Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση f0recast v1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 23:39

Χμμ nice nice... θα το δοκιμασω τωρα! σας ευχαριστω κ τους 2 για τις αμεσες απαντησεις.. Οταν ξεκιναω το snowbreeze Μου λεει οτι πρεπει να ειναι ηδη jb το τηλ αλλα εμενα δεν ειναι.. Να υποθεσω οτι συνεχιζω κανονικα...


εαν δεν ειναι jailboken η συσκευη σου.. θα ακολουθησεις αυτο που σου ειπε ο Παρης ετσι οπως ειναι με redsnow.. και μετα θα ακολουθησεις αυτο που σου γραφω.. για να πας στην 3.1.3 jailbroken.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   itoo73

itoo73

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 23:53

εαν δεν ειναι jailboken η συσκευη σου.. θα ακολουθησεις αυτο που σου ειπε ο Παρης ετσι οπως ειναι με redsnow.. και μετα θα ακολουθησεις αυτο που σου γραφω.. για να πας στην 3.1.3 jailbroken.. :)


οκ.. απλα ο παρις πριν λίγο ειπε οτι τελικα ο οδηγος
http://www.iphonehel...hone-os-30-301/ δεν κανει για μενα κ εστειλε ενα δευτερο οποιος ομως δεν μιλαει πουθενα gia redsnow.. :(

#33   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 07:48

Καλημέρα φίλε μου.σε μπερδεψαμε λίγο απ'οτι βλέπω.ελπίζω να μην έκανες τίποτα χθες και να κάνουμε ότι πρέπει σήμερα.θα συννενοηθω με τον Κώστα για το τι είναι καλύτερο να ακολουθήσεις και θα σου πει ένας από τους δυο.η διάφορα μεταξύ του οδηγού που σου έστειλα εγώ και αυτούς που σου έστειλε ο Κώστας είναι ότι στον δικό μου βρίσκεις έτοιμη την Ipswich ενώ στους άλλους την φτιαχνεις εσυ.

#34   iChristodoulos

iChristodoulos

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 09:44

Πιαδιά εχω ένα iphone 3gs 3.1.3 με new bootrom απο Αγγλία με τα custom ipsw file θα μπορέσω να τ κάνς jail and unlock?

#35   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 09:57

Από την στιγμή που έχεις 3.1.3.. Δεν μπορείς oi custom firmware έχουν να κάνουν με συσκευές jailbreak και unlock στην 3.1.2 για να μην αναβαθμιστεί η baseband.. Θα πρέπει να περιμένεις νεότερα εργαλεία.. Ελπίζω σύντομα..

#36   itoo73

itoo73

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:39

Καλημέρα φίλε μου.σε μπερδεψαμε λίγο απ'οτι βλέπω.ελπίζω να μην έκανες τίποτα χθες και να κάνουμε ότι πρέπει σήμερα.θα συννενοηθω με τον Κώστα για το τι είναι καλύτερο να ακολουθήσεις και θα σου πει ένας από τους δυο.η διάφορα μεταξύ του οδηγού που σου έστειλα εγώ και αυτούς που σου έστειλε ο Κώστας είναι ότι στον δικό μου βρίσκεις έτοιμη την Ipswich ενώ στους άλλους την φτιαχνεις εσυ.


Καλημερα κ σε σας παιδια! Οχι τελικα δεν εκανα κατι χθες γιατι ειχα θολωσει απο το πολυ ψαξιμο κ ειπα να παρω πρωτα την εγκριση σας... ΕΙμαι ολος αυτια κ περιμενω! Οποτε εχετε χρονο κ διαθεση μου λετε.. Δεν το βιαζομαι αλλωστε.. Σας ευχαριστω..

#37   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:01

φιλε μου για μενα περνα κατ'ευθειαν την custom ipsw 3.1.3 και θα εισαι κομπλε χωρις να χρειαστεις μετα το περασμα της να κανεις κατι αλλο γιατι εχει το cydia μεσα.το link στο εχω στειλει πιο πανω.κατεβασε την custom ipsw που ειναι για official carrier και για 3GS.

#38   itoo73

itoo73

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:11

οκ θα δοκιμασω να βαλω το πρωτο που λεει για pwnage.. Thanx

#39   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:13

αυτο που ειναι με μπλε γραμματα φιλε μου κατεβασε.

#40   itoo73

itoo73

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:23

αυτο που ειναι με μπλε γραμματα φιλε μου κατεβασε.

a ok εννοεις αυτο που λεει για snowbreeze..
Θα ρωτησω κ κατι τελευταιο πριν κανω κ την αποπειρα..
Αυτο που θα κατεβασω δεν ειναι κατι παρομοιο με το video που εστειλε ο DINFUN
http://www.iphonehel...11/page__st__20
απλα απο το σιτε που εστειλες το βρισκω ετοιμο ε?κ χρειαζεται να το δημιουργησω εγω.. σωστα?

#41   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:44

Δεν χρειάζεται να κανείς κάτι.αυτά που κανείς είναι τα εξής:κατεβαζεις την ipsw την αποθηκευεις στην επιφάνεια εργασίας,βάζεις το κινητό σε DFU mode και περνάς με shift+restore αυτό που κατεβασες.
DFU mode:πατημενα home+power button μέχρι να δεις το Μήλο,μετά αφήνεις το power και συνεχιζεις να πατάς το home μέχρι να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής και ανοίξει αυτόματα το iTunes.μετα πατάς το πληκτρο shift στο pc και με το ποντίκι το restore και διαλέγεις την ipsw που κατεβασες.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 29/03/2010 - 13:47


#42   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:48

a ok εννοεις αυτο που λεει για snowbreeze..
Θα ρωτησω κ κατι τελευταιο πριν κανω κ την αποπειρα..
Αυτο που θα κατεβασω δεν ειναι κατι παρομοιο με το video που εστειλε ο DINFUN
http://www.iphonehel...11/page__st__20
απλα απο το σιτε που εστειλες το βρισκω ετοιμο ε?κ χρειαζεται να το δημιουργησω εγω.. σωστα?

ναι ακριβως.. δεν χρειαζεται να κανεις την διαδικασια.. και δεν νομιζω πως θελει και dfu mode. οχι οτι ειναι λαθος.. αλλα μπορεις με πατημενο το home να συνδεσεις το iphone στο itunes.. και με shift+restore.. να επιλεξεις απο το παραθυρο που θα σου βγαλει το custom firmaware..

σου αφιερωσα.. το 4000 post και πλεον ειμαι iph master! :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 29/03/2010 - 13:49


#43   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:54

Συγχαρητήρια Κώστα.και εις ανώτερα εύχομαι.

#44   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 14:00

Συγχαρητήρια Κώστα.και εις ανώτερα εύχομαι.


σε ευχαριστω..Παρη ετσι κι αλλιως.. σε λιγοτερο απο 2 μηνες ετσι οπως πας .. θα εισαι και εσυ.. εδω.. δεν νομιζω να υπαρχει αλλος iph master.. στο forum :)

#45   itoo73

itoo73

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 14:06

ναι ακριβως.. δεν χρειαζεται να κανεις την διαδικασια.. και δεν νομιζω πως θελει και dfu mode. οχι οτι ειναι λαθος.. αλλα μπορεις με πατημενο το home να συνδεσεις το iphone στο itunes.. και με shift+restore.. να επιλεξεις απο το παραθυρο που θα σου βγαλει το custom firmaware..

σου αφιερωσα.. το 4000 post και πλεον ειμαι iph master! :lol:

xaxa αντε μεγεια σου! ναι την ειχα καταλαβει την διαδικασια.. Thanx για τις απαντησεις...
Απλα ρωτησα πιο πριν ετσι απο περιεργεια αν αυτο που θα βαλω κ θα το βρω ετοιμο απο το σιτε του παρη αν ειναι στην ουσια ιδιο με αυτο που φτιαχνεις με το οδηγο του video...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες