Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Atakes (δωρεάν εφαρμογή για iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:31

Ε και,οι ατακες ειναι copywrite του κανακη δεν καταλαβα,και αυτοι απο αλλου τις πηραν.


Οι ατάκες φυσικά και δεν είναι copyright του Κανάκη. Αν ο φίλος μας είχε στην διάθεση του τις αρχικές εκπομπές στις οποίες έπαιξαν οι συγκεκριμένες ατάκες, και τις μετέτρεψε ο ίδιος κατόπιν επιλογής και δειγματοληψίας σε αρχεία ώστε να φτιάξει το app, τότε δεν θα έκανα καν τον κόπο να ποστάρω. Αλλα δεν τις είχε. Αυτό που είχε στην διάθεση του ήταν το Αρβύλα Player. Οπότε απλά πήρε αυτούσια τα αρχεία μέσα απο τον Αρβύλα Player (παραλείποντας επιμελώς 2 απο αυτά, για προφανείς λόγους) και τα παρουσίασε ως δική του compilation εφαρμογή. Εκτός κι αν κάπου το app αναφέρει ότι τα αρχεία δεν αποτελούν προϊόν δικής του δειγματοληψίας, αλλά του Ράδιο Αρβύλα. Κάτι το οποίο δεν συμβαίνει.

Οπότε, για να επανέλθω στο αρχικό σου ερώτημα: όντως, οι ατάκες δεν αποτελούν copyright του Κανάκη. Ο Αρβύλα Player όμως είναι όντως copyright του Κανάκη. Και είναι άλλο πράγμα να καταφύγεις στο πρωτογενές υλικό για να φτιάξεις ένα app με ατάκες, και άλλο πράγμα να χρησιμοποιήσεις αυτούσιο το υλικό που υπάρχει ήδη σε ένα app για να φτιάξεις ένα καινούργιο app, χωρίς μάλιστα να κάνεις καν τον κόπο να αναφέρεις απο που το πήρες. Οπότε, περιγραφή του app στο AppStore δεν θα έπρεπε να είναι "ακούστε τις πρόσφατες τηλεοπτικές ατάκες στο iPhone σας", αλλά "ακούστε τις πρόσφατες τηλεοπτικές ατάκες που επιλέχθηκαν απο το Ράδιο Αρβύλα και συμπεριλήφθησαν στο Αρβύλα Player στο iPhone σας". Εάν φυσικά ο φίλος μας ήθελε να είναι σωστός.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα: μια ακόμα πρόσφατη εφαρμογή του nickbit είναι και η "Νομοθεσία". Μου κάνει εντύπωση η κοστολόγιση της εφαρμογής στα 10 ευρώ (αυτή είναι η τιμή με την έκπτωση του 50%, όπως αναφέρεσαι στην περιγραφή στο ApStore απο εβδομάδα θα κοστίζει 20 ευρώ), την στιγμή που α)ως προς το περιεχόμενο της: ότι υπάρχει μέσα μπορεί να βρεθεί δωρεάν στο δίκτυο, β) ως προς το στήσιμο της: εκτός απο ευρετήριο και εργαλειο search δεν προσθέτει κάτι επιπλέον (ούτε καν pinch to zoom ή screen rotation δεν παρέχεται)...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   SergiosZafei

SergiosZafei

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:31

Καλησπέρα , να υποθέσω πως τα προαναφερθέν λόγια σου είναι καθαρά και μόνο για να γελάσουμε γιατί αν υπάρχει έστω και ένα δείγμα σοβαρότητας τότε το μόνο που μπορώ να πιστέψω είναι πως δεν έχεις καταλάβει τι έχεις γράψει...

Φιλικά πάντα ;)

Ναί φίλε μου τα προαναφερθέντα λόγια μου είναι χιουμοριστικά .Άλλωστε ο απαγχονισμός έχει καταργηθεί εδω και χρόνια σαν μέθοδος τιμωρίας , όλοι το γνωρίζοuν αυτό ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: SergiosZafei, 14/03/2010 - 15:31


#18   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:35

Καλά φίλε έχεις δίκιο απορώ η Apple δεν το πρόσεξε ; πώς αφήνουν τέτοιες εφαρμογές και δεν τις κόβουν . Δεν γνωρίζουν οτι είναι copyright του Κανάκη και της παρέας του οι εν λόγω ατάκες ;
Δεν βλέπουν Ράδιο Αρβύλα στην Αμερική ;Απαιτώ το άμεσο κατέβασμα της εφαρμογής απο το Apple Store και την άμεση διαγραφή των σχετικών youtube videos.Όπως και μήνυση στον κ.Λαζόπουλο για την αναπαραγωγή στην εκπομπή του εν λόγω υλικού και τέλος τον άμεσο απαγχονισμό του Developer nickbit.


Προφανώς δεν κατάλαβες τι ενννοώ όταν αναφέρομαι σε rip-off του Αρβύλα Player (όπως άλλωστε δεν κατάλαβε και ο SoCial). Άλλο πράγμα οι ατάκες, άλλο πράγμα η εφαρμογή των Ράδιο Αρβύλα. Διάβασε το προηγούμενο μου post για να καταλάβεις την διαφορά...

#19   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:35

θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Tillter...

#20   SergiosZafei

SergiosZafei

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:52

Οι ατάκες φυσικά και δεν είναι copyright του Κανάκη. Αν ο φίλος μας είχε στην διάθεση του τις αρχικές εκπομπές στις οποίες έπαιξαν οι συγκεκριμένες ατάκες, και τις μετέτρεψε ο ίδιος κατόπιν επιλογής και δειγματοληψίας σε αρχεία ώστε να φτιάξει το app, τότε δεν θα έκανα καν τον κόπο να ποστάρω. Αλλα δεν τις είχε. Αυτό που είχε στην διάθεση του ήταν το Αρβύλα Player. Οπότε απλά πήρε αυτούσια τα αρχεία μέσα απο τον Αρβύλα Player (παραλείποντας επιμελώς 2 απο αυτά, για προφανείς λόγους) και τα παρουσίασε ως δική του compilation εφαρμογή. Εκτός κι αν κάπου το app αναφέρει ότι τα αρχεία δεν αποτελούν προϊόν δικής του δειγματοληψίας, αλλά του Ράδιο Αρβύλα. Κάτι το οποίο δεν συμβαίνει.

Οπότε, για να επανέλθω στο αρχικό σου ερώτημα: όντως, οι ατάκες δεν αποτελούν copyright του Κανάκη. Ο Αρβύλα Player όμως είναι όντως copyright του Κανάκη. Και είναι άλλο πράγμα να καταφύγεις στο πρωτογενές υλικό για να φτιάξεις ένα app με ατάκες, και άλλο πράγμα να χρησιμοποιήσεις αυτούσιο το υλικό που υπάρχει ήδη σε ένα app για να φτιάξεις ένα καινούργιο app, χωρίς μάλιστα να κάνεις καν τον κόπο να αναφέρεις απο που το πήρες. Οπότε, περιγραφή του app στο AppStore δεν θα έπρεπε να είναι "ακούστε τις πρόσφατες τηλεοπτικές ατάκες στο iPhone σας", αλλά "ακούστε τις πρόσφατες τηλεοπτικές ατάκες που επιλέχθηκαν απο το Ράδιο Αρβύλα και συμπεριλήφθησαν στο Αρβύλα Player στο iPhone σας". Εάν φυσικά ο φίλος μας ήθελε να είναι σωστός.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα: μια ακόμα πρόσφατη εφαρμογή του nickbit είναι και η "Νομοθεσία". Μου κάνει εντύπωση η κοστολόγιση της εφαρμογής στα 10 ευρώ (αυτή είναι η τιμή με την έκπτωση του 50%, όπως αναφέρεσαι στην περιγραφή στο ApStore απο εβδομάδα θα κοστίζει 20 ευρώ), την στιγμή που α)ως προς το περιεχόμενο της: ότι υπάρχει μέσα μπορεί να βρεθεί δωρεάν στο δίκτυο, β) ως προς το στήσιμο της: εκτός απο ευρετήριο και εργαλειο search δεν προσθέτει κάτι επιπλέον (ούτε καν pinch to zoom ή screen rotation δεν παρέχεται)...

Όσο για το πρώτο μέρος του post "κατηγορώ" θα σου απαντήσω οτι η δειγματοληψία μπορεί να γίνει πολύ εύκολα και μέσα απο το youtube απο τις αρχικές εκπομπές και όχι απο την εκπομπή του ράδιο Αρβύλα .
Να περάσουμε στο δεύτερο μέρος και να σου εξηγήσω οτι η αναφορά του Ράδιο Αρβύλα σε οποιοδήποτε σημείο της εφαρμογής θα αποτελούσε παράβαση copyright.
Στο τρίτο μέρος να σου υπενθυμίσω οτι η εφαρμογή σου τα προσφέρει όλα αυτά ΧΩΡΙΣ πρόσβαση στο δίκτυο κάτι που κάποιος ίσως το θεωρεί σημαντικό (σου πέρασε ποτέ απο το μυαλό; ) και τέλος αν σε κάποιον δεν αρέσει η τιμή ή το στήσιμο μπορεί να μήν την αγοράσει ή ακόμα και αν έκανε το λάθος και την αγόρασε να ζητήσει τα χρήματά του πίσω απο την Apple.(γίνεται και αυτό , ψάξτο )

#21   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 16:01

Σιγουρα θα με ενοχλουσε και εμενα αν δεν ηταν free η εφαρμογη και προσπαθουσε να εκμεταλευτει χρηματικα το προιον του
απο 'κλεμμενες΄ιδεες.
Οσον αφορα για τον arvila player και αυτοι εχουν συμπεριλαβει ατακες απο αλλες εκπομπες
τις οποιες δεν αναφερουν,αλλα και εδω δεν υπαρχει εμπορικη εκμεταλευση.
Οσον αφορα το τι ανηκει σε ποιον, εδω σηκωνει μεγαλη κουβεντα, διοτι ο ενας αναπαρραγει τον αλλον στην τηλεοραση
(βλεπε λαζοπουλος,θεμος,αρβυλα,μεσημεριανα κ.τ.λ),αλλα δεν βλεπω να υφισταται θεμα copyright(το γραψα σωστα)
γιατι ολοι παιρνουν το κατιτις τους.

#22   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/03/2010 - 16:17

Φίλε nickbit , βλέπεις ότι η αχαριστία μερικών δεν έχει όρια! Από την μια μας προσφέρεις δωρεάν μια ευχάριστη εφαρμογή που θα κάνει το χειλάκι μας να χαμογελάσει λίγο σε δύσκολους καιρούς ... και από την άλλη θα βγεις και ο μ@λάκας της υπόθεσης!
Θα σου πρότεινα να μην δίνεις σημασία , εξάλλου ένας είναι και γνωστός πλέον στην πιάτσα , εμείς σ' ευχαριστούμε για την προσφορά σου και ελπίζουμε να συνεχίσεις ακάθεκτος!! :D
Εξάλλου ήταν φανερό ότι η αρχική ιδέα της εφαρμογής βασίζετε στον player των Αρβύλα , αλλά και τι έγινε? ΠΑΝΤΟΥ ακούγονται στην τηλεόραση οι ατάκες αυτές , δηλαδή θα πρέπει ΚΑΘΕ φορά να λέμε και "Αρβύλα"? Εξάλλου και αυτοί έχουν αντιγράψει από αλλού... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 14/03/2010 - 16:20


#23   nickbit

nickbit

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Twitter:@bitoulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/03/2010 - 16:58

Θα ήθελα να διευκρινίσω μερικά πράγματα γιατί νομίζω ότι το πράγμα ξεφεύγει χωρίς λόγο.

Κατ' αρχήν και οι εικόνες και οι ήχοι ΔΕΝ είναι από το αρβύλα player. Κανένας ήχος και καμία εικόνα.
Αυτό μπορείτε να το διαπιστώσετε πολύ εύκολα όσοι έχετε στη διάθεσή σας τον player.
Όλα έχουν παρθεί από videos διαθέσιμα στο internet.

Η παράλειψη των videos δεν έγινε "επιμελώς".
Επέλεξα 12 videos που χωρούσαν στην πρώτη οθόνη με καθαρά προσωπικά κριτήρια.

Όσον επίσης αφορά στα πνευματικά δικαιώματα, στα προγράμματα ΔΕΝ υφίσταται copyright για την ιδέα.
Δείτε και σχετική νομολογία

Επειδή έγινε αναφορά και στη "Νομοθεσία" θα απαντήσω και σ' αυτό.
Η πληροφορία που περιέχεται εκεί είναι η νομοθεσία κωδικοποιημένη.
Περιλαμβάνει δηλαδή όχι την αρχική έκδοση του κώδικα (που μπορεί να βρεθεί στο Internet), αλλά ενημερωμένη έκδοση με τις πρόσφατες αλλαγές.
Την πληροφορία αυτή ΔΕΝ την βρίσκεις ελεύθερη και δωρεάν στο Internet.
Θέλει δουλειά να κρατήσεις του Κώδικες ενημερωμένους.
Το καλό είναι ότι οι χρήστες της εφαρμογής δείχνουν την εμπιστοσύνη τους και αναμένουν να ολοκληρωθούν οι ενημερώσεις. (περισσότερα στο site στις ενημερώσεις Κωδίκων).

Το πρόγραμμα περιέχει επίσης μία full text search engine που ούτε και σε εμπορικές εφαρμογές Νομοθεσίας (και με πολλαπλάσιο κόστος) δε θα βρείτε.
Επίσης ότι η εφαρμογή δεν περιέχει pinch and zoom και rotation δε σημαίνει ότι δε θα αποκτήσει (το Atakes περιέχει rotation).
Εάν το είχε θα δικαιολογούνταν η τιμή της ή θα βρίσκαμε κάτι άλλο να διαμαρτυρηθούμε?

Όσον αφορά στην τιμή, διατηρώ το δικαίωμα να κοστολογώ τη δουλειά μου όσο θέλω.
Αντιρρήσεις φυσικά μπορεί να υπάρχουν. Καλοδεχούμενες.
Δίνω όμως μεγαλύτερη σημασία στο τι γράφουν οι χρήστες των εφαρμογών μου προκειμένου να τους προσφέρω κάτι πραγματικά χρήσιμο και λειτουργικό.
Και αν οι συνθήκες της αγοράς υπαγορεύουν να αλλάξω την τιμή μιας εφαρμογής θα το κάνω.

Τέλος και κάτι ακόμα:
Αν και η κύρια εργασία μου δεν είναι προγραμματιστής αλλά πολιτικός μηχανικός το iPhone development δεν το αντιμετωπίζω σαν hobby αλλά σαν κανονική δουλειά.
Η ενασχόληση μου με το αντικείμενο είναι διαρκής και πολύωρη, όπως και των περισσοτέρων αν όχι όλων των Ελλήνων προγραμματιστών.
Επιπλέον τα εργαλεία που παρέχει η Apple είναι Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Α, και η όλη υποδομή που παρέχει άκρως επαγγελματική.
Γι' αυτό και σε κάθε ευκαιρία προτρέπω τους Έλληνες προγραμματιστές να ασχοληθούν με την πλατφόρμα αυτή.
Και φυσικά προσφέρω αφιλοκερδώς και τη βοήθειά μου σε όποιον τη ζητήσει.

#24   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 17:07

Φίλε nickbit , για άλλη μια φορά , έφτιαξες μια καταπληκτική εφαρμογή !!! CONGRATULATIONS AND KEEP IT UP !!!

#25   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/03/2010 - 17:13

Μιας και ο nickbit έκανε τον κόπο να τοποθετηθεί, οφείλω μια απάντηση.

α) Εφόσον δηλώνεις ότι εικόνα και ήχος δεν έχουν παρθεί απο το Αρβύλα Player αλλά από άλλες πηγές, δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Οφείλεις όμως να παραδεχθείς ότι η επιλογή τόσο των ήχων, όσο και των εικόνων, παραπέμπει ευθέως στον Αρβύλα Player (πολύ απλά τα 12 κομμάτια που επέλεξες είναι και τα 12 στο Αρβύλα Player, οπότε ο συνειρμός είναι παραπάνω απο άμεσος). Και φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω και τα λεγόμενα σου περί πνευματικών δικαιωμάτων.

β) Ενδεχομένως να υπάρχει δουλειά πίσω απο τη “Νομοθεσία” η οποία να μην είναι προφανής με την πρώτη ματιά. Και εφόσον λές ότι υπάρχει, το δέχομαι. Όσον αφορά την τιμή της εφαρμογής, φυσικά και είναι δικαίωμα σου να κοστολογείς την δουλειά σου όπως επιθυμείς. Φυσικά είναι και εμένα δικαίωμα μου ως πελάτης (γιατί προφανώς την έχω αγοράσει την εφαρμογή, και είναι απο τις ελάχιστες ελληνικές εφαρμογές που έχω στην συσκευή μου) να σχολιάζω την τιμή της ή το περιεχόμενο της, κατί το οποίο προφανώς το δέχεσαι και ο ίδιος...

#26   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/03/2010 - 17:31

Φίλε nickbit , για άλλη μια φορά , έφτιαξες μια καταπληκτική εφαρμογή !!! CONGRATULATIONS AND KEEP IT UP !!!


Θα σε παρακαλούσα πολύ να αλλαξεις την υπογραφή σου, τέτοιου είδους net shady scam-likes προσβάλουν την νοημοσύνη μου...

#27   SergiosZafei

SergiosZafei

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/03/2010 - 19:48

Μιας και ο nickbit έκανε τον κόπο να τοποθετηθεί, οφείλω μια απάντηση.

α) Εφόσον δηλώνεις ότι εικόνα και ήχος δεν έχουν παρθεί απο το Αρβύλα Player αλλά από άλλες πηγές, δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Οφείλεις όμως να παραδεχθείς ότι η επιλογή τόσο των ήχων, όσο και των εικόνων, παραπέμπει ευθέως στον Αρβύλα Player (πολύ απλά τα 12 κομμάτια που επέλεξες είναι και τα 12 στο Αρβύλα Player, οπότε ο συνειρμός είναι παραπάνω απο άμεσος). Και φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω και τα λεγόμενα σου περί πνευματικών δικαιωμάτων.

β) Ενδεχομένως να υπάρχει δουλειά πίσω απο τη “Νομοθεσία” η οποία να μην είναι προφανής με την πρώτη ματιά. Και εφόσον λές ότι υπάρχει, το δέχομαι. Όσον αφορά την τιμή της εφαρμογής, φυσικά και είναι δικαίωμα σου να κοστολογείς την δουλειά σου όπως επιθυμείς. Φυσικά είναι και εμένα δικαίωμα μου ως πελάτης (γιατί προφανώς την έχω αγοράσει την εφαρμογή, και είναι απο τις ελάχιστες ελληνικές εφαρμογές που έχω στην συσκευή μου) να σχολιάζω την τιμή της ή το περιεχόμενο της, κατί το οποίο προφανώς το δέχεσαι και ο ίδιος...


α) ξεκολλά επιτέλους απο τον αρβύλα player. οι ατάκες αυτές γυρνάνε στο μυαλό όλων των Ελλήνων που βλέπουν τηλεόραση .Και τα στοιχεία περί πνευματικών δικαιωμάτων δεν είναι λεγόμενα του nickbit  αλλά νόμοι του ελληνικού κράτους.(κάνε ένα κόπο και μπές στο λίνκ που έδωσε ο nickbit)

β) όπως σου είπα και πριν αν δεν σου αρέσει μπορείς να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω απο την Apple (γίνεται αλήθεια).

Υ.Γ. Δέν δέχομαι απο κάποιον που δεν έχει ανοίξει ποτέ του το XCODE και δεν ξέρει καν τι είναι να απαξιώνει έναν Developer λέγοντας "ενδεχομένως να υπάρχει δουλειά"

#28   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 14/03/2010 - 20:05

Μου τη σπάνε οι βασιλικότεροι του βασιλέως, ειδικά αυτοί που αναλαμβάνουν εργολαβία την υπεράσπιση των ιερών και οσίων. Μόνο που στην προκείμενη περίπτωση ο nickbit δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία, μια χαρά τα καταφέρνει ο άνθρωπος να πει αυτό που θέλει και να γίνει και κατανοητός, και σεβαστός, ενώ εσύ απλά περιορίζεσαι σε ρόλο κομπάρσου Κούγια. Όσο για τα σχόλια περί Xcode, άσε, μας τα'παν κι άλλοι...

#29   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 20:29

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σκοτώνεστε! Σίγουρα κάποιοι μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη - να δέχονται ή όχι τον λόγο ύπαρξης μιας εφαρμογής - αλλά από ένα σημείο και μετά το πράγμα γίνεται πιο προσωπικό και δεν έχει και σχέση με το post. Αν θέλετε την άποψή μου, ο άνθρωπος έφτιαξε την εφαρμογή για να προωθήσει τις άλλες εφαρμογές του - και καλά έκανε...

Καλύτερα θα ήταν να χρησιμοποιήτε pm αν θέλετε να την πείτε ο ένας στον άλλον...

#30   stefanosn

stefanosn

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Twitter:@techwithcoffee
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/03/2010 - 22:21

Ωραίο Νίκο! Έχει πλάκα. Ωραιο transition efe οταν γυρνάει σε landscape!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες