Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Το Αγαπημένο σας iPhone Theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1204 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1171   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 22/01/2012 - 16:08

ψαξε στο topic system customaziation,και για μενα στειλε ενα pm ston kostarodo,ασχολειται πολυ με θεματα και ξερει αρκετα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1172   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 23:25

Λοιπον παμε αλλη μια, εχω βαλει ενα θεμα, αυτο βγαζει στην lock screen, ενα slide to unlock και το μαμα "ξεκλειδωμα" το παει δεξια. Για να φυγει τελειως το ξεκλειδωμα , παω εκει στο spingboard.strings και το σβυνω απο μεσα απο την εντολη "ξεκλειδωμα" οποτε στην Lock sreen εμφανιζεται μονο το Slide to unlock που βγαζει το θεμα. Αυτο λοιπον θελω να αλλαξω (αν γινεται). Νομιζω οτι στην 4.3.3 που το ειχα παλι jb το ειχα αλλαξει, εκτος αν δεν θυμαμαι καλα.

Και κατι τελευταιο. Την "απενεργοποιηση" με ποια εντολη θα την βρω στο spingboard.strings για να αφαιρεσω και απο εκει την λεξη, θυμαται κανεις?

Αν και ησουν περιγραφικος βασικα δεν καταλαβα τι θες να αλλαξεις.Το θεμα σου εχει μια slider...αυτην δεν την θες καθολου η θες να την αλλαξεις λιγο?

#1173   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/01/2012 - 01:27

και πάλι prestige...



τα ραφια πως τα εκανες??

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1174   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2012 - 04:08

Λοιπον παμε αλλη μια, εχω βαλει ενα θεμα, αυτο βγαζει στην lock screen, ενα slide to unlock και το μαμα "ξεκλειδωμα" το παει δεξια. Για να φυγει τελειως το ξεκλειδωμα , παω εκει στο spingboard.strings και το σβυνω απο μεσα απο την εντολη "ξεκλειδωμα" οποτε στην Lock sreen εμφανιζεται μονο το Slide to unlock που βγαζει το θεμα. Αυτο λοιπον θελω να αλλαξω (αν γινεται). Νομιζω οτι στην 4.3.3 που το ειχα παλι jb το ειχα αλλαξει, εκτος αν δεν θυμαμαι καλα.

Και κατι τελευταιο. Την "απενεργοποιηση" με ποια εντολη θα την βρω στο spingboard.strings για να αφαιρεσω και απο εκει την λεξη, θυμαται κανεις?

Δεν υπαρχει καποια "απενεργοποιηση" σε καποια εντολη, απλα μπαινεις στην διαδρομη system/library/coreservices/springboard.app/el.iproj και βρισκεις το αρχειο springboard.strings το οποιο ανοιγεις (ειτε με ifile η καποιον plist editor στον υπολογιστη) και ψαχνεις το "away_lock_label".. Διπλα απο αυτο γραφει την λεξη "ξεκλειδωμα" την οποια και θα σβησεις (η να αλλαξεις τελοσπαντων αν θες να γραφει κατι αλλο). Προσεκτικα οι κινησεις παντα να μην σβησεις τιποτα παραπανω. Respring και εισαι ετοιμος.

#1175   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/01/2012 - 06:05

Καλημέρα, μήπως γνωρίζει κανείς που βρίσκεται το path από την lockscreen το Jade HD,Θέλω να αφαιρέσω το jade δεξιά απο το calendar sthn LS 1
το βρήκα το τιμημένο στο //var/stash/Themes.Lzowt6/jade-HD LS [1].theme/Resources/Overlay/Overlay2.png

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 23/01/2012 - 06:08


#1176   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2012 - 13:05

Μόλις το δοκιμασα, αλλα αυτο παει και κανει αντικατασταση στο "ξεκλειδωμα" του iphone, που μου το βγαζει στο πλαι, και οχι στην μεση και ετσι το εχω σβυσει τελειως. Πρεπει να βρω μεσα στο θεμα καπου και να παω αν αλλαξω την εντολη.

Τωρα διαβασα το αρχικο σου ερωτημα..
Θα πας εδω \Bundles\com.apple.TelephonyUI και θα βρεις το αρχειο
bottombarknobgray@2x.png
Αυτο ειναι μια εικονιτσα διαστασεων 535χ94 και εχει γραμμενο επανω της αυτο που θες να σβησεις.Η την αντικαθιστας με μια ιδια ιδιων διαστασεων αλλα transparent η γραφεις κατι δικο σου επανω.

#1177   sotp46

sotp46

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:30

Μήπως ξέρει κανείς την διαδρομή για το εικονίδιο του της εφαρμογής ipod ???

#1178   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:37

Ξέρει κανείς θέμα με widget καιρού που να μην απαιτεί συνεχή σύνδεση στο ιντερνετ ? Εννοώ να κρατάει την τελευταία θερμοκρασία χωρίς να βγάζει σφάλμα κλπ.

Ευχαριστώ

#1179   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:39

Μήπως ξέρει κανείς την διαδρομή για το εικονίδιο του της εφαρμογής ipod ???

var/stash/themes/το θεμα σου/bundles/com.apple.mobileipod

#1180   sotp46

sotp46

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/01/2012 - 17:24

Ααααα και κάτι άλλο μήπως ξέρει κανείς η το έχει συναντήσει τι γίνετε με το εικονίδιο του ipod στο θέμα prestige ;

#1181   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/01/2012 - 07:50

Ξέρει κανείς θέμα με widget καιρού που να μην απαιτεί συνεχή σύνδεση στο ιντερνετ ? Εννοώ να κρατάει την τελευταία θερμοκρασία χωρίς να βγάζει σφάλμα κλπ.

Ευχαριστώ

Και εμένα θα με ενδιέφερε αυτο :P

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 25/01/2012 - 07:53


#1182   sbillakos

sbillakos

    iPH Enthousiast

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/01/2012 - 09:39

Και εμένα θα με ενδιέφερε αυτο :P

δεν νομιζω! θα πρεπει να αλλαξεις μεσα στο widget να μην ανανεωνεται καθε λιγο και λιγακι! αλλα ειναι στα 5 λεπτα αλλα στα 10 και αλλα στα 15! το μονο που μπορεις να κανεις για να εξαφανιστει το ερωτηματικο που σου βγαζει οταν δεν εχεις ιντερνετ ειναι να πας στο stardock και να αλλαξεις το ερωτηματικο με ενα εικονιδιο που σου αρεσει.. δλδ να βαλεις απο το stardock την λιακαδα η το φεγγαρι και να το ονομασεις dunno.png

#1183   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/01/2012 - 10:39

Δεν υπαρχει καποια "απενεργοποιηση" σε καποια εντολη, απλα μπαινεις στην διαδρομη system/library/coreservices/springboard.app/el.iproj και βρισκεις το αρχειο springboard.strings το οποιο ανοιγεις (ειτε με ifile η καποιον plist editor στον υπολογιστη) και ψαχνεις το "away_lock_label".. Διπλα απο αυτο γραφει την λεξη "ξεκλειδωμα" την οποια και θα σβησεις (η να αλλαξεις τελοσπαντων αν θες να γραφει κατι αλλο). Προσεκτικα οι κινησεις παντα να μην σβησεις τιποτα παραπανω. Respring και εισαι ετοιμος.

Εβαλα το slide to unlock killer, για να μου απενεργοποιησει τις μαμα εντολες απο την οθονη, αλλα εμενα δεν δουλευει. Πηγα στο springboard.strings και εσβυσα την λεξη "ξεκλειδωμα" απο το πεδιο, και πρεπει να το κανω σε πολλα ακομα αλλα αν αλλαξω θεμα στο τηλεφωνο και χρειαστω τις "μαμα" ρυθμισεις, δεν θα υπαρχουν λεξεις στις εντολες γιατι θα τις εχω σβυσει. Εκανα την βλακεια και δεν κρατησα backup ατοφιο το αρχειο springboard.strings αν μου ξαναχρειαστει. Οποτε προς το παρον το εχω αφησει ετσι, γιατι ομως να μην δουλευει το slide to unlock killer?

#1184   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:20

Εβαλα το slide to unlock killer, για να μου απενεργοποιησει τις μαμα εντολες απο την οθονη, αλλα εμενα δεν δουλευει. Πηγα στο springboard.strings και εσβυσα την λεξη "ξεκλειδωμα" απο το πεδιο, και πρεπει να το κανω σε πολλα ακομα αλλα αν αλλαξω θεμα στο τηλεφωνο και χρειαστω τις "μαμα" ρυθμισεις, δεν θα υπαρχουν λεξεις στις εντολες γιατι θα τις εχω σβυσει. Εκανα την βλακεια και δεν κρατησα backup ατοφιο το αρχειο springboard.strings αν μου ξαναχρειαστει. Οποτε προς το παρον το εχω αφησει ετσι, γιατι ομως να μην δουλευει το slide to unlock killer?

Απο το winterboard το ενεργοποιησες;
Δεν ξερω τι γινεται με το 4S παντως σε 4αρι με 5.0.1 λειτουργει κανονικα. (και σε ελληνικη γλωσσα, αφου συνηθως εκει ειναι το προβλημα)

#1185   cash

cash

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 13:17

Καλησπερα σας ,

Μια χαζη ερωτηση οσα θεματα και να κατεβαζω τα περναω μια χαρα μεσα στο κινητο το μονο μου προβλημα το μοναδικο εικονιδιο που δεν αλλαζει ειναι του mail .

Μου το κανει με ολα τα θεματα και εχω φρικαρει δεν ξερω γιατι .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)