Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Please log in to reply
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2010 - 07:52

Αναρτημένη εικόνα


καλημερα φιλε μου,

στην συγκεκριμενη καρτελα μου εμφανιζει ολες τις επιλογες εκτός απο το Ιnternet Tethering.

πρεπει να κατεβασω κατω για να μου το εμφανισει ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3,897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2010 - 07:56

εάν βάλεις κάρτα τις wind η τις cosmote νομίζω θα σου ανοίξει το internet tethering όποτε μετα βγάζεις την κάρτα και βάζεις την δικιά σου

#453   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:00

εάν βάλεις κάρτα τις wind η τις cosmote νομίζω θα σου ανοίξει το internet tethering όποτε μετα βγάζεις την κάρτα και βάζεις την δικιά σου


αν δεν κάνω λάθος αυτό δεν είναι εφικτό να γίνει.. πρέπει να παίζει ρόλο η version της κάρτας sim αν δεν κάνω λάθος..

#454   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/07/2010 - 13:51

καλημερα φιλε μου,

στην συγκεκριμενη καρτελα μου εμφανιζει ολες τις επιλογες εκτός απο το Ιnternet Tethering.

πρεπει να κατεβασω κατω για να μου το εμφανισει ???

Μήπως είναι πολύ παλιά η κάρτα σιμ? Πήγαινε να την αντικαταστήσεις με μια καινούρια και να ναι και 3G. Αν σου χουν στείλει κωδικούς είναι κρίμα να τους χάσεις.
Δεν χάνεις και τίποτα πρώτα να πάρεις στο 13830 και να συνδεθείς με το εξειδικευμένο τμήμα για iPhone και να τους ρωτήσεις.

εάν βάλεις κάρτα τις wind η τις cosmote νομίζω θα σου ανοίξει το internet tethering όποτε μετα βγάζεις την κάρτα και βάζεις την δικιά σου


Δηλαδή εννοείς ότι δεν ανοίγει με κάρτα vodafone? Δεν ισχύει αυτό.. Εγώ μόνο με κάρτα vodafone το έχω δουλέψει και πάντα μου το εμφάνιζε.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 27/07/2010 - 13:57.


#455   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 09:41

Μήπως είναι πολύ παλιά η κάρτα σιμ? Πήγαινε να την αντικαταστήσεις με μια καινούρια και να ναι και 3G. Αν σου χουν στείλει κωδικούς είναι κρίμα να τους χάσεις.
Δεν χάνεις και τίποτα πρώτα να πάρεις στο 13830 και να συνδεθείς με το εξειδικευμένο τμήμα για iPhone και να τους ρωτήσεις.



Δηλαδή εννοείς ότι δεν ανοίγει με κάρτα vodafone? Δεν ισχύει αυτό.. Εγώ μόνο με κάρτα vodafone το έχω δουλέψει και πάντα μου το εμφάνιζε.



καλεημερα παιδια , τελικα μετα απο respring και αλλαγη θεματος μου εβγαλε την επιλογη του internet tethering
με το που το συνδεσα με εβαλε κατευθειαν μεσα στο ιντερνετ (συνδεθηκε κανονικα) και δεν μου ζητησα κανενα κωδικο

παιζει κατι ???

#456   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/07/2010 - 12:20

καλεημερα παιδια , τελικα μετα απο respring και αλλαγη θεματος μου εβγαλε την επιλογη του internet tethering
με το που το συνδεσα με εβαλε κατευθειαν μεσα στο ιντερνετ (συνδεθηκε κανονικα) και δεν μου ζητησα κανενα κωδικο

παιζει κατι ???


Λογικά ναι.. Κάποιο λάθος θα έγινε.. Έχεις αναβαθμίσει στην 4 έκσοδη iOS? Καλύτερα μην το χρησιμοποιείς, γιατί μπορεί να σε χρεώνει από το κινητό και η χρέωση τσιμπάει αρκετά... Κάνε ένα reset στις ρυθμίσεις internet (μόνο εκεί όχι γενικό).. ξαναπροσπάθησε μετά.. (η σελίδα δεν ανοίγει μόνη της... συνδέεσαι πρώτα κανονικά στο ίντερνετ και όταν ανοίξεις τον ie ή firefox κτλ , τότε θα σε συνδέσει στην σελίδα της vodafone και θα βάλεις τον κωδικό)... Αλλιώς επικοινώνησε με το 13830 για να είσαι σίγουρος ότι δεν σε χρεώνει... Πες τους ότι δεν σε συνδέει στη σελίδα για αγορά χρόνου ή για να βάλεις κωδικό

#457   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2010 - 21:34

Παίδες, μου εμφανίζει το μήνυμα για δήλωση του καρτοίντερνετ. Αφού έχω συμβόλαιο πρέπει να το κάνω;

Επίσης, σήμερα έγινε κάτι παράξενο. Τέλειωσε ο προηγούμενος κωδικός και όπως ήταν λογικό βάζω τον επόμενο για άλλες 11 μέρες. Μετά από κανά δεκάλεπτο με πετάει πάλι στη σελίδα της Voda ζητώντας πάλι κωδικό χωρίς να δέχεται τον προηγούμενο. Αναγκάζομαι και βάζω και τον επόμενο κωδικό και στέλνω e-mail στη vodafone αναφέροντας αυτό το πρόβλημα. Πριν από λίγο μου πέταξε πάλι στη σελίδα της Vodafone. Δεν είναι δυνατόν να τέλειωσε τόσο γρήγορα. Έχει συμβεί και σε καναν άλλον;

Follow me on twitter


#458   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1,205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2010 - 00:28

Σήμερα μου έκανε τα ίδια και σε εμένα
Παρε στο 1399 δωρεάν

#459   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/07/2010 - 01:42

Κάθς φορά που βάζεις έναν κωδικό , σου λέει και έναν 5ψήφιο αριθμό που πρέπει να τον σημειώσεις αν έχεις πρόβλημα για να επικοινωνήσεις με το 13830.
Σου εμφάνισε ότι πρέπει να το δηλώσεις ενώ χρησιμοποιείς το tethering μέσω iPhone συμβολαίου? Αν ναι, δεν χρειάζεται δήλωση φυσικά.. Απλώς το σύστημα σε βλέπει σαν χρήστη vodafone mobile broadband με usb stick.

#460   im2

im2

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2010 - 11:35

Να ρωτήσω κάποιον expert...

Αυτό το carrier settings είναι ένα file σωστα;

Εάν υπάρχει τρόπος να το παρουμε και να το βάλυμε μετά στην 4.01... λογικά δεν θα δουλέψει;;;

#461   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1,133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/08/2010 - 00:35

Πολλοί θα θυμάστε πόσες "μαιμουδιες" έχω κάνει στο κινητο μου, ακόμα και με αποτέλεσμα να θέλει restore για να ανοίξει, μόνο και μόνο για να βρω λύση στο tethering

Ε λοιπόν η λύση βρέθηκε μια και καλή,
με native τροπο, χωρίς έξτρα προγράμματα.

Δεν μπορώ να αναλύσω τον τροπο γιατί είμαι σε διακοπές και όλα τα γράφω από ενα eyephone (lol) αλλά το μόνο που χρειάζεται είναι ενα install και ενα edit, όλα από το ίδιο το κινητο.

Δεν θα μπορώ όμως να σας δίνω support οπότε καλύτερα να γυρίσω από διακοπές οπότε και να είμαι διαθέσιμος για απορίες σας.

Αν βέβαια θέλετε να πάρετε το ρίσκο και μετά να μην με βρίσκετε για ερωτήσεις μπορώ να τα πω επιγραμματικά.

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 06/08/2010 - 00:38.


#462   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 00:59

Χρήση του Benm.at με custom apn έκανες;

#463   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1,133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/08/2010 - 01:28

Όχι, edit. στο carrier.bundle και αλλαγή στο αρχείο ελενχου εγκυρότητας

Install στο ifile, η demo έκδοση αρκει,
για να μην μπλεκουμε με pc και ssh

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 06/08/2010 - 01:34.


#464   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:54

Κοιτα καιρό τώρα έχω αλλάξει το Carrier Bundle για να μην μπαίνει net καθε φορα που απο την Wind Sim γυρναω στην Cosmote γιατί χρεώνει.

Που μέσα στο bundle αλλαξες κάτι και τι;

Αλλιώς αν πρόσθετες κάτι κανε μια αναφορά να δοκιμάσουμε!!

#465   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 22:16

Παίδες, μου εμφανίζει το μήνυμα για δήλωση του καρτοίντερνετ. Αφού έχω συμβόλαιο πρέπει να το κάνω;

Επίσης, σήμερα έγινε κάτι παράξενο. Τέλειωσε ο προηγούμενος κωδικός και όπως ήταν λογικό βάζω τον επόμενο για άλλες 11 μέρες. Μετά από κανά δεκάλεπτο με πετάει πάλι στη σελίδα της Voda ζητώντας πάλι κωδικό χωρίς να δέχεται τον προηγούμενο. Αναγκάζομαι και βάζω και τον επόμενο κωδικό και στέλνω e-mail στη vodafone αναφέροντας αυτό το πρόβλημα. Πριν από λίγο μου πέταξε πάλι στη σελίδα της Vodafone. Δεν είναι δυνατόν να τέλειωσε τόσο γρήγορα. Έχει συμβεί και σε καναν άλλον;

Μολις με πεταξε στη σελιδα αναγραφης κωδικου, ενω ειχα ενεργοποιησει κωδικο 2 μερες πριν. Εφυγε email και αυριο τηλεφωνικό καντηλι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες