Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Error 9 κατά το Restore


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tsanakas83

tsanakas83

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/02/2009 - 17:27

Καλημέρα.

Έχω ένα iphone 2G 16GB και μετά από κόλλημα που έφαγε (ξαφνικά μου έβγαλε την κλασική οθόνη με το usb να το συνδέσω με itunes) πήγα να κάνω rstore και κολλάει στο waiting for iphone. Φορτώνει η μπάρα αλλά μετά δεν γίνεται τίποτα. Αν αποσυνδέσω την USB μου βγάζει error 9. Δοκίμασα DFU mode κλπ αλλά τίποτα. Το πήγα στο 9volto και δεν μπορούν ούτε εκεί να το επαναφέρουν. Καμιά ιδέα; Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει.

P/S Δοκίμασα εννοείται να αλλάξω usb θύρα, να επανεγκαταστήσω το itunes αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/02/2009 - 17:33

Tί υπολογιστή έχεις?

#3   tsanakas83

tsanakas83

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/02/2009 - 18:32

Sony VAIO με Vista Home

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/02/2009 - 18:34

Δοκίμασε να βρεις έναν υπολογιστή mac από κάποιον φίλο σου ή οποιοδήποτε.

Αυτοί στο 9volto ήσουν μπροστά όταν το έλεγχαν? Τϊ σου είπαν ακριβώς?

#5   tsanakas83

tsanakas83

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/02/2009 - 18:40

Μου είπαν ότι προσπάθησαν με 3 τρόπους να το επαναφέρουν (ο ένας ήταν με dfu mode τους αλλους δυο κάτι μου είπαν αλλά δεν κατάλαβα) και δεν τα κατάφεραν. Τώρα μένει λέει να προσπαθήσουν με ένα patchάκι να προσπεράσουν το βήμα που λέει waiting for iphone. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι σε κάποιά από τα επιτυχημένα restrore και jailbrake που έκανα δεν πάτησα shift+restore αλλά μόνο restore. Καμιά ιδέα;

#6   tsanakas83

tsanakas83

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2009 - 00:05

Φίλε sepsis λες αν το δοκιμάσω σε Macάκι να δουλέψει?

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/02/2009 - 00:20

Μπορει ναι. Δεν έχεις να χάσεις να δοκιμάσεις. Μόνο πρόσεξε άμα είναι το osx με 10.5 (την τελευταί έκδοση) τότε να χρησιμοποιήσεις usb hub και όχι κατευθείαν στον υπολογιστή αλλιώς δεν θα αναγνωρίσει το dfu

#8   hliaskord

hliaskord

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2009 - 09:37

Εγώ επειδή είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα αναγκάστηκα να αλλάξω δύο Η/Υ για να καταφέρω να κάνω restore-update-jailbrake και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς. Στον τρίτο που πήγα τα κατάφερα. Να σου δώσω να καταλάβεις απο τον συγκεκριμένο Η/Υ που επικοινωνούμε αυτή τη στιγμή στις παραπάνω διαδικασίες μου έβγαζε error.
Για καλό και για κακό βέβαια άκου τον sepsis που σίγουρα ξέρει περισσότερα και έχει μεγαλύτερη εμπειρία. ;) ;)

#9   tsanakas83

tsanakas83

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/02/2009 - 13:27

Παιδιά ακόμα το έχω στο 9volto το κινητό. Θα δοκιμάσουν μου είπαν σαν τελευταία λύση να κάνουν downgrade  σε παλαιότερη έκδοση μήπως και ξεκολλήσει έτσι. Άντε να δούμε!! Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας. Μόλις έχω νεότερα θα ποστάρω.

hliaskord εσένα σου έβγαζε απευθείας error 9? εμένα μου κολλάει στο waiting for iphone τελειώνει η φόρτωση της μπάρας στην οθόνη του κινητού και δεν κάνει τίποτα. Όταν αναγκαστώ να βγάλω την USB τότε μου βγάζει το error 9.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες