίγουρα θα βγει κάτι...εάν σε παρηγορεί αυτό και εγώ και ο Κωστας που σου απαντησαμε έχουμε clean συσκευή...

#194   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 13:55

Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση......Τουλαχιστον ας ελπισουμε να μην περιμενω πολυ.Να γραφτω στην apple για να κατεβασω καμμια δωρεαν εφαρμογη η οχι???

ΥΓ: το site υπεροχο και σε 2 ωρες διαβασματος εμαθα για το i phone οσα δε μπορεσα να μαθω απο φιλους σε 3 μερες.....

εαν θελεις μονο free apps μπορεις να ανοιξεις account.. στο αμερικανικο appstore.. χωρις καρτα.. μονο για free ομως ακολουθησε τον οδηγο..

http://www.iphonehel...m-a-promo-code/ :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 24/03/2010 - 13:55


#195   stakon

stakon

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 10:54

Διαβάζω τα threads για το jailbrake καιρό τώρα. Προσωπικά έχω από τα πρώτα 3gs που δεν "σηκώνουν" jailbrake και δεν αισθάνομαι ότι μου λείπει κάτι. Έχω μόνο δωρεάν εφαρμογές από το appstore και το iphone μου είναι ένα πολύ δυνατό business + fun tool εκτός από κινητό. Δεν χρειάζεται να πληρώσεις για τίποτα. File Sharing μπορείς να κάνεις με το Dropbox μια χαρά, υπάρχει εγγενής υποστήριξη σε MS Exchange, Gmail κλπ, ώστε να έχεις push e-mail και ημερολόγια, πολλές app για ενημέρωση, καιρό κλπ ή και παιχνίδια και φυσικά το ipod για μουσική.

Το Jailbrake δεν πρόκειται να μεταμορφώσει ουσιαστικά το τηλέφωνο σου. Θα δώσει πρόσβαση σε κάποιες εφαρμογές που μπορεί να σου κάνουν την ζωή λίγο πιο εύκολη (απενεργοποίηση, ενεργοποίηση bluetooth π.χ.) και φυσικά πρόσβαση σε apps που θα είναι "σπασμένες" όπως λέγαμε κάποτε (και εγώ 35...) στα χρόνια του Amstrad και της Amiga. Αυτά όμως δεν ξέρω κατά πόσο αξίζουν τα ρίσκα που παίρνεις με το jailbrake και την απώλεια της εγγύησης.

Το μοναδικό πράγμα που έχω πληρώσει είναι το Navigator και δεν με ενόχλησε καθόλου αν και με το Google Maps την δουλειά σου μπορεί να την κάνεις. Άλλωστε δεν πρέπει να ξεχνάμε πως το να πληρώσεις για εφαρμογές πρέπει να είναι ο κανόνας μιας και αν δεν τις πληρώνει κανείς στο τέλος δεν θα υπάρχουν developers να αναπτύσσουν για λογαριασμό μας.

Τελευταία επεξεργασία από: stakon, 25/03/2010 - 10:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες