Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έχω μια απορία...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:43

Λοιπόν λέω να κάνω Restore στην 3.1.2 πως θα το κάνω όμως? Δεν έχω JB, Αλλά δεν θέλω να περάσω την 3.1.3 την δοκίμασα την 3.1.3 σε άλλο iPhone ου είχα και δόξα τον θεό δεν έκανε αυτό το σφάλμα που πρω αναφέρω...

δεν μπορεις να κανεις restore και να περασεις την 3.1.2 μεσα στο κινητο σου για τον λογο του οτι η apple σταματησε να υπογραφει εκδοσεις λογισμικου παλαιοτερες πλην της 3.1.3
θα γινοταν μονο στην περιπτωση που ειχες κανει jb στην 3.1.2 και ειχες κρατησει τα απαραιτητα αρχεια SHSH στον server του saurik(cydia).η μονη λυση ειναι να πας στην 3.1.3 και να περιμενεις καποιο εργαλειο που θα κανει jb αν το θες.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 16/03/2010 - 13:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:45

Δεν θέλω να γίνει JB και επίσεις επιδί την δοκίμασα την 3.1.3 με ενοχλεί να έχει bug στην ένδιξη μπαταρίας όταν κάνεις restart το τηλέφωνο.

Επίσεις θέλω να πώ ότι και στο άλλα μου 3G & 3GS όποια κάρτα και εάν δοκιμάσα έκατσα και ξενύχτισα όλη νύχτα κάνοντας δοκιμές διαπίστοωσα ότι και το 3G & 3GS μου έβγαζαν το ίδιο σφάλμα που και που... γιατί άραγε?

Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 16/03/2010 - 13:48

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#18   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:53

Δεν θέλω να γίνει JB και επίσεις επιδί την δοκίμασα την 3.1.3 με ενοχλεί να έχει bug στην ένδιξη μπαταρίας όταν κάνεις restart το τηλέφωνο.

Επίσεις θέλω να πώ ότι και στο άλλα μου 3G & 3GS όποια κάρτα και εάν δοκιμάσα έκατσα και ξενύχτισα όλη νύχτα κάνοντας δοκιμές διαπίστοωσα ότι και το 3G & 3GS μου έβγαζαν το ίδιο σφάλμα που και που... γιατί άραγε?

εχει αναφερθει το συγκεκριμενο bug της 3.1.3 απο την ωρα που βγηκε φιλε μου...δυστυχως...μαλιστα η ιδια η apple ελεγε οτι αυτη η εκδοση λογισμικου διορθωνει τα προβληματα στην μπαταρια του κινητου...θα σου ξαναπω οτι ισχυουν αυτα και μονο που εγραψα πιο πανω οσον αφορα το restore που θες να κανεις...εαν θες μια συμβουλη ασε τα κινητα σου να ξεφορτισουν τελειως και κανε τα μετα μια πληρη φορτιση και λογικα θα φτιαξει αυτο το μικροπροβληματακι...ειχε γινει ενα ιδιο topic σε αυτο που αναφερεις και σε μερικους αν οχι ολους επιασε αυτο που σου λεω...η αποφαση δικη σου πλεον...

#19   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:58

εχει αναφερθει το συγκεκριμενο bug της 3.1.3 απο την ωρα που βγηκε φιλε μου...δυστυχως...μαλιστα η ιδια η apple ελεγε οτι αυτη η εκδοση λογισμικου διορθωνει τα προβληματα στην μπαταρια του κινητου...θα σου ξαναπω οτι ισχυουν αυτα και μονο που εγραψα πιο πανω οσον αφορα το restore που θες να κανεις...εαν θες μια συμβουλη ασε τα κινητα σου να ξεφορτισουν τελειως και κανε τα μετα μια πληρη φορτιση και λογικα θα φτιαξει αυτο το μικροπροβληματακι...ειχε γινει ενα ιδιο topic σε αυτο που αναφερεις και σε μερικους αν οχι ολους επιασε αυτο που σου λεω...η αποφαση δικη σου πλεον...


Το είχα κάνει σε εκείνο το iPhone που είχα πάρει από φίλο δοκιμαστικά καίνουριο και όλας και πέρασα την 3.1.3 και μάληστα το άφησα να ξεφορτίσει τελείος για την δοκιμές που έκανα μάληστα είχα ανοίξει και τόπικ με αυτό το θέμα...

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#20   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:01

Το είχα κάνει σε εκείνο το iPhone που είχα πάρει από φίλο δοκιμαστικά καίνουριο και όλας και πέρασα την 3.1.3 και μάληστα το άφησα να ξεφορτίσει τελείος για την δοκιμές που έκανα μάληστα είχα ανοίξει και τόπικ με αυτό το θέμα...

το μονο που μπορω να σκεφτω και να σου πω ειναι οτι εφοσον δεν σε ενδιαφερει το jb μπορεις να κανεις ενα restore και set up as a new device και να δεις τι γινετε μετα...σου λεω set up as a new device γιατι εαν κανεις restore from back up μεταφερονται τυχον προβληματα και σκουπιδια απο σβησιματα εφαρμογων και ισως να φταιει αυτο...δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις...

#21   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:07

σε άλλους αυτό εμφανίζετε? Λέω σε φίλο μου που έχει 3G και αυτός και μου λέει ότι έχει το ίδιο ακριβός πρόβλημα η δεν είναι πρόβλημα... απλά εμφανίζετε πολύ περιστασιακά... και με άλλο παιδί που μιλάω από msn μου λέει αυτό έχει δυ και στα 2 iPhone που είχε...

Σκεύτωμαι να κάνω Επαναφορά σε όλες τις ρυθμίσεις...

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#22   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:16

σε άλλους αυτό εμφανίζετε? Λέω σε φίλο μου που έχει 3G και αυτός και μου λέει ότι έχει το ίδιο ακριβός πρόβλημα η δεν είναι πρόβλημα... απλά εμφανίζετε πολύ περιστασιακά... και με άλλο παιδί που μιλάω από msn μου λέει αυτό έχει δυ και στα 2 iPhone που είχε...

Σκεύτωμαι να κάνω Επαναφορά σε όλες τις ρυθμίσεις...

μην τις κανεις απο το τηλεφωνο γιατι μπορει να σου δημιουργηθει προβλημα μετα...ποτε απο το τηλεφωνο επαναφορα ρυθμισων ειτε ειναι clean ειτε jb.ειναι πολυ καλυτερο να γινει restore καθαρο και set up as a new device παρα επαναφορα ρυθμισεων...ναι σε πολλους αυτο εμφανιζεται οπως λες περιστασιακα...

#23   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:28

δεν υπάρχει λύση να κάνουμε restore χωρής να πάω σε 3.1.3? Σκεύτωμαι να πώ στον φίλο που μου είχε δώσει το iPhone και βάλαμε την 3.1.3 να δω εάν θα βγάζει αυτό το μήνυμα.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#24   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:33

δεν υπάρχει λύση να κάνουμε restore χωρής να πάω σε 3.1.3? Σκεύτωμαι να πώ στον φίλο που μου είχε δώσει το iPhone και βάλαμε την 3.1.3 να δω εάν θα βγάζει αυτό το μήνυμα.

δυστυχως καμια λυση για να πας στην 3.1.2 που θες...μονο σε 3.1.3

#25   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:35

οπότε η μόνη λύση που βλέπω είναι να πάρω πάλι το τηλέφωνο από το κατάστημα του φίλου μου να δοκιμάσω με την 3.1.3 και εάν δω ότι δεν έχει τέτοια προβλήματα θα προχωρίσω και στα δικά μου.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#26   spyrakos

spyrakos

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:36

Καμιά φορά στο άσχετο όποτε του θυμάτε μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δυκτίου δεδομένων" και αυτό μόνο όταν μπένω στα μηνύματα μέσα. Έχω κάτι παίζει με της ρυθμίσεις VPN ξέρω ότι η Vodafon έχει ρυθμίσεις και μπενουν αυτόματα στο iphone ενω η Cosmote δεν έχει. Τώρα είπα να δοκιμάσω με μία κάρτα Vodafon που έχω και πάλυ κάπου στο άσχετο μόλης είμουνα μέσα στα μηνύματα μου πετάει το ίδιο μήνυμα που λέω και ποιο πάνω. Πως μπορούμε να το κάνουμε αυτό να φύγει... μου την σπάει που το κάνει έστο και μια φορά στις τόσες...

Αυτο δε στο κανει οταν προσπαθεις να μπεις πχ στο itunes ενω δεν εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ κ μετα πας στα μηνυματα?

Τελευταία επεξεργασία από: spyrakos, 16/03/2010 - 14:36


#27   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:38

Αυτο δε στο κανει οταν προσπαθεις να μπεις πχ στο itunes ενω δεν εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ κ μετα πας στα μηνυματα?


Ναι στο κάνει και σε εκεί και σε οποιό δύποτε πρόγραμμα που θέλει να μπεί στο ιντερνετ. Εκεί ειναι λογικό να στο ζητάει αλλά και μέσα στα μηνύματα γιατί όμως να το κάνει...?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#28   spyrakos

spyrakos

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:41

εννοω οτι οταν στο βγαζει αυτο στα μηνυματα πριν πας στα μηνυματα δεν εχεις προσπαθησει να μπεις σε καπποιο προγραμμα που θελει ιντερνετ?

#29   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:44

εννοω οτι οταν στο βγαζει αυτο στα μηνυματα πριν πας στα μηνυματα δεν εχεις προσπαθησει να μπεις σε καπποιο προγραμμα που θελει ιντερνετ?


Όχι. Απλά μου κάνει εντύπωση ότι λογικά αυτο το πρόβλημα υπίρχε και υπάρχει ακόμα και όλοι το πραβλέπουν και λύση δεν υπάρχει?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#30   spyrakos

spyrakos

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:46

βασικα δε νομιζω οτι ειναι καποιο σημαντικο προβλημα..αποψη μου παντα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες