Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Sygic Aura navigation app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2010 - 07:47

Για τους χαρτες του IGO τι γνωμη έχετε? Πόσο ενημερωμένοι είναι ?(δεν τουε εχω δει στη πράξη με το iphone γι αυτο ρωτω..) :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2010 - 08:03

Σας παραθετω αυτούσιο μηνυμα σε φίλο μου που η δουλειά του ειναι τα GIS και ξερει απέξω και ανακατωτα τα Garmin και τους χάρτες του..

Αρχική Δημοσίευση από Har_Pant
Καλησπερα φιλε ********, χαθηκαμεΜάλλον εγώ χαθηκα μιας και αγορασα iphone και επαψα να ασχολουμαι με wmobile. Αυτο δεν σημαινει πως ολοι σας κανετε καταπληκτικη δουλεια (και να συνεχίσετε-ακομα χρησιμοποιω τους χαρτες που ''διορθώνεις'' στο kenwood μου!)

Ερωτησουλα..Υπάρχει περιπτωση να μετατρεψουμε *.img χαρτες (του Garmin) σε χαρτες ώστε να τους διαβαζει το sygic? Νομιζω *.mlm είναι το extension.. Έχω βρει αυτό αν σε βολευει..

http://freegeography....rmat-converter

Περιμένω τα φωτα σου!!

Καλησπερα φιλε μου.

Μετατροπη αρχειων χαρτων απο IMG (Garmin) σε PAK (Sygic) δεν γινεται, αυτο που βρηκες ειναι εργαλειο που μετατρεπει προσωπικα σωσμενα αρχεια οπως poi, διαδρομες κ.λ.π σε διαφορα format...

Μακαρι να γινοταν !!!
:excl: :excl:

#153   giorgosp1980

giorgosp1980

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2010 - 08:33

Σας παραθετω αυτούσιο μηνυμα σε φίλο μου που η δουλειά του ειναι τα GIS και ξερει απέξω και ανακατωτα τα Garmin και τους χάρτες του..

Αρχική Δημοσίευση από Har_Pant
Καλησπερα φιλε ********, χαθηκαμεΜάλλον εγώ χαθηκα μιας και αγορασα iphone και επαψα να ασχολουμαι με wmobile. Αυτο δεν σημαινει πως ολοι σας κανετε καταπληκτικη δουλεια (και να συνεχίσετε-ακομα χρησιμοποιω τους χαρτες που ''διορθώνεις'' στο kenwood μου!)

Ερωτησουλα..Υπάρχει περιπτωση να μετατρεψουμε *.img χαρτες (του Garmin) σε χαρτες ώστε να τους διαβαζει το sygic? Νομιζω *.mlm είναι το extension.. Έχω βρει αυτό αν σε βολευει..

http://freegeography....rmat-converter

Περιμένω τα φωτα σου!!

Καλησπερα φιλε μου.

Μετατροπη αρχειων χαρτων απο IMG (Garmin) σε PAK (Sygic) δεν γινεται, αυτο που βρηκες ειναι εργαλειο που μετατρεπει προσωπικα σωσμενα αρχεια οπως poi, διαδρομες κ.λ.π σε διαφορα format...

Μακαρι να γινοταν !!!
:excl: :excl:

να το ξεχασουμε δηλαδη(ετσι και αλλιως φαινοταν αδυνατο)τουλαχιστον να καναμε κατι με τους navigreece αλλα και αυτο δεν το βλεπω αφου αν ανοιξεις το αρχειο pak του χαρτη που φοραει επισημα το προγραμμα (υπαρχει σχετικο προγραμμα γιυτο)εχει 11 αρχεια παραπανω απο τον χαρτη της CIT.

#154   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2010 - 09:47

Μαλλον το ξεχναμε..Αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να στειλουμε pm στην εταιρεια λέγοντας τους να αναβαθμίσουν (με δεδομενα του 2010 και οχι του..1999) τους χαρτες τους ελληνικούς ! Ίσως βρούμε ανταποκριση..Έστω και να μας πουν πως ισως σε καποιο update να το σκεφτουν.. :blush:

#155   ca6pma

ca6pma

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 12:45

Μόλις βγήκε η αναβαθμισμένη έκδοση του Sygic Aura Drive Eastern Europe version 1.16
Παρέχει πολλές νέες δυνατότητες που είχαν ζητήσει πολλοί χρήστες (including myself)!

Δυστυχώς βγαίνω στο internet μέσω firewall που έχει κόψει το itunes και δεν μπορώ να σας δώσω link.
Όποιος δεν έχει αυτό το πρόβλημα ας το ποστάρει.

Thanks

#156   Fosa

Fosa

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 12:54

Ακόμα τους παλιούς χάρτες έχει??

#157   giorgosp1980

giorgosp1980

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2010 - 13:15

Ακόμα τους παλιούς χάρτες έχει??

δυστηχως ναι οι χαρτες ειναι παλιοι και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη των εταιρειων να φωρτωνουν τα προγραμματα με αχρηστα πραγματα(π.χ ενημερωση για τα γκολ)και να αφηνουν, το βασικο για το οποιο αγοραζεις ενα τετοιο προιον, δηλ. τους χαρτες, σε τοσο χαμηλο επιπεδο.Μηπως τελικα θα πρεπει να τους σαμποταρουμε λιγο μπας και βαλουν μυαλο, γιατι απ'οτι φαινεται, δεν εκτιμουν καθολου τα χρηματα που τους δινουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgosp1980, 10/06/2010 - 13:16


#158   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:39

Παντως, ασχετα με τους χαρτες, μου εκανε καλη εντυπωση, το ποσο εξυπνο ειναι το προγραμμα στον υπολογισμο της διαδρομης. Ειναι το μονο προγραμμα μεχρι σημερα, που με εφερε στην δουλεια μου, απο τον πραγματικα πιο σωστο δρομο! Το ιδιο και προχθες που πηγα σε φιλο, οπου αλλα προγραμματα με γυριζαν γυρω-γυρω σε στενα. Αυτο με πηγε απο κεντρικους δρομους, πιο πολλα χιλιομετρα μεν, αλλα πιο ξεκουραστα δε!

#159   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 14:51

Εαν εχεις J@1LBR3@K το κινητο σου μπορεις να βαλεις τους χαρτες που θες manually στο φακελο ...
private/var/mobile/XXXXX-XXXXXX-XXXXX/Sygic.app/map
και τα pois στο
private/var/mobile/XXXXX-XXXXXX-XXXXX/Sygic.app/writable/map
ενω τα pois που θα προσθεσεις εσυ βρισκονται στο
private/var/mobile/XXXXX-XXXXXX-XXXXX/Documents/writable/map/
αφου το εχεις αγοράσει σβήσε τους χάρττες που δεν σε ενδιαφερουν και κατεβασε τουσ χαρτες που θες !! :o

Οπως και να έχει αξίζει κανεις να το αγοράσει για 35€.
Οποιος προλαβε, προλαβε ... μεχρι 31/5/2010 ...


καλησπερα
σε ποια μορφη πρεπει να ειναι το αρχειο?
απο το http://index.pois.gr για sygic φτιαχνει ενα αρχειο .upi πρεπει να το αλλαξω τυπο ή το περναω οπως ειναι?

ευχαριστω

#160   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 17/06/2010 - 22:35

Δε μπορείς να περάσεις σημεία!δεν έχει βρεθεί εργαλείο που να τα μετατρέπει σε κατάλληλη μορφή!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#161   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 09:18

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση 2.0.

#162   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 12/10/2010 - 17:16

Me Eλληνικους χαρτες ?

#163   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 12/10/2010 - 17:28

Απ ότι βλέπω μέχρι στιγμής το update ισχύει για ιταλία και αυστραλία και νέα ζηλανδία...μακάρι να βγάλουν κ για μας σύντομα...

Υποστηρίζει retina display & multitasking ένα απο τα βασικότερα features

edit: Και η κεντρική ευρώπη..

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 12/10/2010 - 17:30


#164   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2010 - 12:45

Μέχρι πόση ωρα να περιμένω μέχρι να "κλειδώσει" δορυφόρους?

#165   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2010 - 12:48

Μέχρι πόση ωρα να περιμένω μέχρι να "κλειδώσει" δορυφόρους?

στο sygic δεν περιμενεις πολυ εως καθολου...εμενα επιανε και στο υπογειο του σπιτιου με μια γραμμη..εξω γ να πιασει εκανε 10-15 δευτερολεπτα να πιασει σημα αν το ειχα κλειστο τελειως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες