Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως συνδέομαι με SSH? (iPhone Tunnel Suite - Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   eritias

eritias

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2008 - 23:55

ακολούθησα αυτές τις οδηγίες.........
''Ανοίγουμε την εφαρμογή Cydia και πηγαίνουμε στην δεξιά καρτέλα που λέει Manage και μετά επιλέγουμε Sources. Πατάμε πάνω δεξιά το κουμπί Edit και μετά πάνω αριστερά το κουμπί Add και στο πεδίο που ανοίγει πληκτρολογούμε http://www.iphone.org.hk/apt/ και πατάμε Add Source. Μετά από αυτό πηγαίνουμε στην καρτέλα Changes και επιλέγουμε για εγκατάσταση το MobileInstallation Patch (Install πάνω δεξιά και στη συνέχεια Confirm), αν δεν το βρίσκετε πηγαίνετε στην καρτέλα Search και κάντε αναζήτηση. Αν δεν κάνει από μόνο του το κινητό επανεκκίνηση κάντε χειροκίνητα και αφού επανεκκινήσει θα είναι έτοιμο να περαστούν οι εφαρμογές.
Το μόνο που κάνετε μετά είναι να ανοίξετε το iTunes και να κάνετε διπλό κλικ στις εφαρμογές που θέλετε ώστε να περαστούν στο iTunes. Μετά πηγαίνετε στην κεντρική οθόνη του οθόνη του iTunes όπου δείχνει τις πληροφορίες για το iPhone και έχει τα κουμπιά Update και Restore. Από εκεί θα επιλέξετε την καρτέλα Applications και θα επιλέξετε είτε το All Applications αν θέλετε να περαστούν όλες οι εφαρμογές που έχετε επιλέξει, είτε το Selected Applications αν θέλετε να περάσετε κάποιες συγκεκριμένες''

γίνεται και έτσι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/11/2008 - 23:58

εμ...αυτό γιατί το έκανες? Δεν κολλάει πουθενά βσκ οσον αφορά τη σύνδεση με SSH. Χρειάζεσαι το SSH από Cydia και το tunnel

Αν αναφέρεσαι για να περνάς σπασμένες εφαρμογές και στην αντικατάσταση του mobile installation τότε καλύτερα δοκίμασε αυτό. Φρεσκο φρεσκο http://www.iphonehel...pic,1356.0.html

#48   thanos231986

thanos231986

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2008 - 16:42

Guys αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, μολις ξεκιναει το iPhone Tunnel Suite μου βγαζει ενα warning το οποιο λεει:
the process cannot access the file c:program files...last version.ini because it is being used by another process.

Παταω continue, αλλα δεν μπορω να συνδεθω με κανεναν τροπο. Αν βοηθαει, το προγραμμα ειναι εγκατεστημενο για 3η-4η φορα, οποτε φανταζομαι οτι εχει μεινει κατι απο την πρωτη εγκατασταση που δημιουργει το προβλημα. Καμια ιδεα?

#49   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/11/2008 - 12:05

Εχω κατεβασει το tunnel suite κανω Iconnect Και τα σχετικα,λειτουργουν ολα μια χαρα,δλδ μπορώ να μεταφέρω αρχεια κλπ αλλά!!
Γίνετε να "παρει" ιντερνετ το Iphone απο την συνδεση του υπολογιστή μου? Δεν εχω wifi εχω απλό μοντεμακι με dsl επανω και θέλω οταν συνδέω το Usb καλώδιο να μπορώ στο Iphone να ανοιγω πχ το safari,cydia Κλπ.. γινετε ??

#50   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/11/2008 - 13:41

Όχι δεν γίνεται. ΙΣΩΣ να γίνεται με κάποια από αυτά http://www.iphonehel...opic,728.0.html αλλά δεν είναι δοκιμασμένα. Αν θες δοκίμασε αλλά δεν νομίζω να κάνουν κάτι

#51   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/11/2008 - 14:11

α ρε sepsis για όλα έχεις μια απάντηση!
Ευχαριστώ!! δλδ μόνο με wifi γίνετε..οπότε με βλέπω να ψάχνω για κανα φτηνό ρουτεράκι αλλιώς δεν βλέπω φώς  :-\

#52   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/11/2008 - 10:15

Καλημερα, εκανα ακριβος οτι λεγατε πιο πανω κατεβασα το tunnel, εβαλα τυχαια ιπ wifi γιατι δεν εχω wifi και μου εβαλε το εξης μηνυμα, αλλα φοβαμαι να προχωρησω.
Σας ευχαριστω

βρηκα ακρη, συνδεθηκε ....
Τωρα με φοβησε λιγο ο τεχνικος μας ..λει οτι μπορει να περασουν διαφορα virus κτλ. γιατι ειμαστε εταιρια online και να προσεχω παρα πολυ γιατι δεν ειναι προγραμμα τις apple, και μπορει να γινει ειτε ζημια στο pc μου ειτε να περασουν διαφορα στο iphone.
Παιδια συγνωμη αν ειναι χαζη ερωτηση αλλα καλυτερα να ρωταω ..παρα να γινει κατι που δεν διορθωνετε. Μπορει καποιος να μου πει?
Σας ευχαριστω πολυ


#53   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/11/2008 - 13:49

To Tunnel δεν κολλάει πουθενά όσο αφορά το Internet, άρα πώς θα κολλήσεις ιό από κει? ΕΚτός αν εννοείς αν το πρόγραμμα το ίδιο έχει ιο, που όμως δεν έχει :P

#54   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/11/2008 - 14:17

Sepsis ...για αλλη μια φορα σε ευχαριστω !

Εχω ακομα μια ερωτηση, πως μπορω να στειλω τραβηγμεο μου βιντεο στο iphone ....με μαιλ ...η να το φερω στην επιφανεια του pc μου ...για να το στειλω .......με οποιο τροπο υπαρχει .?

#55   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/11/2008 - 19:31

Μα με iTunes φυσικά. Ίσως χρειάζεται μετατροπή του βίντεο αλλά υπάρχουν προγράμματα και για PC/Mac στις αντίστοιχες κατηγορίες του iPhoneHellas forum. Τέλος offtopic

#56   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/11/2008 - 20:10

Χmm δεν εννοω να μεταφερω βιντεο γενιακα... Εχω converter για μετατροπη , εννοω να καταγραφω το δικο μου βιντεο ..με το cycorder και να το στειλω καπου (σε φιλη η οπου νανε )  δεν μου το διχνει στα itunes

#57   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/11/2008 - 20:11

Ε ναι, φυσικά. Το εντοπίζεις μέσω SSH κ το αντιγράφεις στον υπολογιστή. Μην ρωτήσεις που είναι γιατί δεν θυμάμαι. Κάτι με Downloads είναι. Έχει ξανααναφερθεί πολλές φορές. Search it

#58   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/11/2008 - 20:13

ok σε ευχαριστω για την υπομονη σου !!!!!!

#59   FD3S

FD3S

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2009 - 05:50

Παιδια ειμαι καινουργιος και επιτελους κατεφερα με τον οδηγο του sepsis να βγαλω ακρη. Απιστευτος οδηγος.
Εχω ενα iphone 3g vodafone 2.2 . Εκανα jailbreak οπως ελεγε στον οδηγο ωραιοτατα και απλουστατα χωρις κανενα προβλημα. Οταν εφτασα στο σημειο ομως της συνδεσης με τον υπολιγιστη ενσυρματα κολλησα. Εγκατεστησα το iphone tunnel suite 2.7 μετα το οποιο τρεχει αλλα οταν παω να τρξω τον file browser ή το TERMINAL μου βγαζει αυτο το μήνυμα λαθους: Network error - software caused connection abord.  Στον πίνακα δείχνει itunnel status: connented , iconnected status: stopped. παταω το iconnected τιποτα. παλι stopped.

Διαβασα το help λεει μηπως ειναι προβλημα στο firewall. Το εχω απενεργοπιημενο και το antivirus. Kαμια ιδέα?

#60   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/01/2009 - 14:07

Μάλλον ξεχνάς να ανοίξεις το openSSH στη συσκευή

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες