Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Solved] iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak γινεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
453 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2010 - 19:42

μη στεναχωριεσαι αν γινει θα ποσταρω εγω αν κατι επρεπε να γινει παραπανω με λεπτομερειες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 20:01

καλη επιτυχια!! παιδια,.. και να μας ενημερωσετε.. στο τι θα καταφερετε.. ειτε θετικο ειτε αρνητικο... :)

καλο θα ηταν να δειτε με το παρακατω προγραμμα να δειτε εαν εχετε τις ιδιες συσκευες σε στοιχεια..

http://ih8sn0w.com/i...hp/welcome.snow

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/03/2010 - 20:02


#33   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2010 - 20:43

παιδια εμενα μου βγαζει το μηνυμα "the iphone "iphone" could not be restored. This device isn't eligible for the requested build" και δε σβηνει το κινητο οπως θα πρεπε...

#34   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:04

εαν το κανατε μαζι με τον φιλο μας και δεν γινεται .. κοιταξε με το παραπανω προγραμμα εαν εχετε.. ιδιες συσκευες.. bootloader , baseband, κλπ.

#35   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:08

παιδια εμενα μου βγαζει το μηνυμα "the iphone "iphone" could not be restored. This device isn't eligible for the requested build" και δε σβηνει το κινητο οπως θα πρεπε...

Ελα kgalios παλι δεν γινεται?

#36   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:16

εαν το κανατε μαζι με τον φιλο μας και δεν γινεται .. κοιταξε με το παραπανω προγραμμα εαν εχετε.. ιδιες συσκευες.. bootloader , baseband, κλπ.

φιλε DINFUN το παιδι εχει oldbootrom σιγουρα αλλα μου φαινεται εντελως παραλογο το μηνυμα που του βγαζει γιατι στην ουσια θα επρεπε να του κανει restore ή τουλαχιστον να του ζηταει update να κανει...εσυ τι λες?τωρα μιλαω κ με καποιον αλλον κ αυτος προτεινει κα ξανα κανει update κ restore την 3.1.3 κ μετα να ξαναπροσπαθησει..

#37   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:24

κοιταξε ετσι οπως ειναι δεν εχει τιποτα να χασει.. αρκει να μην κανει καθολου setup.. και να ξαναδοκιμασει.. παντως το θεωρω δυσκολο.. χωρις να σε αμφισβητω.. ετσι μην παρεξηγηθεις παλι.. εσυ μηπως ειχες κρατησει ecid.. μεσω sauric.. και δεν το θυμοσουν.. ή μηπως το ειχε κανει αυτοματα.. γιατι η apple σταματησε να υπογραφει εκδοσεις πλην της 3.1.3..
και σε διεθνη site που κοιταξα ispazio κλπ.. δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/03/2010 - 21:25


#38   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:27

παιδια εμενα μου βγαζει το μηνυμα "the iphone "iphone" could not be restored. This device isn't eligible for the requested build" και δε σβηνει το κινητο οπως θα πρεπε...

σε τελευταια λυση φιλε,αν και σ'εμενα επιασε αυτο που σου ειπα,προσπαθησε επειδη ειναι oldbootrom να δημιουργησεις ενα custom .ipsw με το snowbreeze στην 3.1.3 κ δες αν μπορεις να την κανεις shift+restore κ να την περασεις..

#39   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:32

εαν εχει ακομη την 3.1.2.. αυτη ειναι η καλυτερη λυση και νομιζω πως την εχουμε αναφερει.. οριστε και ο τροπος..



#40   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:34

κοιταξε ετσι οπως ειναι δεν εχει τιποτα να χασει.. αρκει να μην κανει καθολου setup.. και να ξαναδοκιμασει.. παντως το θεωρω δυσκολο.. χωρις να σε αμφισβητω.. ετσι μην παρεξηγηθεις παλι.. εσυ μηπως ειχες κρατησει ecid.. μεσω sauric.. και δεν το θυμοσουν.. ή μηπως το ειχε κανει αυτοματα.. γιατι η apple σταματησε να υπογραφει εκδοσεις πλην της 3.1.3..
και σε διεθνη site που κοιταξα ispazio κλπ.. δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο..

Ρε εσυ το εψαξα κ εγω γιατι δεν πιστευα στα ματια μου οταν εγινε κ σιγουρα δεν ειχα σωσει τιποτα...ουτε sysy απο cydia,ουτε τιποτα...κ αυτο να εγινε,αυτοματα,σιγουρα δεν τα κρατησα γιατι εκανα ενα σαβ/κο πρωτου το πετυχω ολικο format το laptop μου..δεν αφησα τιποτα κ ολα τα ξαναπερασα απο την αρχη..γι'αυτο σε ρωτουσα τοτε για τα sms κ τις επαφες...δεν παρεξηγηθηκα πριν ρε φιλε αλλα καταφερα να το κανω για τον ευατο μου κ με νευριαζει που δεν μπορα να βοηθησω κ τους αλλους...γι'αυτο το ανεβασα στο forum βημα βημα τι εκανα για να βοηθησω..αμα κοιταξεις σε πιο πανω post κανα 2 τα καταφεραν με τον οδηγο μου κ το εκαναν...

#41   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:38

το εχω διαβασει.. μην ανησυχεις.. το θεμα ειναι πως μαλλον δεν κανει για ολες τις συσκευες με παλια bootrom.. με εχεις βαλει στον πειρασμο να το δοκιμασω.. αλλα βαριεμαι να ξαναστηνω την συσκευη... :lol:

μπορει επισης να φταιει το λειτουργικο.. εχει 7 απο οτι διαβασα..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/03/2010 - 21:42


#42   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:45

ναι 7 εχει αλλα δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αυτο..μπορει!αν δεν βαριεσαι προσπαθησε κ εσυ

#43   kleanthis1

kleanthis1

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:49

Το δοκίμασα σε 3GS παλιό bootrom με 3.1.3 από την μάνα. Δυστυχώς δεν δουλεύει για μενα. Δοκίμασα 3,4 φορές.Δεν βγάζει error, απλά λέει οτι είναι λάθος firmware. ποιό itunes εχεις εγκατεστημένο? πρέπει να έχεις internet ή όχι?

#44   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:49

δυστυχως εχω vista.. και να γινει σε μενα δεν θα βοηθησει.. παντως σε xp οπως αναφερει φιλος εχει γινει.. :)

#45   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 21:51

Το δοκίμασα σε 3GS παλιό bootrom με 3.1.3 από την μάνα. Δυστυχώς δεν δουλεύει για μενα. Δοκίμασα 3,4 φορές.Δεν βγάζει error, απλά λέει οτι είναι λάθος firmware.

φιλε μου με συγχωρεις.. αλλα 3.1.3 απο την μανα.. λιγο δυσκολο.. με παλια bootrom.. ή 3.1.2 απο την μανα εννοεις.. ή 3.1.3.. με νεα bootrom.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες