Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wifi Hacker 2.0 and Wifi Scanner 1.5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 27/11/2010 - 15:23

Στα thomson και speedtouch (που ειναι το ιδιο) ο κωδικος wep ή wpa (δεν θυμαμαι) ειναι διαφορετικος σε καθε ρουτερ. Τον γραφει απο κατω το ρουτερ. Ο κωδικος αυτος προκυπτει απο εναν αλγοριθμο που μετατρεπει το thomsonxxxxx.

ναι φιλος!αλλα για να μπεις σε ενα wifi και να συνδεθεις σου ζηταει μονο τον κωδικο!αρα τι τα θελεις τα αλλα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2010 - 15:25

ναι φιλος!αλλα για να μπεις σε ενα wifi και να συνδεθεις σου ζηταει μονο τον κωδικο!αρα τι τα θελεις τα αλλα?


Ποια αλλα; Αυτο αρκει :)

#48   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 27/11/2010 - 15:27

Ποια αλλα; Αυτο αρκει :)

μεσο Pm φιλος θα μας τα σβησουν απο εδω :)

#49   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2010 - 15:30

Τεσπα μαλλον το ιδιο λεμε. :P Οκ!

#50   AG738

AG738

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 17:01

Καλησπέρα και από μένα!
Αν και μετά απο πολύ καιρό απο τις πανατήσεις σας, ήρθε και μένα η όρεξη να εγκαταστήσω αυτό το πρόγραμμα!
Μπήκα λοιπόν στο cydia και κατέβασα τι ispeedtouched.Το άνοιξα, βρήκε δίκτυα και όταν πήγα να βρω ένα thomson, στην θέση που πρέπει να αναγράφεται ο κωδικός αυτό μου εμφανίζει''Table Error''.
Πάτησα πάνω σε αυτό και μου έβγαλε 2 options.To ένα να κατεβάσω ένα αρχείο και να το βάλω στο /var/mobile/Documens/speedtouched.db (πράγμα το οποίο δεν καταλαβαίνω πώς,παρότι το κατέβασα) και το άλλο ήταν να κατεβάσω επί τόπου στο iphone το table.Το έκανα, κατέβηκε το αρχείο στο κινητό, έκανα επανεκίνηση και άνοιξα και πάλι το πρόγραμμα.Όμως μου εμφανιζεται και πάλι το ίδιο μήνυμα ''Τable Error''.
Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

#51   sotel

sotel

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 10:49

Παιδία καλημέρα. Έχω κατεβάσει από το cydia το ispeedtouched και στη συνέχεια κάνω scan, μου βγάζει ένα modem thomson και ζητάει να κατεβάσω κάποια αρχεία. Kάνω download αλλά δεν τα αποθηκεύει στο iphone μου (3GS) οπότε και δεν μου βρίσκει τους κωδικούς. Πριν κάνω αναβάθμιση στην 4.2.1, ενώ είχα την 4.0 τα αρχεία αυτά είδα ότι τα είχε αποθηκεύσει στο dTunes (από cydia) και δούλειε κανονικά. Μπορεί να βοηθήσει κανεις πως θα αποθηκεύσω τα αρχεία από το fopina στο iphone μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!!!!!

#52   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 10:53

Όλα (αυτού του είδους τα δεδομένα) πάνε στην διαδρομή /var/mobile/Documents

ezgif_com_crop_2.gif


#53   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/02/2011 - 11:12

για παραδειγμα του connex το default ειναι 1234567890123!σε οποιαδηποτε μοντεμ σου δινει o οτε!

Επειδή ασχολείσαι με το internet, αυτό έχει αλλάξει εδώ και πολύ καιρό. Το admin password & το wifi key είναι τυπωμένα σε ταμπελάκι κάτω από την συσκευή και είναι διαφορετικά για κάθε μια.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/02/2011 - 11:13


#54   tilos4523

tilos4523

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:tilos4523

Δημοσίευση 10/02/2011 - 11:23

παιδια αυτα τα προγραμματα (τουλαχιστον για τα thomson) λειτουργουν μονο αν δεν εχει αλλαξει το ssid!!!δηλαδη αν παω και σβησω εστω ενα γραμμα απο το ssid η απλα το αλλαξω δεν πιανει τπτ!!!τουλαχιστον για καποια προγραμματα pc που κανουν την ιδια δουλεια ετσι ειναι και λογικα θα ειναι ετσι για ολα.

#55   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/02/2011 - 11:55

Παιδια μην το κουραζουμε αλλο ειναι ωραιο προγραμματακι αν δεν εχει αλλαξει ο εργοστασιακος κωδικος.Αν εισαι τυχερος οκ αν δεν εισαι παλι οκ.Δεν λεει οτι το προγραμμα κανει θαυματα.Εγω το δοκιμασα σε περιπου 20 thomson και ειχα επιτυχια τουλαχιστον στα μισα.Μην νομιζετε οτι ολοι καθονται να αλλαξουν κωδικους κτλ.Τυχη θελει απλα

#56   sotel

sotel

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 14:32

Τι είναι ρε παιδιά το var/mobile/docouments και πως περνάω αρχεία από εκει

#57   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 14:59

Είναι Path(διαδρομή δεδομένων )που αποθήκευει τα αρχεία..όλα τα αρχεία και τα default και τα μη είναι τοποθετημένα μέσα σε "φακέλους"για να είναι λειτουργικά σε πρώτη φάση και να μην είναι σκορπια σε δεύτερη φάση.Απο εκεί και έπειτα αν η συσκευή σου είναι jailbroken έχει πρόσβαση μέσα σε αυτά για να κανείς τροποποιήσεις.

ezgif_com_crop_2.gif


#58   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 07:18

Επειδή αρκετός κόσμος χρησιμοποιεί τα εν λόγω εργαλεία για να κλέψει το WiFi του... γείτονα, μερικές απλές συμβουλές για τους φίλους που απεχθάνονται τα λαμόγια:

1. Χρησιμοποιήστε ασφάλεια WPA2 στο WiFi δίκτυο σας.
2. Ορίστε ένα κλειδί με καμία 30ριά και πάνω αλφαρηθμητικούς χαρακτήρες.
3. ορίστε την ανανέωση της κρυπτογράφησης κλειδιού στην μια ώρα (3.600 δευτερόλεπτα).
4. Ενεργοποιήστε το φίλτρο διευθύνσεων MAC (ώστε να έχουν πρόσβαση στο δίκτυο σας μόνο συσκευές με συγκεκριμένο MAC address).


Σόρρυ φίλε αλλά το να βρίσκομαι πχ στο κέντρο της πόλης και να θελήσω να μπω από το iphone μου στο ίντερνετ από ξένο δίκτυο για δύο λεπτά για να δω ένα mail ή μια σελίδα στο internet ή να μιλήσω λίγο στο msn δε νομίζω ότι με καθιστά λαμόγιο. Ούτε οικονομικά θα επιβαρύνω τον άλλο ούτε θα του κάνω το δίκτυο να σέρνεται. Και στην τελική το να μην πάρεις τα παραπάνω μέτρα είναι επιλογή σου. Εγώ έχω πολύ χαλαρή ασφάλεια στο ασύρματο δίκτυό μου και έχω εντοπίσει αρκετές φορές κατά καιρούς κόσμο να "τραβάει" ίντερνετ. Το κάνω κι εγώ και δε με πειράζει. Αν εσύ το παίρνεις τόσο πατριωτικά και δε θέλεις να δίνεις πρόσβαση σε κανένα είναι δικαίωμά σου αλλά μην αποκαλείς τους άλλους λαμόγια επειδή δεν έχουν πρόβλημα να δίνουν και να παίρνουν ίντερνετ.

Τώρα αν ο άλλος στήνει κεραίες στο μπαλκόνι και κλέβει τον κόσμο γιατί δε θέλει να δώσει 20 ευρώ το μήνα για να έχει ίντερνετ τότε αλλάζει το θέμα. Ναι, εκεί μιλάμε για λαμογιά! Αλλά δε νομίζω ο μέσος χρήστης iphone και ipad να έχει τέτοιες προθέσεις. Για φορητές συσκευές μιλάμε.

Στο θέμα τώρα:
Έχει κανείς να μας δώσει λινκ για μεγαλούτσικη βάση; Έχω αυτήν από το megaupload που είναι γύρω στα 100 mb αλλά διάβασα πιο πάνω για μια μεγάλη 500άρα! Υπάρχει πουθενά;

#59   sitelem2

sitelem2

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:58

θέλω και εγώ την 500άρα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)