Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

VanillaSurf: New Full Screen Browser With Many Powerful Features


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 02/03/2010 - 18:13

Τα bookmarks, τα βάζει μαζί με του safari ή έχει αποκλειστικά δικά του?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 00:58

Τα bookmarks, τα βάζει μαζί με του safari ή έχει αποκλειστικά δικά του?

Χρηισμοποιεί αποκλειστικά δικά του bookmarks, με τον MobileSafari δεν έχει πάρε-δώσε.

#18   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/03/2010 - 01:44

Πολυ ωραιο application και πολυ αναλυτικη παρουσιαση.. Ηδη εχω αντικαταστισει τον Safari με αυτο.. και περασα και τα bookmarks του Firefox..
Το μονο που δε μ'αρεσει ειναι το εικονιδιο του... Το εχω και στο Dock και μου τη σπαει λιγο..

Υπαρχει καποιο path να μπω μεσω SSH και να αλλαξω το εικονιδιο? Υποθετω θα ειναι .png αρχειο στα 60χ60?

#19   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 03/03/2010 - 03:11

Eχω iphone 3gs με 3.1.3 δυστυχως απο μαμα , οποτε δεν μπορω να κανω jailbrake.
Μπορω αυτα τα αρχεια που κατεβαζω να τα δω καπως ?
Δεν με αφηνει να τα δω, μονο να τα κανω transfer ...

#20   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 04:43

Πολυ ωραιο application και πολυ αναλυτικη παρουσιαση.. Ηδη εχω αντικαταστισει τον Safari με αυτο.. και περασα και τα bookmarks του Firefox..
Το μονο που δε μ'αρεσει ειναι το εικονιδιο του... Το εχω και στο Dock και μου τη σπαει λιγο..

Υπαρχει καποιο path να μπω μεσω SSH και να αλλαξω το εικονιδιο? Υποθετω θα ειναι .png αρχειο στα 60χ60?

Χεχε το πρώτο πράγμα που έκανα και εγώ ήταν να αλλάξω το εικονίδιο.

Το εικονίδιο θα το περάσεις με SSH με την ονομασία VanillaSurf.png μέσα στο theme που χρησιμοποιείς στο root/Library/Themes/(το Theme σου)/Icons/

Εγώ έβαλα αυτό το icon (60x60) Αναρτημένη εικόνα , αν σου αρέσει το ανέβασα εδώ VanillaSurf.png

Eχω iphone 3gs με 3.1.3 δυστυχως απο μαμα , οποτε δεν μπορω να κανω jailbrake.
Μπορω αυτα τα αρχεια που κατεβαζω να τα δω καπως ?
Δεν με αφηνει να τα δω, μονο να τα κανω transfer ...

Δυστυχώς χωρίς Jailbreak δεν μπορείς να πας στο directory που τα σώνει...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 03/03/2010 - 04:51


#21   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/03/2010 - 05:25

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου..! Αλλα δε χρισιμοποιω καποιο theme για τα εικονιδια.. Μονο για dock και userwallpaper εχω themes.. (To ξερω.. ντρεπομαι κ μονο που το ξεστομιζω... :D) Μπορω μεσα απο το φακελο του ιδιου του application να βαλω το εικονιδιο? (Το δικο σου θα βαλω γιατι ειναι super..) Εψαξα λιγο αλλα δεν εβγαλα ακρη.. Γινεται χαμος εκει μεσα...

#22   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 05:59

Σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου..! Αλλα δε χρισιμοποιω καποιο theme για τα εικονιδια.. Μονο για dock και userwallpaper εχω themes.. (To ξερω.. ντρεπομαι κ μονο που το ξεστομιζω... :D) Μπορω μεσα απο το φακελο του ιδιου του application να βαλω το εικονιδιο? (Το δικο σου θα βαλω γιατι ειναι super..) Εψαξα λιγο αλλα δεν εβγαλα ακρη.. Γινεται χαμος εκει μεσα...

Λοιπόν η διαδρομή που ψάχνεις είναι root/var/mobile/Applications/.... και μετά θα βλέπεις μια λίστα με νούμερα και αριθμούς στους φακέλους.

Με SSH θα παιδευτείς να ανοίγεις έναν έναν φάκελο μέχρι να βρείς το VanillaSurf (το έχω κάνει παλιά) και όχι μόνο αυτό αλλά σε κάθε update θα αλλάζουν και τα νούμερα και οι αριθμοί οπότε...ταλαιπωρία

Η μόνη λύση είναι το iFile (το οποίο και συνιστώ ανεπιφύλακτα σαν πρόγραμμα) από Cydia που είναι το μόνο με το οποίο οι φάκελοι των Apps έχουν το όνομα της εφαρμογής.

Πρώτα άλλαξε το όνομα του εικονιδίου σε Icon.png
Μετά πέρνα το εικονίδιο στο iPhone π.χ. σto root/var/mobile/Documents
Μετά πήγαινε με το iFile και κάνε cut το εικονίδιο από το root/var/monbile/Documents
Και τέλος θα πας στο root/var/mobile/Applications/VanillaSurf/VanillaSurf.app/ και θα κάνεις paste το εικονίδιο...
(αν δεν έχεις δουλέψει iFile για να κάνεις cut και paste αρχεία πήγαινε στη λύση Β.)

Λύση Β. Μπες με το iFile στο root/var/mobile/Applications/VanillaSurf και απλά σημείωσε τους αριθμούς και τα γράμματα του φακέλου. (είναι κάτω από τον τίτλο και κράτα μόνο τα πρώτα νούμερα/ψηφία)
Μετά με SSH βρες τον φάκελο στο var/mobile/Applications/ και πέρνα το εικονίδιο πάλι με SSH (αρκεί η ονομασία του να είναι Icon.png)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 03/03/2010 - 06:09


#23   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 03/03/2010 - 13:51

Χρηισμοποιεί αποκλειστικά δικά του bookmarks, με τον MobileSafari δεν έχει πάρε-δώσε.

Ωραία! Πολύ καλό αυτό! Ευχαριστώ!

#24   xarontas

xarontas

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 17:30

Μήπως βρήκαμε γιατί δεν μου βγάζει τον code για να συνδεθώ με το pc παρά μόνο την διεύθυνση;

#25   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 03/03/2010 - 20:21

Ρε γμτο έχω αρκετά bookmarks και folders στον firefox και δυστυχώς δεν μου τα περνάει όλα :(
Κάποια τα χάνει...

#26   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/03/2010 - 23:16

Λοιπόν η διαδρομή που ψάχνεις είναι root/var/mobile/Applications/.... και μετά θα βλέπεις μια λίστα με νούμερα και αριθμούς στους φακέλους.

Με SSH θα παιδευτείς να ανοίγεις έναν έναν φάκελο μέχρι να βρείς το VanillaSurf (το έχω κάνει παλιά) και όχι μόνο αυτό αλλά σε κάθε update θα αλλάζουν και τα νούμερα και οι αριθμοί οπότε...ταλαιπωρία

Η μόνη λύση είναι το iFile (το οποίο και συνιστώ ανεπιφύλακτα σαν πρόγραμμα) από Cydia που είναι το μόνο με το οποίο οι φάκελοι των Apps έχουν το όνομα της εφαρμογής.

Πρώτα άλλαξε το όνομα του εικονιδίου σε Icon.png
Μετά πέρνα το εικονίδιο στο iPhone π.χ. σto root/var/mobile/Documents
Μετά πήγαινε με το iFile και κάνε cut το εικονίδιο από το root/var/monbile/Documents
Και τέλος θα πας στο root/var/mobile/Applications/VanillaSurf/VanillaSurf.app/ και θα κάνεις paste το εικονίδιο...
(αν δεν έχεις δουλέψει iFile για να κάνεις cut και paste αρχεία πήγαινε στη λύση Β.)

Λύση Β. Μπες με το iFile στο root/var/mobile/Applications/VanillaSurf και απλά σημείωσε τους αριθμούς και τα γράμματα του φακέλου. (είναι κάτω από τον τίτλο και κράτα μόνο τα πρώτα νούμερα/ψηφία)
Μετά με SSH βρες τον φάκελο στο var/mobile/Applications/ και πέρνα το εικονίδιο πάλι με SSH (αρκεί η ονομασία του να είναι Icon.png)


Ειχα περασμενο το AppLinks και ετσι δεν ειχα προβλιμα να βρω την εφαρμογη.. τα αντικατεστησα και ολα complé... Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια adenadoume... :rolleyes:

Οσο για το φιλο παραπανω εγω τα περασα τα βοοκμαρκσ ολα.. και εχω μπολικα σε φακελους.. Δεν αφηνει τιποτα...

#27   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2010 - 18:30

Τελικα εχω ενα προβλημα και εγω με το προγραμμα... Ενω λειτουργει κανονικοτατα (Μαλιστα ειχα κανει Hide τον Safari και ειχα αυτο ως κυριο browser) παρατηρισα κατι το οποιο δεν ξερω αν το εκανε απο την αρχη κ εγω απλα τωρα το ειδα.. Μετα απο αρκετα Respring, Reboot, Uninstal - Install... κατεληξα στο εξης..

Ενω μολις κανω Instal την εφαρμογη λειτουργει κανονικα... οταν κανω import τα bookmarks μου (ενω τα περναει κανονικα και πατωντας πανω τουσ μεταβαινω κανονικα στη σελιδα που θελω) μολις πατησω πανω στη μπαρα για να πληκτρολογησω (μια αλλη σελιδα πχ) η εφαρμογη κολαει.. πληκτρολογιο δεν εμφανιζεται.. και με πεταει εξω.. κλεινει δηλαδη. Δοκιμασα καθαρω instal και λειτουργουσε κανονικα.. Μετα καπακι κανω import bookmarks και αφου ολοκληρωθει κανονικα η διαδικασια.. μολις πατησω πανω στη μπαρα για να πληκτρολογησω κολαει κ με πεταει εξω..

Καμια ιδεα κανεις? Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο?
(iPhone 3GS v. 3.1.2 JB / VanillaSurf v. 2.1)

#28   georgemastro

georgemastro

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/03/2010 - 13:54

Τελικα εχω ενα προβλημα και εγω με το προγραμμα... Ενω λειτουργει κανονικοτατα (Μαλιστα ειχα κανει Hide τον Safari και ειχα αυτο ως κυριο browser) παρατηρισα κατι το οποιο δεν ξερω αν το εκανε απο την αρχη κ εγω απλα τωρα το ειδα.. Μετα απο αρκετα Respring, Reboot, Uninstal - Install... κατεληξα στο εξης..

Ενω μολις κανω Instal την εφαρμογη λειτουργει κανονικα... οταν κανω import τα bookmarks μου (ενω τα περναει κανονικα και πατωντας πανω τουσ μεταβαινω κανονικα στη σελιδα που θελω) μολις πατησω πανω στη μπαρα για να πληκτρολογησω (μια αλλη σελιδα πχ) η εφαρμογη κολαει.. πληκτρολογιο δεν εμφανιζεται.. και με πεταει εξω.. κλεινει δηλαδη. Δοκιμασα καθαρω instal και λειτουργουσε κανονικα.. Μετα καπακι κανω import bookmarks και αφου ολοκληρωθει κανονικα η διαδικασια.. μολις πατησω πανω στη μπαρα για να πληκτρολογησω κολαει κ με πεταει εξω..

Καμια ιδεα κανεις? Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο?
(iPhone 3GS v. 3.1.2 JB / VanillaSurf v. 2.1)


Και μένα το ίδιο κάνει. Απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά.

#29   SyLaR

SyLaR

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@SyLaR_Zisis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:syl7r

Δημοσίευση 13/03/2010 - 15:00

Πολύ καλό app και ένα μεγάλο μπράβο στον adenadoume για το review!

Όλα δουλεύουν μια χαρά απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μερικές φορές όταν το γυρνάτε οριζόντια, το scroll bar που θα έπρεπε να φένεται στην άκρη δεξιά φένεται στη μέση... Βέβαια αν το γυρίσω κά8ετα και πάλι οριζόντια παει στη θέση του.
Το κάνει και σε σας ή να το κανω ενα reinstal?

#30   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 13/03/2010 - 15:05

Πολύ καλό app και ένα μεγάλο μπράβο στον adenadoume για το review!

Όλα δουλεύουν μια χαρά απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μερικές φορές όταν το γυρνάτε οριζόντια, το scroll bar που θα έπρεπε να φένεται στην άκρη δεξιά φένεται στη μέση... Βέβαια αν το γυρίσω κά8ετα και πάλι οριζόντια παει στη θέση του.
Το κάνει και σε σας ή να το κανω ενα reinstal?

το ίδιο συμβαίνει και με εμένα φίλε μου, και ήταν ο λόγος που το έκανα uninstall.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες