Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

TeamViewer For iPhone: Remotely Access Your PC Or Mac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:52

καλό δεν λέω αλλά για να λειτουργήσει πρέπει να θυμάσαι να ανοίγεις το αντίστοιχο προγραμματάκι στον mac γιατί αλλίως δν δουλεύει...γι'αυτό και μόνο θα επιμείνω logmein

Ανέφερα πως ξεκινάει αυτόματα το TeamViewer σε Mac;

Σε Mac επειδή δεν υπάρχει ρύθμιση αυτόματης εκκίνησης του TeamViewer, θα πρέπει να ανοίξουμε τις Ρυθμίσεις του Mac όπου θα ανοίξουμε τα Accounts/Λογαριασμούς και επιλέγοντας τον χρήστη μας (admin) θα πάμε στα Login Items, όπου πατώντας το "+" θα εντοπίσουμε το TeamViewer στα Applications και θα πατήσουμε OK.


Επίσης το logMeIn σε περίπτωση που θες να το απενεργοπιήσεις έχει δουλειά σε Μac: πρέπει χειροκίνητα να πάς στο admin/Libray και να αφαιρέσεις τα αρχεία στα Folders Launch Agents και Launch Demons... ενώ το Teamviewer απλά το αφαιρείς με "-" από τα login items στα Accounts αν θες....

Team Viewer ή RDM+ (της Shape Services) ?

Δεν έχω δοκιμάσει το RDM+ απλά από τα reviews που έχω διαβάσει δεν είναι και ότι ταχύτερο και επίσης στοιχίζει 7,99 Ευρώ.

Προτείνω να βάλεις το TeamViewer Free και μετά (πιστεύω) δεν θα σκέφτεσαι εναλλακτικές, θα σε καλύψει πλήρως....

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 09/03/2010 - 15:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:02

Δεν έχω δοκιμάσει το RDM+ απλά από τα reviews που έχω διαβάσει δεν είναι και ότι ταχύτερο και επίσης στοιχίζει 7,99 Ευρώ.

Προτείνω να βάλεις το TeamViewer Free και μετά (πιστεύω) δεν θα σκέφτεσαι εναλλακτικές, θα σε καλύψει πλήρως....


Το RDM+ το ειχα αγορασει οταν ηταν σε προσφορα 1,59€. Το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες μεσω 3G και δεν ειχα προβληματα με την ταχυτητα (με windows 7 το εχω δοκιμασει). Επιπλεον μου αρεσει ο τροπος που χειριζεται τον κερσορα.
Οσον αφορα την ταχυτητα εξαρταται πολυ και απο τη συνδεση τη δεδομενη στιγμη.

Το Team Viewer το εχω κατεβασει, αλλα σκεφτομαι αν χρειαζομαι ακομα ενα backdoor στον υπολογιστη μου...

#18   larryg4

larryg4

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 17:46

Χρησιμοποιω το TeamViewer στην επιχειρηση που δουλεύω ώς μηχανογραφος αγορασμένο με επαγγελματικη αδεια >1800€ και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την ταχυτητα και την απλότητά του, περίμενα πως και πως μια εκδοση για το iphone μου.....τώρα το καλοκαιρι απο τις παραλίες θα κανω support!!!! Το συνηστώ ανεπιφύλακτα και για τους επαγγελματίες, εχω δουλέψει στο παρελθόν με PCanywhere(Symantec),VNC,radmin,LogMeIn και μπορώ να πω οτι το TeamViewer υπερέχει σε όλους τους τομείς.

#19   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 17:59

εγω το ειχα ακουστα και δεν το ειχα χρησιμοποιησει ποτε μου απο πουθενα.μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο(για την χρηση που κανω εγω τουλαχιστον),επιτελους οπως ειπαν και πιο πανω θα μπορουμε να εχουμε flash στο internet...

επισης να πω οτι διαβασα και για το DROPBOX το οποιο θα το δοκιμασω σε λιγες μερες...

#20   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 09/03/2010 - 20:19

εγω το ειχα ακουστα και δεν το ειχα χρησιμοποιησει ποτε μου απο πουθενα.μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο(για την χρηση που κανω εγω τουλαχιστον),επιτελους οπως ειπαν και πιο πανω θα μπορουμε να εχουμε flash στο internet...

επισης να πω οτι διαβασα και για το DROPBOX το οποιο θα το δοκιμασω σε λιγες μερες...


Το Dropbox είναι πολύ καλό αλλά πιο εξειδικευμένο,απλά "μοιράζεις" τα αρχεία σου στους υπολογιστές σου και το iPhone.
Το Teamviewer δεν το'χω δοκιμάσει ακόμα αλλά φαίνεται super!

#21   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/03/2010 - 21:47

Πολύ καλή εφαρμογή που τη χρησιμοποιώ καιρό τώρα. Και αν σας αρέσουν και οι πλάκες σε φίλους οχι και τόσο γνώστες της τεχνολογίας είναι ότι πρέπει. Το χω δοκιμάσει και έπεσε πολύ γέλιο...

#22   mistir

mistir

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 24/05/2011 - 21:45

Υπάρχει τρόπος να ελεγχθεί το iphone με κάποιο αντιστο προγραμμa, από το pc η από ένα άλλο iphone?

#23   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 24/05/2011 - 21:48

Υπάρχει τρόπος να ελεγχθεί το iphone με κάποιο αντιστο προγραμμa, από το pc η από ένα άλλο iphone?

ναι και για μενα εινια καλυτερο καθως ρυθμιζεις μονο μια φορα την ip κλπ...χωρις να αλλαζει καθε φορα μετα απο επανεκκινηση κλπ...το iteleport απο appstore-installous

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 24/05/2011 - 21:49


#24   mistir

mistir

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:02

ναι και για μενα εινια καλυτερο καθως ρυθμιζεις μονο μια φορα την ip κλπ...χωρις να αλλαζει καθε φορα μετα απο επανεκκινηση κλπ...το iteleport απο appstore-installous

Αυτό είναι από iphone σε pc, εγώ θέλω η από pc σε iphone η από ένα άλλο iphone se iphone. Ξέρει κανίς?

#25   theofilos

theofilos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:17

Αυτό είναι από iphone σε pc, εγώ θέλω η από pc σε iphone η από ένα άλλο iphone se iphone. Ξέρει κανίς?

το VNC viwer κανει αυτο το πραγμα...

#26   mistir

mistir

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:52

το VNC viwer κανει αυτο το πραγμα...

Ευχαριστώ άλλα δεν είναι για επικοινωνία από iphone σε iphone

#27   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 23:46

Μπορείς μέσω cydia ν κατεβάσεις το veency, ουσιαστικά είναι ένας vnc server for iphone, και μέσω vnc viewer από pc συνδέεσαι!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες