Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

unlock i-phone 3G μετα απο update σε 3.1.3 firmware


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 23:45

γεια σας κ παλι παιδια... εχει καποιος κανα νεο για το πως να κανω unlock ενα iphone 3g αγορασμενο απο αμερικη(ξεκλειδωτο).εκανα update οπως πολυ κοσμος απο i-tunes το firmware σε 3.1.3!και δεν ανγνωριζει πλεων ελληνικη sim!καταφερα και εκανα downgrade απο 3.1.3 σε 3.1.2 αλλα εχει αναβαθμηστει και η baseband σε 05.12.01!επισης η bootloader version μου ειναι 06.04 πραγμα που με εμποδιζει να κανω downgrade την baseband(με την βοηθεια του fuzzyband).εχει καποιος κανα νεο που να με βοηθεισει.ψαχνω σε διαφορα sites αλλα δεν βρισκω τιποτα... ποτε θα βγαλουν οι hackers to unlock?,θα περιμενουμε να βγει το 4G και μετα?

και ουτε θα βρεις καποιον τροπο φιλε μου γιατι ακομα δεν εχει βγει κατι καινουργιο...υπομονο και σε λιγο καιρο κατι θα βγει...κανεις δεν ξερει ποτε θα βγει κατι καινουργιο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 23:48

αφπυ εχεις το cydia... κανε και μια προσπαθεια με το bootneuter.. παροτι ειναι για 2 g μηπως και καταφερεις κατι.. που δεν πιστευω.. :(

#33   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 01:05

το κατεβασα φιλε μου αλλα τιποτα!!!δεν πειραζει ευχαριστω παντως!θα σας ρωτησω κατι ειναι καποιο ξενο site που κοιτατε εσεις για πληροφοριες για τυχων νεα που αφορουν το unlock και γενικα νεα που αφορουν το iphone(εκτως βεβαια απο το δικο μας site που ειναι παρα πολυ καλο)
κατι αλλο τωρα. εκανα install απο το cidya to bootneuter to fuzzball k to papaya livepoker θελω να τα κανω unistall αλλα δεν μπορω(κραταω πατιμενη την οθωνη μεχρι να τρεμωπαιζουν τα εικονοιδια και να μου βγαζει το Χ πανω δεξια σε καθε εικονιδιο)αλλα σε αυτα δεν μου βγαζει το Χ.Τι μπορω να κανω για να τα unistall?

#34   vasiloui

vasiloui

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 01:13

το κατεβασα φιλε μου αλλα τιποτα!!!δεν πειραζει ευχαριστω παντως!θα σας ρωτησω κατι ειναι καποιο ξενο site που κοιτατε εσεις για πληροφοριες για τυχων νεα που αφορουν το unlock και γενικα νεα που αφορουν το iphone(εκτως βεβαια απο το δικο μας site που ειναι παρα πολυ καλο)
κατι αλλο τωρα. εκανα install απο το cidya to bootneuter to fuzzball k to papaya livepoker θελω να τα κανω unistall αλλα δεν μπορω(κραταω πατιμενη την οθωνη μεχρι να τρεμωπαιζουν τα εικονοιδια και να μου βγαζει το Χ πανω δεξια σε καθε εικονιδιο)αλλα σε αυτα δεν μου βγαζει το Χ.Τι μπορω να κανω για να τα unistall?


Θα πας ξανα στην cydia/packages και επιλεξεις πρωτα το ενα απο τα δυο, θα σε βγαλει σε μια νεα οθονη, πανω δεξια θα πατησεις confirm, και μετα unistall και τελιωσες... Μετα την ιδια διαδικασια και το αλλο:)

#35   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 01:31

Μπορείς να κατεβσεις το cydelete.. Και να τις διαγραφεις όπως και από το AppStore.. Πατώντας το Χ..

#36   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 01:56

το κατεβασα φιλε μου αλλα τιποτα!!!δεν πειραζει ευχαριστω παντως!θα σας ρωτησω κατι ειναι καποιο ξενο site που κοιτατε εσεις για πληροφοριες για τυχων νεα που αφορουν το unlock και γενικα νεα που αφορουν το iphone(εκτως βεβαια απο το δικο μας site που ειναι παρα πολυ καλο)
κατι αλλο τωρα. εκανα install απο το cidya to bootneuter to fuzzball k to papaya livepoker θελω να τα κανω unistall αλλα δεν μπορω(κραταω πατιμενη την οθωνη μεχρι να τρεμωπαιζουν τα εικονοιδια και να μου βγαζει το Χ πανω δεξια σε καθε εικονιδιο)αλλα σε αυτα δεν μου βγαζει το Χ.Τι μπορω να κανω για να τα unistall?

Οχι φιλε μου δεν υπαρχει καποιο ξενο site συγκεκριμενο μονο με ψαξιμο σε google ή απο forum σε forum που και παλι χρειαζεται εμπειρια και γνωσεις για να μπορεις να διασταυρωσεις αν αυτα που διαβαζεις ισχυουν ή οχι,το site αυτο ειναι πολυκαλοστημενο και μπορεις να ενημερωθεις αμεσα για οτιδηποτε νεο υπαρχει..

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 15/03/2010 - 01:58


#37   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 08:31

+1 και από μένα είναι ακριβώς αυτό που είπε ο ΧΑΡΗΣ.. Διασταυρωνουμε πληροφορίες από διάφορα cydia .. Modmyi, ispazio iclarified κλπ .. Πέραν αυτού υπάρχει ειδική ομάδα μελών news teams.. Που φτιαχνουν άρθρα τα οποία είναι 100% διασταυρωμενα..

#38   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2010 - 19:24

καλισπερα παιδια καθως εκανα μια 'βολτα' στο google βρεικα αυτα τα links(http://www.officialw...17820&catid=157 k http://www.exploreev...ck-iphone-3g2g/) που λενε για unlock της 3.1.3 σε baseband 05.12.01 . εγω εχω iphone 3g(απο αμερικη) firmwire 3.1.2(εκανα downgrade απο 3.1.3) baseband 05.12.01 και bootloader version 06.04!εχετε ακουσει τιποτα αν εχει βγει καποia λυση για να το κανω unlock?ξερετε αν αυτα που λενε τα παραπανο links iσχυουν?παιδια help.....

#39   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/03/2010 - 19:28

καλισπερα παιδια καθως εκανα μια 'βολτα' στο google βρεικα αυτα τα links(http://www.officialw...17820&catid=157 k http://www.exploreev...ck-iphone-3g2g/) που λενε για unlock της 3.1.3 σε baseband 05.12.01 . εγω εχω iphone 3g(απο αμερικη) firmwire 3.1.2(εκανα downgrade απο 3.1.3) baseband 05.12.01 και bootloader version 06.04!εχετε ακουσει τιποτα αν εχει βγει καποia λυση για να το κανω unlock?ξερετε αν αυτα που λενε τα παραπανο links iσχυουν?παιδια help.....

εγω φιλε μου δεν εχω ακουσει κατι τετοιο ξανα...το μονο που ξερω ειναι αυτο: http://www.iphonehel...iew__getnewpost

#40   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2010 - 19:47

ναι το ειδα κ αυτο!ευχαριστω παντως!δηλαδη δεν ξερεις να υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου?απλα σε ρωτησα για τα sites για να μην κανω καμια μαλακια...

#41   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/03/2010 - 19:53

κοιτα να δεις μαλακια δεν προκειται να γινει αλλα πολυ δυσκολα να κατεβασεις την baseband για να ξεκλειδωσει το κινητο...μεχρι στιγμης μονο απο την 05.11.07 μπορεις να κατεβεις...εγω προσωπικα εμπιστευομαι απολυτα τα αρθρα του φορουμ και δεν εχουν βγει ποτε ψευτες...εαν παντως θες την αποψη μου δοκιμασε να το κανεις αυτο που βρηκες...

#42   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 03:24

Γεια χαρά παιδιά,

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον iPH User. Iphone 3G από Αμερική, downgraded από 3.1.3 σε 3.1.2 αλλα δυστυχώς με αναβαθμισμένο modem firmware 05.12.01 και bootloader version 06.04
Δυστυχώς, όλες οι πατέντες του τύπου "reset network settings" δεν δουλεύουν. Επίσης, όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο μάρκος, δεν μπορούμε να επανέρθουμε σε 05.11. baseband λόγο του bootloader. Το blacksn0w εάν και τρέχει κανονικά και φαίνεται ότι το ξεμπλοκάρει, στην ουσία δεν κάνει δουλειά μιας που μετά το reboot της εγκαταστάσεις στο springboard δεν εμφανίζεται ο carrier (vodafone, ktl) και η ένδειξη του σήματος είναι μηδαμινή. Άκουσα για κάποιο exploit που ετοιμάζεται από dev team οποτε μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε.

Αν μαθευτεί κάτι παίδες, πείτε κάτι εδώ στο forum όπως πάντα. Ευχαριστώ

#43   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 10:50

Δυστυχώς δεν έχουμε νεότερα εργαλεία.. Περιμένουμε με την ελευση του ipad.. να έχουμε και εμείς κανένα δώρο...

#44   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 01:06

Γεια σας και παλι παιδια!!!ξερει κανεις αν βγεικε unlock για σε Iphone 3G από Αμερική, downgraded από 3.1.3 σε 3.1.2 με αναβαθμισμένο modem firmware 05.12.01 και bootloader version 06.04???ξερει κανεις ποτε θα βγει και αν βγει???καλο πασχα και καλες γιωρτες σε ολους εδωπερα...οτι καλυτερο!!!

#45   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 01:12

η απαντηση ειναι ακριβως απο πανω σου...:P..ακομη δεν εχει βγει τιποτα..οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος dinfun περιμενουμε το ipad και την 3.2 ωστε να δουμε τι θα πουν οι ειδικοι του θεματος jailbreak-unlock..για ο,τι νεοτερο θα ενημερωθεις απο την κεντρικη σελιδα του φορουμ :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)