Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

SpringBoard Rotator


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
167 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 14:58

πραγματικα πολυ καλη προσπαθεια αλλα εχει καποια θεματακια.1ον σε landscape mode δεν λειτουργει η εναλλαγη σελιδας του infinidock,2ον οταν χρησιμοποιεις το bosspaper το background δεν περιστρεφεται,και τελος οταν το εχω σε portrait μου εμφανισε 3η σελιδα για εφαρμογες ενω αυτη δεν υπηρχε!περιμενουμε μελλοντικο update!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/03/2010 - 15:44

Πολύ καλό το αγόρασα. Όμως δεν μου εμφανίζει σωστά τα εικονίδια. μου εμφανίζει μια κάθετη στήλη στο κέντρο και χάνονται οι υπόλοιπες. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ίσως να έκανες και ένα rotate στο phone.app. Εγώ θα το αγόραζα και αυτό γιατί είναι πού καλό για το αυτοκίνητο

#123   Kaska

Kaska

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 22:43

@Kaska: Χρησιμοποιείς το Infiniboard? Υπάρχει επιλογή που λέει "Hide behind Dock".

Και αυτό για τον καιρό λέγεται "Weather Icon". Το αναφέρω και στο "Γνωστά Bugs". Διαβάζετε πιο προσεχτικά παρακαλώ!


Όχι, ούτε Infiniboard αλλά ουτε Weather Icon και βλέπω οτι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Έχω ενεργοποιημένο το FiveRows , FiveColumn και 5 icon Dock.
Δυστηχώς δεν είναι συμβατό με το FiveRows icons το Rotator.

Για τον φίλο που ρωτάει ποιό Theme χρησιμοποιώ , τα icons είναι resized απο διάφορα themes
Βάζω και snapshot να δείτε πόσα icons έχω σε σχέση με το προηγούμενο μου post που έχουν εξαφανιστεί

Συνημμένα αρχεία



#124   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 23:06

crashαρει το springbord μόλις το γυρίζω ...και τωρα το εχω απενεργοποιησει...στο dock πρεπει να εχουμε ορισμενο αριθμο εικονιδιων?εγω εχω να φαινονται 3...και οταν το γυρισα το κινητο και εδειχνα τα εικονιδια πηγα να αλλαξω σελιδα και τσουπ safe mode...

#125   greek4life7

greek4life7

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2010 - 13:45

να ρωτησω κατι?το lockscreen γιατι δε κανει rotate?υποτιθεται πως υπηρχε αυτη η δυνατοτητα.ετσι δεν είναι ?

#126   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/04/2010 - 04:49

Να δώσω και εγώ με τη σειρά μου τα δέοντα συγχαριτήρια στον developer!!
Τι παρατήρησα:
1)σοβαρό λαγκάρισμα του spotlight ακόμα και όταν το rotation ήταν απενεργοποίημένο.
Το εν λόγω πρόβλημα παραμένει κ μετά την απεγκατάσταση. Λύνεται βέβαια με ένα respring μετά από την απεγκατάσταση.
2) Οχι δεν είναι συμβατό με overboard! Μετά την εγκατάσταση το overboard έχει προβλήματα όχι μόνο σε landscape αλλά και σε portait.
Παρόλαυτά τα προβλήματα φαίνεται να είναι μόνο θέμα γραφικών:«ξεχνιούνται» τα ονόματα των εφαρμογών του dock κατα την ενεργοποίηση του overboard σε portrait, η μισή οθόνη έχει την όψη του springboard και η άλλη μισή εμφανίζει τις σελίδες όταν ενεργοποιείται το overboard. Αν επιλέξεις τη σελίδα που θες να μεταβείς μέσω overboard (αν αυτή φαίνεται πουθενά..)αυτό θα δουλέψει οπότε δν επιρρεάζεται άμεσα η βασική λειτουργια του overboard.
3)overall χωρίς overboard και αλλά αντίστοιχα addons λειτουργεί πολύ καλά!

#127   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/04/2010 - 09:07

Εχει αρκετά θεματάκια,όπως φάνηκε από πολλούς χρήστες, ελπίζω πως τα διόρθωσα όλα. Θα βγει update σε λίγες ώρες.

#128   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/04/2010 - 09:09

Πολύ καλό το αγόρασα. Όμως δεν μου εμφανίζει σωστά τα εικονίδια. μου εμφανίζει μια κάθετη στήλη στο κέντρο και χάνονται οι υπόλοιπες. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ίσως να έκανες και ένα rotate στο phone.app. Εγώ θα το αγόραζα και αυτό γιατί είναι πού καλό για το αυτοκίνητο


Η κάθετη στήλη είναι επειδή μάλλον έχεις στο iconoclasm κάποια περίεργη διάταξη εικονιδίων (asterisk, free-layout, triangle) που προς το παρόν δεν υποστητίζεται. Αν την αλλάξεις θα δουλέψει σωστά.

#129   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2010 - 09:50

Κατάλαβα... Μάλλον αυτό εξηγεί και το δικό μου πρόβλημα με το custom layout στο iconoclasm!

#130   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 04/04/2010 - 22:13

Ασυμβατότητα και με lockinfo σε homescreen mode

#131   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 04/04/2010 - 23:14

Επίσης ενω το αγόρασα κανονικά ανα τακτα μου βγάζει οτι είναι πράνομο . κανω respring και όλα καλά και μετα απο λίγη χρήση ξανα τα ίδια ;

#132   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 06/04/2010 - 17:15

λοιπον , έπειτα απο τόσες μέρες χρήσης , τελικά το απενεργοποίησα,
Για ανεξήγητους λόγους κολάει το springboard μόνο με χρηση του infinidock,
Δεε δουλεύει καλά το rotation (θέλει προσπάθεια για να καταφέρει κανείς να το γυρίσει τη πρώτη φορά...)
Αλλες φορές κολάει και ξεκολάει όλο το κινητό μετά απο λίγο... Γενικά δεν έχει φυσική συμπεριφορά..
Επίσης, όταν κολήσει και κάνω επανεκίνηση στο κινητο, κρατάει αρκετή ώρα το restart (3gs). Κάτι άλλο είναι ότι
το infinidock πρέπει να το πατήσεις σε συγκεκριμένα σημεία για να μετακινηθεί η κάτω μπάρα.

#133   Kaska

Kaska

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2010 - 11:42

Εχει αρκετά θεματάκια,όπως φάνηκε από πολλούς χρήστες, ελπίζω πως τα διόρθωσα όλα. Θα βγει update σε λίγες ώρες.


Που είναι το update ? Εχω επίσης πρόβλημα με την μπαταρία , απο 90% το πρωί είναι στο 10%.
Δεν είμαι σίγουρος οτι το προκαλεί το sbrotator αλλά δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα άλλο.

Υπάρχει περίπτωση σε landscape mode να μην κάνει sleep το iphone (3gs) ?


Ευχαριστώ. Περιμένουμε για update

#134   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/04/2010 - 16:59

ευχαριστουμε για το αμεσο update εχει πολυ καλυτερη ροη και στο infinidock αλλα και στις περιστροφες! μια παρατηρηση , εχοντας εγκατεστημενο το 5column αλλα απενεργοποιημενο , μου εμφανιζεται σε landscape η καθε σελιδα εχωντας 3 αντι για 4 εικονιδια και γενικα δεν εχει σωστη εμφανιση των τιτλων(μπερδευονται τα ονοματα των προηγουμενων με τα επομενα κλπ).. ενεργοποιοντας το 5column ολα δουλευουν ρολοι! πολυ καλη επισης η επιλογη του χρονου του transition effect !! τωρα το συνιστω σε ολους !!

#135   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/04/2010 - 11:33

Updated

Version 1.2 Change Log:

- Improved performance (about 300%)
- Improved stability with several devices
- Fixed compatibility with Infinidock to 100%
- Fixed compatibility with Infiniboard (however, if Infiniboard is active, it causes some big lag while rotating)
- Fixed compatibility with FCSB, FiveIconDock
- Fixed compatibility with LockInfo HomeScreen (unless you also have infiniboard, which has a conflict itself)
- Fixed all keyboard bugs (Except for inverted flyouts)
- Fixed compatibility with Iconoclasm (all layouts should work, except free layout , avoid it)
- Fixed blurred icons in landscape

- Added compatibility for FiveIRows, iBlank, libhide, CategoriesSB, ProSwitcher
- Added themes for landscape backgrounds
- Added more customization options to Settings page
- Added taskbar icon for instant locking of rotation position
- Added animation themes
- Added animation duration selection (you can also disable animation)
- Added more sizing options
- Added stretch background option
- Added labels hide/show option
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες