Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το Winterboard


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2009 - 14:49

παιδια εχω ενα προβλημα με  to winterboard κανει συνεχεια respring  και μπαινει συνεχεια σε safe mode.αυτο βεβαια εγινε αφου κατεβασα ενα θεματακι απο το σιντια μπορει κανεις να με βοηθεισει για να μην το κανω restore

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/02/2009 - 15:03

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις το θέμα?

#3   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2009 - 15:07

σίγουρα κάτι παίζει με το θέμα. Απεγκατάσταση και δοκιμή χωρίς, ή με άλλο θέμα. Αν το πρόβλημα φύγει μην ξαναβάλεις το buggaρισμένο θέμα πάλι!  :D

#4   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2009 - 13:00

καλημερα παιδια και ευχαριστω για  το ενδιαφερον ναι το εβγαλα και εβγαλα το winterboard και το ξανα εβαλα αλλα τιποτα τωρα ειναι σε κολημενο και βγαζει στην οθονη κατι νουμερα και μια φατσουλα που λεει "sad i phone by ......)
το κοβω να θελω restore

#5   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2009 - 17:08

παιδια την βοηθεια σας και παλι.λοιπον κατεβασα το vista live ενα θεμα apo cydia και απο τοτε το κινητο μου βγαζει στο  lock screen ενα ηλιθιο ανθρωπακι που λεει "sad iphone" by GEOFF STEAMS. εγω δεν κατεβασα κανενα τετοιο θεμα.
ΕΚΑΝΑ restore  αναβαθμισα 2,2,1 και ξανα εβαλα ολα τα apps απο το cydia με το apt backup kai pali μου το εβγαζε και εμπαινε το κινητο σε safe mode μετα αποφασισα  και αφαιρεσα το winterboard και αφαιρεσα και ολες τις εφαρμογες του και παλι τιποτα (παλι σε safe mode to kinhto moy)ξερει κανεις αμα μπορω να κανω  κατι αλλο για να μην  τα περασω ολα ξανα ενα ενα  ???

#6   dk80

dk80

    Member

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2009 - 19:06

Quote

.

ΕΚΑΝΑ restore  αναβαθμισα 2,2,1


Όταν έκανες restore μήπως έκανες restore from backup???

Δηλ. όταν τελείωσε το restore διάλεξες να ορίσεις (μέσω itunes) το iphone σου ως νέα συσκευή ή ώς παλία συσκευή (δηλαδή έκανες backup από itunes)??

Απλά στο λέω διότι αν έκανες restore from backup ίσως να φταίει αυτό.

Αν πάλι όρισες το iphone ως νέα συσκευή κανονικά θα έπρεπε να είχαν εξαφανιστεί όλα τα data που έιχες πριν,άρα και το πρόβλημα που είχες.

Βέβαια με αυτό το τρόπο πρέπει να τα ξαναπεράσεις όλα ένα - ένα.. :(...αλλά το αποτέλεσμα θα είναι να μην έχεις κανένα πρόβλημα και να λειτουργεί το κινητό σαν καινούριο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες