Μετάβαση στο περιεχόμενο


'"Radiophone"-Tune in!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
326 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/05/2010 - 10:41

Τα σχόλιά μου για την εφαρμογή σας έχουν κατατεθεί εξ αρχής ;) μην αγχώνεστε 8) με μια μικρή αναζήτηση θα δείτε αν είναι θετικά ή αρνητικά 8)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 10:44

@bluradio: επειδη εχω δουλεια πειραζει να το βαλω το μεσημερακι???θα καταργηθει ο κωδικος???

#228   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2010 - 10:57

Μιας και ο κωδικός σου είναι προσωπικός και σου έχει σταλεί με Pm,ναι μπορείς να τον βαλεις και κάποια άλλη στιγμή της ημέρας..

ezgif_com_crop_2.gif


#229   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2010 - 11:05

οκ οκ ευχαριστω

#230   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/05/2010 - 13:12

Ευχαριστω και εγω για τον κωδικο παιδια ΑΛΛΑ επειδη εχω αγορασει εδω και καιρο την εφαρμογη θα χαρισω τον κωδικο στον πρωτο post που θα υπαρξει κατω απο το δικο μου.

Σπευσατε...

#231   nio2131

nio2131

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/05/2010 - 13:23

tnxxx paris :P

#232   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/05/2010 - 13:24

@nio2131:

Σε ενα λεπτο θα εχεις pm με το promo code.

#233   sosimple

sosimple

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/05/2010 - 21:46

Παλαιότερα διάβαζα ότι μπορείς να προσθέσεις και τους δικούς σου ραδιοσταθμους μέσα απο την εφαρμογή. Σήμερα που την αγορασα δε βλέπω τέτοια επιλογή. Επίσης πόλοι Ελληνικοι σταθμοί πχ supersport fm δε δουλεύουν και μου βγάζει το κλασικό 'πιθανό προβλημα με το σύνδεσμο' κλπ Αυτο συμβαίνει σε αρκετά μεγάλο αριθμό ραδιοφωνων. Επίσης κρασαρει αρκετά συχνά.
Περισσοτερο την αγορασα την εφαρμογή απο περιεργια και για να στηρίξω την προσπάθεια , μιας και συνήθως έχω άλλη εφαρμογή ραδιοφώνου που χρησιμοποιώ.
Αλλά μου κάνει πολύ άσχημη εντύπωση που υπάρχουν τόσα ραδιόφωνα που δε δουλεύουν. Τουλάχιστον αφαιρεστε τα άμα δεν λειτουργούν πλέον.

#234 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 17/05/2010 - 07:02

Καλημέρα, σε ευχαριστούμε που αγόρασες την εφαρμογή μας.

Θα θέλαμε σε παρακαλούμε να μας πεις ποιά ραδιόφωνα δεν παίζουν και πότε, γιατί τώρα ακούω το συγκεκριμένο ραδιόφωνο
εκπέμπει κανονικά! Σίγουρα κάθε σχόλιο και κάθε παρατήρηση μας βοηθά για να διορθώνουμε προβλήματα!'Οσο για το κρασάρισμα στη δική μου συσκευή 3GS 16 GB, τόσο στις δοκιμές όσο και τώρα δεν μου έδωσε ούτε ένα crash, εξάλλου όταν μια εφαρμογή κρασάρει πολύ συχνά δεν περνάει τα test της Apple και δεν εγκρίνεται στο Application Store! Anyway εκτιμούμε την άποψή σου και σ ευχαριστούμε που έγραψες τις παρατηρήσεις σου!

#235   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2010 - 08:46

Επίσης πόλοι Ελληνικοι σταθμοί πχ supersport fm δε δουλεύουν και μου βγάζει το κλασικό 'πιθανό προβλημα με το σύνδεσμο' κλπ Αυτο συμβαίνει σε αρκετά μεγάλο αριθμό ραδιοφωνων.


Λοιπόν i second that. Πραγματικά αυτό ισχύει. Πως ισχύει όμως. Δεν είναι ότι φταίει η εφαρμογή. Απλώς το stream Που χρησιμοποιεί είναι νεκρό.

Π.χ. στον συγκεκριμένο σταθμό (novasportfm( μπαίνω και από τον safari και επιδεικνύεται η ίδια συμπεριφορά. Δηλαδή το crazystream.net δεν είναι σταθερό.
Την στιγμή όμως που το crazystream δεν δουλεύει το live24 (ξέρω ξέρω δεν είναι συμβατό με iPhone) δουλεύει κανονικά. Άρα ο χρήστης μπερδεύεται και σου λέει τι γίνεται.
Για αυτό τα ακούει το blueradio....

Λύση τώρα σε αυτό δεν έχω. Μόνο ίσως εναλλακτικούς streamers.

#236   sosimple

sosimple

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2010 - 10:32

Υπάρχουν stream που θέλουν (νομίζω γιατί μια μέρα έχω την εφαρμογή) αφαίρεση. Πχ απο τα 9 αθλητικά ραδιόφωνα το supersport fm δεν παίζει , αλλά παίζει το novasport fm. Το 1o έχει καταργηθεί αφού το νεο όνομα του σταθμού είναι πλέον novasport. Επίσης έχει 2 erasport εκ τον οποίων το ένα δουλεύει.
Τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν και για το σύνολο της λίστας των Ελληνικων σταθμών.
Καλοπροεραιτα τα γράφω. Έχω δοκιμάσει όλες τις Ελληνικές εφαρμογές ραδιοφώνου και η συγκεκριμένη είναι με διάφορα η καλύτερη αλλά πιστεύω θέλει βελτιώσεις πάνω στο ποιοι σταθμοί δουλεύουν. Μιλάμε μόνο για τους Ελληνικους. Δεν περιμένει κανείς να ελενχει κάποιος 30.000 και steams
Μια ιδέα. Εγω τι θα έκανα αν είχα φτιάξει την εφαρμογή. Θα έφτιαχναν ένα αλγοριθμο στο pc να παίζει με τη σειρά όλα τα Ελληνικα ραδιόφωνα και να καταγράφει ποια stream δεν παίζουν. Αν πχ 1 μήνα μετά ξαναετρεχα το script και έβλεπα πως τα ίδια εξακολουθούν να μη παίζουν θα τα αφαιρουσα.
Επισης δεν μου απάντησε κανείς , τελικά φαντάζομαι δεν μπορώ να προσθέσω δικά μου stream σε αυτή την έκδοση;

#237   sosimple

sosimple

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/05/2010 - 10:48

Και μια 2η ιδέα. Όταν ενα stream δε δουλεύει αντί να πετάει ένα popup παράθυρο καλύτερα να το έγραφε πάνω στην εφαρμογή πχ εκεί που εμφανίζονται τα στοιχεία του σταθμού. Έτσι θα γλυτωνες απο ένα πατήμα. Απλά θα παταγες τον επόμενο σταθμό. Ενώ τώρα πρέπει πρώτα να πατησεις για να φύγει το παράθυρο.

#238   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/05/2010 - 11:34

@ sosimple απ΄ όσο θυμάμαι σε καμία έκδοση της εφαρμογής δεν υπήρχε η δυνατότητα που ζητάς για προσθήκη ραδιοφώνου της αρεσκείας σου. Απλά το αναφέρεις είτε εδώ είτε στέλνοντας e-mail στους developers και αναμένεις μελλοντική αναβάθμιση.

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#239 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 17/05/2010 - 12:23

Υπάρχουν stream που θέλουν (νομίζω γιατί μια μέρα έχω την εφαρμογή) αφαίρεση. Πχ απο τα 9 αθλητικά ραδιόφωνα το supersport fm δεν παίζει , αλλά παίζει το novasport fm. Το 1o έχει καταργηθεί αφού το νεο όνομα του σταθμού είναι πλέον novasport. Επίσης έχει 2 erasport εκ τον οποίων το ένα δουλεύει.
Τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν και για το σύνολο της λίστας των Ελληνικων σταθμών.
Καλοπροεραιτα τα γράφω. Έχω δοκιμάσει όλες τις Ελληνικές εφαρμογές ραδιοφώνου και η συγκεκριμένη είναι με διάφορα η καλύτερη αλλά πιστεύω θέλει βελτιώσεις πάνω στο ποιοι σταθμοί δουλεύουν. Μιλάμε μόνο για τους Ελληνικους. Δεν περιμένει κανείς να ελενχει κάποιος 30.000 και steams
Μια ιδέα. Εγω τι θα έκανα αν είχα φτιάξει την εφαρμογή. Θα έφτιαχναν ένα αλγοριθμο στο pc να παίζει με τη σειρά όλα τα Ελληνικα ραδιόφωνα και να καταγράφει ποια stream δεν παίζουν. Αν πχ 1 μήνα μετά ξαναετρεχα το script και έβλεπα πως τα ίδια εξακολουθούν να μη παίζουν θα τα αφαιρουσα.
Επισης δεν μου απάντησε κανείς , τελικά φαντάζομαι δεν μπορώ να προσθέσω δικά μου stream σε αυτή την έκδοση;


Αγαπητέ σε ευχαριστούμε για τις ιδέες σου. Αν γνωρίζεις κάποιο link απο ραδιόφωνο μπορείς να πας στον browser της εφαρμογής και να το ακούσεις. Εννοείται πως συνεργάζεται μόνο με mp3 streams κι όχι με wma.
Ελπίζουμε σε δύο εβδομάδες να έχουμε στην εφαρμογή όλα τα ελληνικά ραδιόφωνα. Μας πήρε αρκετό χρόνο για να διορθώσουμε μια βλάβη που προέκυψε με τον τρόπο διαχείρησης των χιλιάδων ραδιοφώνων που προστέθηκαν,
και τώρα θα προσπαθήσουμε να προσθέσουμε όσο το δυνατον περισσότερα ραδιόφωνα απο την Ελλάδα. Συγχρόνως δουλεύουμε και τη δυνατότητα ηχογράφησης του προγράμματος του σταθμού που ακούτε ώστε να το ξαναακούτε όποτε θέλετε!
Η εφαρμογή είναι σε εξέλιξη όπως και η τεχνολογία της συσκευής και πιστεύουμε πολύ σύντομα να απολαύσετε κι άλλα καλούδια που θα σας ικανοποιήσουν απόλυτα!
Απ ότι βλέπεις είμαστε εδώ και μιλάμε με όλους, προσπαθώντας να ικανοποιήσουμε όλα τα γούστα. Σημείωση, οτι αυτό που γίνεται εδώ είναι μοναδικό κι εμείς μαθαίνουμε κάθε μέρα απο εσάς καινούργια πράγματα! Κάνουμε διαγωνισμούς, συζητάμε, κάτι σαν ραδιοφωνική εκπομπή!
Εξάλλου το ραδιόφωνο απο μόνο του είναι παρεϊστικο και πάντα μεγάλες ή μικρές παρέες ανθρώπων με μεράκι το πήγαιναν μπροστά!
Σας ευχαριστούμε όλους!

#240 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 18/05/2010 - 20:37

Προστέθηκε ξανά το Nitro Radio και ο Sfera, πατώντας ανανέωση βάσης στη σελίδα ρυθμίσεις θα τα βρείτε στη λίστα ξανά!
Επίσης θα θέλαμε να απαντήσουμε σε έναν επίμονο φίλο που έγραψε Review στο App Store, όσον αφορά τη δυνατότητα να θυμάται η εφαρμογή τη χώρα που επιλέχτηκε τελευταία.
Δυστυχώς για την ώρα η Apple δεν μας δίνει αυτή τη δυνατότητα παρα μόνο να θυμαται η εφαρμογή τον τελευαταίο σταθμό. Φυσικά όμως μέσα στη εφαρμογή όπου κι αν πας, σε όποια σελίδα ή directory κι αν χρησιμοποιήσεις φροντίσαμε ώστε επιστρέφοντας στο RadioPhone directory, να θυμάται τη χώρα που επιλέχτηκε τελευταία!
Στείλαμε πρίν λίγες ώρες στην Apple την νέα αναβάθμιση version 2.2.2 για έγκριση, με κάποιες βελτιώσεις στην ταχύτητα και στη διαχείρηση της βάσης .

Σας ευχαριστούμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες