Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Οδηγός jailbreak 3.1.3 Redsn0w για iPhone 2G,3G Windows,Mac!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
385 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/03/2010 - 23:35

να κατεβεισ α8ηνα? μα εγω ειμαι 8εσσαλονικη!! σου ειπα στην β.ολγασ.

μπερδευτικα φιλε μου...στην θεσσαλονικη θα ειμαι μετα το πασχα φιλε μου...οποτε αν μπορεις περιμενεις...

μια ασχετη ερωτηση:το κινητο το εχεις συνδεσει στον υπολογιστη ετσι;ειναι λιγο κουφη η ερωτηση αλλα πρεπει να την κανω.
επισης μεσω τηλεφωνου και team viewer μπορουμε να κανουμε δουλεια και απο αποσταση...το εκανα ετσι πριν μια βδομαδα με ενα παιδι απο την σαμο...


Edit:Κωστα δεν πινω τιποτα...χα χα χα...κουρασμενος ειμαι λιγο...μπερδευτικα με την βασιλισης σοφιας στην αθηνα γι'αυτο απαντησα ετσι...

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 21/03/2010 - 23:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 23:38

εισαι πολυ καλοσ και αριστοσ γνωστησ του iphone. το εκανα παλι αλλα δεν.... πι8ανον να φταιω εγω. πλεον φοβαμαι και για το κντ! ¨)

να ρωτησω κατι το καλωδιο το εχεις βαλει στις πισω usb που ειναι 2.0..εαν οχι δοκιμασε το.. μηπως δεν ειναι καλη η τροφοδοσια..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 21/03/2010 - 23:39


#78   voudas

voudas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 23:39

φυσικα και το συνδεσα!! δωσε μου την λυση εξ αποστασεωσ αν 8ελεισ!!

#79   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/03/2010 - 23:42

φυσικα και το συνδεσα!! δωσε μου την λυση εξ αποστασεωσ αν 8ελεισ!!

στειλε μου με pm το κινητο σου για να σε παρω να συννενοηθουμε για το τι θα κανουμε και τι πρεπει να κατεβασεις απο το internet...

#80   voudas

voudas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 23:51

σου το εστειλα. να μασ συνχωρεσουνε ολα τα μελοι που γεμισαμε μια σελιδα με post που δεν βοη8ανε κανεναν αλλον παρα μονο εμενα.

#81   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/03/2010 - 00:04

σου το εστειλα. να μασ συνχωρεσουνε ολα τα μελοι που γεμισαμε μια σελιδα με post που δεν βοη8ανε κανεναν αλλον παρα μονο εμενα.

σου εστειλα pm γιατι μαλλον εγραψες λαθος το νουμερο...ξανα στειλτο μου...

#82   voudas

voudas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 00:29

εισαι 8εος!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο παρη και σε ολα τα παιδια που με βοη8ησαν!! μια σχετικη ερωτηση τωρα,ασχετα που το εκανα jb (μου το κανατε δλδ!!) μπορω να χρησιμ. το itunes? το app store για free apps?

#83   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 00:41

μπορεις να χρεισιμοποιησεις τα παντα.. δεν εχει να κανει το jailbreak.. με το itunes ή το appstore..

τι εκανες λαθος τελικα..

#84   voudas

voudas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 01:16

ευχαριστω!! πριν ποθ μπηκα στο σιντια μου εβγαλε 3 επιλογεσ, user,hacker και κατι ακομα που δεν 8υμαμαι,τι επιλεγω? αν υαπρχει οδηγοσ για την χρηση του σιντια να ψαξω εκει.

#85   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 01:23

Υπάρχει topic που αναφέρεται στο cydia .. Εκεί πατάς user.. Και πειμενεις να κάνει update..

#86   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/03/2010 - 09:25

καλημερα θεοφιλε...ειδες που τα καταφερες;δεν ηταν πανευκολο;τωρα ειδα τα post σου.
σε ευχαρστω για τα καλα σου λογια...να'σαι καλα.εχω εναν οδηγο για τον cydia εαν θες να σου τον στειλω...

#87   voudas

voudas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 12:16

καλημερα παρη!8α δεχτω ευχαριστωσ και αυτο το 8ειο δωρο σου!!! τον οδηγο που ελεγεσ!! καλημερα σε ολα τα παιδια.

#88   frink

frink

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/04/2010 - 02:11

Θέλω να ρωτήσω... έχω iPhone 3G με 3.1.3 αγορασμένο από Ελλάδα... Από ότι διάβασα το Jailbreak είναι εφικτό. Unlock δεν χρειάζεται γιατί είναι ήδη ξεκλέιδωτο... Θέλω να ρωτήσω αν κάνοντας το jailbreak θα χάσω τα δεδομένα που έχω μέσα ? Επαφές,SMS, photos κτλ... Αν χρειάζεται δηλαδή Back up.

Ευχαριστώ πολύ!


EDIT: Σε Laptops που δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο ή ελληνική γραμματοσειρά χρησιμοποιούμε κάποιον μεταφραστή online όπως: All greek to me καθώς και πολλά άλλα αν ψάξουμε στο GOOGLE

Ευχαριστώ


Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σημερα έκανα την πατάτα κ αναβαθμίστηκα κ εγω σε 3.1.3 γιατι δεν ήξερα η άσχετη... έχασα εννοείται το jb μου, το οποίο μου το είχε κάνει φίλος. Άρχησα πανικόβλητη να ψάχνω τρόπους να επαναφέρω το κινητό στην προηγούμενη κατάστασή του. Πιστέυω βρίσκομαι στο σωστο μέρος πλέον. αφού έχω κατεβάσει οτι λέει ο οδηγός οτι χρειάζεται, διάβασα το παραπάνω ποστ κ αναρωτιέμαι αν γίνεται με κάποιον τρόπο να κανω backup στις επαφές μου γιατι δεν τις έχω πουθενά αλλού (αφού είπατε, ας γίνει για καλό και για κακό).. Το επόμενο που θέλω να ρωτήσω λίγο πριν ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού είναι... κατέβασα και το ipsw 3.1.3 και το 3.1.2, το δεύτερο το χρησιμοποιώ, το πρωτο όμως?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
υγ:Ελπίζω να δουλέψουν όλα αμέσως γιατί είμαι λίγο άσχετη και δεν θέλω να σας ζαλίσω με ερωτήσεις.

#89   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/04/2010 - 10:51

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σημερα έκανα την πατάτα κ αναβαθμίστηκα κ εγω σε 3.1.3 γιατι δεν ήξερα η άσχετη... έχασα εννοείται το jb μου, το οποίο μου το είχε κάνει φίλος. Άρχησα πανικόβλητη να ψάχνω τρόπους να επαναφέρω το κινητό στην προηγούμενη κατάστασή του. Πιστέυω βρίσκομαι στο σωστο μέρος πλέον. αφού έχω κατεβάσει οτι λέει ο οδηγός οτι χρειάζεται, διάβασα το παραπάνω ποστ κ αναρωτιέμαι αν γίνεται με κάποιον τρόπο να κανω backup στις επαφές μου γιατι δεν τις έχω πουθενά αλλού (αφού είπατε, ας γίνει για καλό και για κακό).. Το επόμενο που θέλω να ρωτήσω λίγο πριν ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού είναι... κατέβασα και το ipsw 3.1.3 και το 3.1.2, το δεύτερο το χρησιμοποιώ, το πρωτο όμως?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
υγ:Ελπίζω να δουλέψουν όλα αμέσως γιατί είμαι λίγο άσχετη και δεν θέλω να σας ζαλίσω με ερωτήσεις.

καλημερα φιλη μου και χρονια πολλα,χριστος ανεστη.στο προβλημα σου τωρα.
1)back up κανεις συνδεοντας το κινητο σου με το iTunes και πατας πανω στο ονομα της συσκευης δεξι κλικ και πατας backup
2)καλο θα ειναι να κανεις ενα καθαρο restore στην 3.1.3 και μετα να συνεχισεις την διαδικασια.(καταλαβα οτι εκανες update και οχι restore γι'αυτο στο λεω,εαν εκανες restore μην κανεις αυτο που λεω τωρα γιατι δεν χρειαζεται).
3)αφου κανεις οτι χρειαζεσαι απο τα δυο παραπανω εισαι ετοιμη να ακολουθησεις την διαδικασια του οδηγου και σε μιση ωριτσα εισαι ετοιμη εφοσον ακολουθησεις τα βηματα σωστα.ειναι ευκολο μην ανησυχεις για τιποτα.
4)αν συναντησεις τιποτα εδω ειμαστε για να σε βοηθησουμε.
5)τις φωτογραφιες που εχεις τραβηξει απο το κινητο θα τις παρεις πηγαινοντας στο υπολογιστης μου και θα βρεις το iPhone και θα μπεις μεσα και θα τις κανεις copy paste στην επιφανεια εργασιας.

φιλικο hint:συνδεσε το κινητο σου σε μια πισω θυρα usb.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 04/04/2010 - 10:53


#90   frink

frink

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/04/2010 - 22:53

Υπέρ-ευχαριστώ Πάρη...
Τα έκανα όλα σωστά μάλλον, αφού το κατάφερα χωρίς κανέναν πρόβλημα...! :-)
Τώρα θα αρχίζω να αλονίζω τα διάφορα τόπικ να βρώ χρήσιμες εφαρμογές για χρήστες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες