Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αδιανόητο Ανθρώπινα εμβρυα εκλεκτός μεζές στην Κινα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/03/2010 - 16:21

Στροφή στην χορτοφαγία think green!!!


Αυτό θα ήταν το καλύτερο νομίζω!!! ;) (+1)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 18/03/2010 - 16:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 18/03/2010 - 16:39

Το θέμα είναι ότι έχουμε και κυνόδοντες και τραπεζίτες. Αυτό σημαίνει ότι είμαστε παμφάγα όντα και ότι πιθανότατα αν δεν τρώμε και λαχανικά και κρέας θα έχουμε προβλήματα υγείας.

#18   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/03/2010 - 17:08

Βέβαια μπορούμε να φάμε και κεφαλάκια γνώριμα πλέων σε μας τους iPhone users!!! :P
Το παρακάτω είναι φτιαγμένο από τυρί , ποιος το έφτιαξε και γιατί, άγνωστο!! Τα χει παίξει ο κόσμος τελείως!!! Για όσους δεν κατάλαβαν είναι ο Steve Jobs!
(πηγή, το αγαπημένο σου site fteo) :)

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 18/03/2010 - 17:08


#19   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2010 - 21:09

Άλλο αρνίσιο κεφαλάκι και άλλο ...ανθρώπινο κεφαλάκι!!! ::)
(αλήθεια Tilter , τι από τα δύο προτιμάς?)


Πρώτον, τα απεχθάνομαι και τα δύο το ίδιο.

Δεύτερον, νομίζω ότι ήμουν σαφής όταν είπα πως πρόκειται περί hoax.

Τρίτον, μην έχεις καμία αμφιβολία ότι σε περίπτωση που η ζωή σου θα εξαρτιόταν άμεσα και απόλυτα απο το αν θα καταναλώσεις ανθρώπινο κρέας ή όχι, όλοι οι ηθικοί ενδοιασμοί σου θα καταρίπτονταν με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς πολύ συζήτηση. Και αυτό ισχύει τόσο για σένα όσο και για μένα και για όλους μας. Όταν λειτουργούμε σε επίπεδο πρωτεύοντων ενστίκτων, η επιβίωση υπερτερεί κάθε ηθικού εποικοδομήματος ή πολιτισμικής καταβολής...

#20   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/03/2010 - 21:31

Τρίτον, μην έχεις καμία αμφιβολία ότι σε περίπτωση που η ζωή σου θα εξαρτιόταν άμεσα και απόλυτα απο το αν θα καταναλώσεις ανθρώπινο κρέας ή όχι, όλοι οι ηθικοί ενδοιασμοί σου θα καταρίπτονταν με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς πολύ συζήτηση. Και αυτό ισχύει τόσο για σένα όσο και για μένα και για όλους μας. Όταν λειτουργούμε σε επίπεδο πρωτεύοντων ενστίκτων, η επιβίωση υπερτερεί κάθε ηθικού εποικοδομήματος ή πολιτισμικής καταβολής...


Εδώ που τα λέμε έχει συμβεί κατά καιρούς αυτό που λες , μάλιστα έχει αποτυπωθεί τέλεια και σε μια κινηματογραφική ταινία που αναφέρετε σε ένα πραγματικό περιστατικό που έγινε τον Οκτώβριο του 1972 όταν το αεροπλάνο που μετέφερε την εθνική ομάδα ράγκμπι της Ουρουγουάης, συνετρίβη στις Άνδεις και με τον καιρό οι επιζήσαντες έφτασαν στον κανιβαλισμό μιας και ήταν μονόδρομος για την επιβίωσή τους!
Υπάρχει σε dvd και όσοι δεν το έχετε δει αξίζει!! Πληροφορίες για την πραγματική ιστορία εδώ!!

#21   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/03/2010 - 23:29

Άμα σας λέω ότι οι άνθρωποι εκεί είναι "καμμένοι" δεν με ακούτε!

Φρίκη στην Κίνα! Άντρας έφαγε τον εγκέφαλο ενός 11χρονου αγοριού
Ο 11χρονος Li Xuetang δεν επέστρεψε σπίτι του όπως έκανε συνήθως και η μητέρα του είχε αρχίσει να ανησυχεί. Έπεσε το βράδυ και ο μικρός δεν είχε φανεί οπότε η μητέρα άρχισε να ψάχνει. Πήρε τηλέφωνο στο ραδιοσταθμό της πόλης, το είπε παντού. Μετά από λίγες ώρες το παιδί βρέθηκε. Νεκρό και θαμμένο ενώ το κρανίο του είχε ανοιχτεί και έλειπε ένα μέρος του εγκεφάλου του. Όπως αποδείχτηκε μετά ο δράστης ήταν ένας άντρας, ο Wang Chaoxu ο οποίος ήταν επιληπτικός και έφαγε τον εγκέφαλο του παιδιού επειδή νόμιζε πως αν φας τον εγκέφαλο ενός μικρού παιδιού μπορεί να γιατρευτείς από τα προβλήματά σου! :blink:
Η είδηση είναι από το troktiko , αλλά για τους hoax lovers και αντιτρωκτικούς ,
η είδηση υπάρχει παντού στο web , μέχρι και στην γνωστή "The Sun" ...!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 18/03/2010 - 23:31


#22   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 23:39

και εγω που νομιζα οτι οι Κινεζοι ζουσαν μονο με ρυζι και σκυλια χαχαχα οχι νταξι πιστευω οτι εχει διαφορα το ανθρωπινο απο το προβατισιο καφαλακι γιατι δεν ειναι απλα κατι που το κανω εγω σαν λαος αλλα το κανουν και ολοι οι υπολοιποι λαοι του κοσμου τωρα τι να πω δεν θα κατσω ποτε να κρινω τον αλλο αλλα ποτε δεν θα εκανα παρεα μαζι του αν ηξερα οτι με βλεπει σαν μεζε 8)

#23   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/03/2010 - 00:02

Άμα σας λέω ότι οι άνθρωποι εκεί είναι "καμμένοι" δεν με ακούτε!

Φρίκη στην Κίνα! Άντρας έφαγε τον εγκέφαλο ενός 11χρονου αγοριού
Ο 11χρονος Li Xuetang δεν επέστρεψε σπίτι του όπως έκανε συνήθως και η μητέρα του είχε αρχίσει να ανησυχεί. Έπεσε το βράδυ και ο μικρός δεν είχε φανεί οπότε η μητέρα άρχισε να ψάχνει. Πήρε τηλέφωνο στο ραδιοσταθμό της πόλης, το είπε παντού. Μετά από λίγες ώρες το παιδί βρέθηκε. Νεκρό και θαμμένο ενώ το κρανίο του είχε ανοιχτεί και έλειπε ένα μέρος του εγκεφάλου του. Όπως αποδείχτηκε μετά ο δράστης ήταν ένας άντρας, ο Wang Chaoxu ο οποίος ήταν επιληπτικός και έφαγε τον εγκέφαλο του παιδιού επειδή νόμιζε πως αν φας τον εγκέφαλο ενός μικρού παιδιού μπορεί να γιατρευτείς από τα προβλήματά σου! :blink:
Η είδηση είναι από το troktiko , αλλά για τους hoax lovers και αντιτρωκτικούς ,
η είδηση υπάρχει παντού στο web , μέχρι και στην γνωστή "The Sun" ...!!


Μάλιστα. Έχουμε λοιπόν έναν Κινέζο προληπτικό επιληπτικό κανίβαλλο, ο οποίος έφαγε έναν ανθρώπινο εγκέφαλο για να θεραπευτεί απο τα προβλήματα υγείας του. Συμπέρασμα: οι Κινέζοι είναι καμμένοι.

Ακολουθώντας την ίδια συλλογιστική, ο ψυχοπαθής Σεχίδης σκότωσε (και στην συνέχεια τεμάχισε, έβαλε σε σακούλες αποριμμάτων και πέταξε στα σκουπίδια) τον πατέρα του, την μάνα του, την αδελφή του, την γιαγιά του και τον θείο του, επειδή πίστευε ότι ήθελαν να τον ξεκάνουν, οπότε τους ξέκανε αυτός πρώτος. Συμπέρασμα: οι Έλληνες είναι κατά συρροήν δολοφόνοι με θύματα τις οικογένειες τους. Ενναλακτικά μπορούμε να λάβουμε υπόψη την περίπτωση Δουρή, και να συμπεράνουμε ότι οι Έλληνες είναι ανθρωπόμορφα τέρατα που βιάζουν τα ανήλικα παιδιά τους και μετά τα σκοτώνουν...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 19/03/2010 - 00:07


#24   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/03/2010 - 00:17

Μάλιστα. Έχουμε λοιπόν έναν Κινέζο προληπτικό επιληπτικό κανίβαλλο, ο οποίος έφαγε έναν ανθρώπινο εγκέφαλο για να θεραπευτεί απο τα προβλήματα υγείας του. Συμπέρασμα: οι Κινέζοι είναι καμμένοι.

Ακολουθώντας την ίδια συλλογιστική, ο ψυχοπαθής Σεχίδης σκότωσε (και στην συνέχεια τεμάχισε, έβαλε σε σακούλες αποριμμάτων και πέταξε στα σκουπίδια) τον πατέρα του, την μάνα του, την αδελφή του, την γιαγιά του και τον θείο του, επειδή πίστευε ότι ήθελαν να τον ξεκάνουν, οπότε τους ξέκανε αυτός πρώτος. Συμπέρασμα: οι Έλληνες είναι κατά συρροήν δολοφόνοι με θύματα τις οικογένειες τους. Ενναλακτικά μπορούμε να λάβουμε υπόψη την περίπτωση Δουρή, και να συμπεράνουμε ότι οι Έλληνες είναι ανθρωπόμορφα τέρατα που βιάζουν τα ανήλικα παιδιά τους και μετά τα σκοτώνουν...


:lol: Ο μόνος λόγος που έβαλα την είδηση είναι να κερδίσω ένα στοίχημα ότι θα απαντήσεις σε λιγότερο από μια ώρα! Επίσης "κόλλαγε" η είδηση με το θέμα του post!
Έχεις ένα θέμα πάντως σχετικά με την γνώμη σου και ότι πάντα θες να είσαι ο τελευταίος που θα την πεις την ατάκα! Κοίταξέ το αυτό , μην το αφήσεις έτσι ...

Όσο για τα λεγόμενά σου δεν πρόκειται εννοείτε να ασχοληθώ, μιας και βαριέμαι να σου παραθέσω 1 εκατομμύριο links στο web που αποδεικνύουν την τρέλα των ανθρώπων εκεί!
Αν εμάς εδώ οι φρικιαστικές ιστορίες που αναφέρεις έχουν γίνει τα τελευταία 50 χρόνια, εκεί οι ανάλογες ιστορίες είναι καθημερινό φαινόμενο .. και μην μου πεις ότι οφείλετε λόγο του μεγάλου πληθυσμού και τέτοια , γιατί πάλι δεν δικαιολογείτε αυτό!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 19/03/2010 - 00:23


#25   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 00:48

+1 στον φιλο απο πανω γιατι εχει ωραια επιχειρηματα οσο για τον tillter θα συμφωνησω μαζι του γιατι δεν μπορουμε να τους βαζουμε ολυς στο ιδιο σακι αυτο το φαινομενο μπορει να γινετε μονο σε ενα συγκεκριμενο μερος της Κινας και να ειναι απλα μια ρατσα η οποια εχει αυτη την κουλτουρα οπως ομως ανεφερα πιο πανω δεν θα εκανα ποτε παρεα με εναν ανθρωπο ο οποιος με βλεπει για μεζε :blink:

#26   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/03/2010 - 00:55

Εντάξει , εκ παραδρομής ίσως να ήταν ατυχές το ξεκίνημα στης φράσης μου ... (Άμα σας λέω ότι οι άνθρωποι εκεί είναι "καμμένοι" δεν με ακούτε!) , απλά ήθελα να δώσω λίγο έμφαση στα λεγόμενά μου, αλλά και να τσιγκλίσω τον Tillter :P
ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως μια μ@λακία ενός , σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να παρασέρνει το σύνολο , αλλά πραγματικά ρε παιδιά όσα χρόνια μπορώ να θυμηθώ που διαβάζω/ακούω ειδήσεις από εκείνη την μπάντα του πλανήτη, έχω ακούσει τα πιο φρικιαστικά/περίεργα/απίστευτα/κουλά... :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 19/03/2010 - 00:56


#27   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 01:18

Μυθοπλασίες..... και ίσως γιατί το βιοτικό τους επίπεδο δεν είναι όπως το δικό μας και άλλον χωρών από την "εδώ" μεριά

Τελευταία επεξεργασία από: Deviance, 19/03/2010 - 01:19


#28   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/03/2010 - 01:34

:lol: Ο μόνος λόγος που έβαλα την είδηση είναι να κερδίσω ένα στοίχημα ότι θα απαντήσεις σε λιγότερο από μια ώρα! Επίσης "κόλλαγε" η είδηση με το θέμα του post!
Έχεις ένα θέμα πάντως σχετικά με την γνώμη σου και ότι πάντα θες να είσαι ο τελευταίος που θα την πεις την ατάκα! Κοίταξέ το αυτό , μην το αφήσεις έτσι ...

Όσο για τα λεγόμενά σου δεν πρόκειται εννοείτε να ασχοληθώ, μιας και βαριέμαι να σου παραθέσω 1 εκατομμύριο links στο web που αποδεικνύουν την τρέλα των ανθρώπων εκεί!
Αν εμάς εδώ οι φρικιαστικές ιστορίες που αναφέρεις έχουν γίνει τα τελευταία 50 χρόνια, εκεί οι ανάλογες ιστορίες είναι καθημερινό φαινόμενο .. .. και μην μου πεις ότι οφείλετε λόγο του μεγάλου πληθυσμού και τέτοια , γιατί πάλι δεν δικαιολογείτε αυτό!



1.
Εννοείται ότι θέλω το μερίδιο μου απο τα κέρδη του στοιχήματος. Δέχομαι και πληρωμές μέσω Paypal.

2.
Εχω ένα θέμα με την λογική τύπου "ο μπάτσος είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο μπάτσος είναι μπουζούκι" καθώς και με συναφείς λογικούς ακροβατικούς συλλογισμούς (τους αποκαλώ "νοητικές ταρζανιές"). Δεν μου αρέσει να τους αφήνω να περνάνε στο ντούκου. Μάλλον φταίει το ότι αφιέρωσα πολύ χρόνο στην μεθοδολογία της Επιστήμης, και ιδιαίτερα στην λογική ανάπτυξη επιχειρημάτων. Ακόμα θυμάμαι το Come si fa una tesi di laurea (Πώς γίνεται μια Διπλωματική Εργασία) του Έκο, το πρώτο εξάμηνο στην Κοινωνική Ανθρωπολογία. Απο τότε με έπιανε μια μορφή ψυχικού καταναγκασμού όταν άκουγα διάφορες νοητικές ταρζανιές να λέγονται σαν να είναι τα πιο φυσικά πράγματα στον κόσμο. Κάτι σαν τον Sheldon στο Big Bang Theory, αλλά αρκετά πιο λight και με αντικείμενο την Λογική αντί για την Θεωρητική Φυσική. Μην ανησυχείς όμως, δεν πρόκειται να έρθω το βράδυ σπίτι σου χτυπώντας την πόρτα και φωνάζοντας "JohnHasio. JohnHasio. JohnHasio..."

3.
Και καλά κάνεις. Ακόμα άλλωστε κι αν έκανες τον κόπο να μου παραθέσεις 1 εκατομμύριο links που να "αποδυκνύουν" την τρέλα των Κινέζων, θα μπορούσα κι εγώ να αντιπαραθέσω 1 εκατομμύριο σύν ένα links που να "αποδυκνύουν" την τρέλλα των Ελλήνων, ή των Αμερικανών, ή των Τούρκων, ή των Βρεττανών, ή όποιων άλλων έβαζα κατά νου...

4.
"αν εμάς εδώ οι φρικιαστικές ιστορίες που αναφέρεις έχουν γίνει τα τελευταία 50 χρόνια, εκεί οι ανάλογες ιστορίες είναι καθημερινό φαινόμενο". Ορίστε, αυτό εννοώ όταν μιλάω για νοητικές ταρζανιές. Ακόμα κι αν δεχτούμε ότι πράγματι οι Κινέζοι έχουν και απο μια υπόθεση κανιβαλισμού ή άλλου είδους φρικιαστική ιστορία εγκλήματος τη μέρα (που δεν έχουν, ή τουλάχιστον δεν προκύπτει απο κάπου ότι έχουν), και πάλι αυτό δεν μπορεί να μας πεί ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ για τους Κινέζους ως λαό, πέραν του ότι ενδεχομένως έχουν αυξημένα ποσοστά ειδεχθούς εγκληματικότητας. Και τα εγκλήματα ως γνωστόν διαπράτονται απο άτομα και όχι απο λαούς (υπάρχουν και εγκλήματα που διαπράτονται απο πλήθη ατόμων, αλλά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Με το να πάρεις μια διατροφική συνήθεια (τρώνε σκύλους, γάτες, έντομα), να την συνδιασείς με μια πραγματική είδηση (ένας απο δάυτους σκότωσε ένα παιδί και έφαγε τον εγκέφαλο του) και να καταλήξεις σε ένα γενικευμένο συμπέρασμα (είναι όλοι τους τρελοί γιατί τρώνε σκύλους και ανθρώπινα μυαλά), δεν κάνεις τίποτε άλλο απο το να αναπαράγεις αυτούσιο το "ο μπάτσος είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο μπάτσος είναι μπουζούκι" με ελαφρώς διαφοροποιημένη θεματολογία που ανέφερα παραπάνω...

5.
Φυσικά και έχουμε φρικιαστικά εγκλήματα με ιστορία μεγαλύτερη των 50 ετών. Να θυμήσω την Σπυριδούλα του ζεύγους Βεϊζαδέ; τον Δράκο της Καλογρέζας; το έγκλημα στου Χαροκόπου; Μπορούμε να πάμε και πιο πίσω ακόμα, και να μιλήσουμε για λήσταρχους των Αττικών όρεων που έκαιγαν, βίαζαν και σκότωναν κατά βούληση και με χαρακτηριστική ευκολία καθ'όλη τη διάρκεια του 19ου αιώνα και μέχρι και τις αρχές του 20ου. Η σφαγή στο Δήλεσι σου λέει κάτι; Για να μην αναφερθώ στις παιδοκτονίες που κατά τα φαινόμενα είναι το αγαπημένο έγκλημα των Ελλήνων εγκληματιών της επαρχίας απο καταβολής Ελλληνικού κράτους (όπως άλλωστε και οι βιασμοί). Τον θυμάσαι τον Λυμπέρη; ήταν ο τελευταίος εγκληματίας που εκτελέστηκε στην Ελλάδα το '72. Έκαψε ζωντανούς τη γυναίκα του, την πεθερά του και τα δύο του παιδιά. Ο Ματσούκας σκότωσε τον πεντάχρονο γιό του, η Αναγνωστίδου τον τρίχρονο γιό της, ο Δημόπουλος τον 16χρονο γιό του, ο Κοσμάς τον 27χρονο γιό του, η Τσιφρικά την (9 μηνών έγγυο) 22χρονη κόρη της. Και εκείνος απο το Ηράκλειο της Κρήτης που σκότωσε τους 3 γιούς του, ηλικίας 11, 4 και 2 ετών. Και η ιστορία συνεχίζεται...

#29   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 19/03/2010 - 01:36

Παιδια μην τρελαθουμε τωρα!! Ενας απο τους αρχαιοτερους πολιτισμους, που προσφεραν σημαντικα πραγματα στην εξελιξη τις κοινωνιας, που ζουμε σημερα!

Οχι και ανθρωποφαγοι!! :blink:

Υ.Γ δειτε λιγο και το λινκ του "Fteo"

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#30   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 19/03/2010 - 02:25

1.
Εννοείται ότι θέλω το μερίδιο μου απο τα κέρδη του στοιχήματος. Δέχομαι και πληρωμές μέσω Paypal.

2.
Εχω ένα θέμα με την λογική τύπου "ο μπάτσος είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο μπάτσος είναι μπουζούκι" καθώς και με συναφείς λογικούς ακροβατικούς συλλογισμούς (τους αποκαλώ "νοητικές ταρζανιές"). Δεν μου αρέσει να τους αφήνω να περνάνε στο ντούκου. Μάλλον φταίει το ότι αφιέρωσα πολύ χρόνο στην μεθοδολογία της Επιστήμης, και ιδιαίτερα στην λογική ανάπτυξη επιχειρημάτων. Ακόμα θυμάμαι το Come si fa una tesi di laurea (Πώς γίνεται μια Διπλωματική Εργασία) του Έκο, το πρώτο εξάμηνο στην Κοινωνική Ανθρωπολογία. Απο τότε με έπιανε μια μορφή ψυχικού καταναγκασμού όταν άκουγα διάφορες νοητικές ταρζανιές να λέγονται σαν να είναι τα πιο φυσικά πράγματα στον κόσμο.


+1 ενα απο εμενα, (γιατι ο συλλογισμος σου, μου θυμιζει τον ιδιον απο ενα κολητο που εχω εκει κατω στην Ελλαδα! :lol: )

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες