Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

xGPS (Offline GPS with Google Maps)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
180 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   dk80

dk80

    Member

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2009 - 00:28

Quote

στην 1.2.6 το σημα του δορυφορου υπηρχε κανονικα στο status bar..στην 1.2.7 εξαφανιστηκε..


Μία από τα ίδια..το σηματάκι εξαφανίστηκε στην 1.2.7.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2009 - 23:28

Γεια χαρα! Κατεβασα και γω το προγραμματακι και προσπαθω να κατεβάσω τους χαρτες της Αττικής. Εχω το 3G απενεργοποιημένο. Γιατι κάνει τόση ώρα για να μου κατεβάσει τους χάρτες? Ειναι φυσιολογικο? Και αν ναι πιστευω να χρησιμοπιηεί την wifi συνδεση μου και να μην με χρεώνει σωστα?

#153   ngt

ngt

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2009 - 23:53

οκ εμφανιστηκε σε μενα μετα απο restart

#154   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2009 - 06:02

ρε παιδια και εσας σας "ΠΙΑΝΕΙ" μολις βγειτε εξω????

Μολις το ανοιξω και παω εξω με βρησκει...ποπο τελειο!!!!  ;D ;D



#155   React

React

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 10:25

Quote

Hello!



Αντιμετωπιζει κανεις προβληματα γενικα με το searching ? Δεν εχω κανει update στην καινουργια ακομα, αλλα γενικα ειναι αθλιο το searching για δρομους κτλ. Βλεπω τον δρομο και την ονομασια του και στα ελληνικα και στα αγγλικα στο χαρτη, τον ψαχνω ειτε με english ειτε με ελληνικους χαρακτηρες και δεν βρισκει τιποτα. Κανεις αλλος με κατι αντιστοιχο ? Στο maps εν το μεταξυ ολα τα βρισκει κανονικα.



thnx


Αυτο το πρόβλημα το εχω κ εγώ. Ενω βλέπω το δρόμο στο χάρτη, αν κάνω αναζήτηση μ λεει οτι δεν μπορει να τον βρει
Εχω την 1.2.7. Μηπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Εσεις βρίσκετε τος δρόμους κανονικά?

#156   off_d

off_d

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2009 - 13:24

Quote

Quote

Hello!



Αντιμετωπιζει κανεις προβληματα γενικα με το searching ? Δεν εχω κανει update στην καινουργια ακομα, αλλα γενικα ειναι αθλιο το searching για δρομους κτλ. Βλεπω τον δρομο και την ονομασια του και στα ελληνικα και στα αγγλικα στο χαρτη, τον ψαχνω ειτε με english ειτε με ελληνικους χαρακτηρες και δεν βρισκει τιποτα. Κανεις αλλος με κατι αντιστοιχο ? Στο maps εν το μεταξυ ολα τα βρισκει κανονικα.



thnx




Αυτο το πρόβλημα το εχω κ εγώ. Ενω βλέπω το δρόμο στο χάρτη, αν κάνω αναζήτηση μ λεει οτι δεν μπορει να τον βρει

Εχω την 1.2.7. Μηπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Εσεις βρίσκετε τος δρόμους κανονικά?



please, ας μας πει καποιος αν εχει κατι αντιστοιχο γιατι ειναι μεγαλο σπασιμο...



#157   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 28/04/2009 - 00:39

Quote

Θα χρειαστεί επίσης internet αν πρέπει να γίνει επανυπολογισμός της πορείας...



Η νέα έκδοση δεν κρατάει το τηλέφωνο συνεχώς "ξύπνιο". Το κάνει και σε εσάς αυτό;


ο επαναπροσδιορισμος γινεται αυτόματα? ή πρέπει να κανεις clear και να ξαναεπιλεξεις τον προορισμο σου ????

#158   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 11:42

Quote

Quote

Quote

Hello!



Αντιμετωπιζει κανεις προβληματα γενικα με το searching ? Δεν εχω κανει update στην καινουργια ακομα, αλλα γενικα ειναι αθλιο το searching για δρομους κτλ. Βλεπω τον δρομο και την ονομασια του και στα ελληνικα και στα αγγλικα στο χαρτη, τον ψαχνω ειτε με english ειτε με ελληνικους χαρακτηρες και δεν βρισκει τιποτα. Κανεις αλλος με κατι αντιστοιχο ? Στο maps εν το μεταξυ ολα τα βρισκει κανονικα.



thnx




Αυτο το πρόβλημα το εχω κ εγώ. Ενω βλέπω το δρόμο στο χάρτη, αν κάνω αναζήτηση μ λεει οτι δεν μπορει να τον βρει

Εχω την 1.2.7. Μηπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Εσεις βρίσκετε τος δρόμους κανονικά?






please, ας μας πει καποιος αν εχει κατι αντιστοιχο γιατι ειναι μεγαλο σπασιμο...


Μάγκες νομίζω ότι το λάθος που κάνετε και γι αυτό δεν σας βρίσκει τους δρόμος στο xgps ενώ στο maps τους βρίσκει είναι ότι θα πρέπει να γράψετε δρόμο με αριθμό και μετά κάθετος την περιοχή αλλιώς δεν βρίσκει την διεύθυνση.

Παράδειγμα Σταδίου 10/Αθήνα.


#159   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 28/04/2009 - 12:13

Quote

Μάγκες νομίζω ότι το λάθος που κάνετε και γι αυτό δεν σας βρίσκει τους δρόμος στο xgps ενώ στο maps τους βρίσκει είναι ότι θα πρέπει να γράψετε δρόμο με αριθμό και μετά κάθετος την περιοχή αλλιώς δεν βρίσκει την διεύθυνση.

Παράδειγμα Σταδίου 10/Αθήνα.


Σ' ευχαριστούμε πολύ chrisostomos. Είναι μια πολύ καλή εφαρμογή αλλά δεν το είχα ψάξει ποτέ πώς κάνει αναζήτηση γιατί δεν έχω internet στο iPhone. Τώρα που μας έμαθες και πώς κάνουμε σωστή αναζήτηση θα πρέπει να αναθεωρήσω και να βάλω κάποιο πακέτο για internet ώστε να μπορώ ανά πάσα στιγμή να κάνω αναζήτηση.

Thanks a lot.

#160   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 13:46

Quote

Σ' ευχαριστούμε πολύ chrisostomos. Είναι μια πολύ καλή εφαρμογή αλλά δεν το είχα ψάξει ποτέ πώς κάνει αναζήτηση γιατί δεν έχω internet στο iPhone. Τώρα που μας έμαθες και πώς κάνουμε σωστή αναζήτηση θα πρέπει να αναθεωρήσω και να βάλω κάποιο πακέτο για internet ώστε να μπορώ ανά πάσα στιγμή να κάνω αναζήτηση.



Thanks a lot.


Κοίτα φίλε μου κατά την γνώμη μου πάντα το xgps είναι μια εφαρμογή κάτω του μετρίου με πολλά αρνητικά την οποία έχω εγκαταστήσει στο iPhone μου μόνο και μόνο για να ξεγελάω τους φίλους μου ότι έχει gps το iPhone 3g, θα πρότεινα να μην ενεργοποιήσεις υπηρεσία 3g internet μόνο και μόνο για αυτήν την εφαρμογή και να περιμένεις μέχρι την κυκλοφορία του SygicMobile for iPhone 3G http://www.iphonehel...pic,2656.0.html η οποία θα δίνει την δυνατότητα αυτόνομου gps η απόφαση είναι δική σου.

#161   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 21:20

Quote

Quote

Θα χρειαστεί επίσης internet αν πρέπει να γίνει επανυπολογισμός της πορείας...



Η νέα έκδοση δεν κρατάει το τηλέφωνο συνεχώς "ξύπνιο". Το κάνει και σε εσάς αυτό;




ο επαναπροσδιορισμος γινεται αυτόματα? ή πρέπει να κανεις clear και να ξαναεπιλεξεις τον προορισμο σου ????


Ναι... Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ...

#162   off_d

off_d

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2009 - 16:24

Quote

Quote

Quote

Quote

Hello!



Αντιμετωπιζει κανεις προβληματα γενικα με το searching ? Δεν εχω κανει update στην καινουργια ακομα, αλλα γενικα ειναι αθλιο το searching για δρομους κτλ. Βλεπω τον δρομο και την ονομασια του και στα ελληνικα και στα αγγλικα στο χαρτη, τον ψαχνω ειτε με english ειτε με ελληνικους χαρακτηρες και δεν βρισκει τιποτα. Κανεις αλλος με κατι αντιστοιχο ? Στο maps εν το μεταξυ ολα τα βρισκει κανονικα.



thnx




Αυτο το πρόβλημα το εχω κ εγώ. Ενω βλέπω το δρόμο στο χάρτη, αν κάνω αναζήτηση μ λεει οτι δεν μπορει να τον βρει

Εχω την 1.2.7. Μηπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Εσεις βρίσκετε τος δρόμους κανονικά?






please, ας μας πει καποιος αν εχει κατι αντιστοιχο γιατι ειναι μεγαλο σπασιμο...




Μάγκες νομίζω ότι το λάθος που κάνετε και γι αυτό δεν σας βρίσκει τους δρόμος στο xgps ενώ στο maps τους βρίσκει είναι ότι θα πρέπει να γράψετε δρόμο με αριθμό και μετά κάθετος την περιοχή αλλιώς δεν βρίσκει την διεύθυνση.



Παράδειγμα Σταδίου 10/Αθήνα.


Μπα, ουτε ετσι... Γενικα νομιζω ειναι αθλιο σαν προγραμμα, οσο το ψαχνω.. Τι να πω. Εν αναμονη ειτε καλυτερης εκδοσης, ειτε (μακαρι) καινουργιου προγραμματος. Αν παντος εν τω μεταξυ ξερει πως να λυθει το παραπανω προβλημα, ας μας πει παρακαλω.

#163   mitsakos13

mitsakos13

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/05/2009 - 02:15

δουλεύει μια χαρά!

αλλά κατί πρέπει να βγει να μας πηγαίνει κι όλας.

#164   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 08/05/2009 - 09:35

Quote

Quote

Quote

Quote

Hello!



Αντιμετωπιζει κανεις προβληματα γενικα με το searching ? Δεν εχω κανει update στην καινουργια ακομα, αλλα γενικα ειναι αθλιο το searching για δρομους κτλ. Βλεπω τον δρομο και την ονομασια του και στα ελληνικα και στα αγγλικα στο χαρτη, τον ψαχνω ειτε με english ειτε με ελληνικους χαρακτηρες και δεν βρισκει τιποτα. Κανεις αλλος με κατι αντιστοιχο ? Στο maps εν το μεταξυ ολα τα βρισκει κανονικα.



thnx




Αυτο το πρόβλημα το εχω κ εγώ. Ενω βλέπω το δρόμο στο χάρτη, αν κάνω αναζήτηση μ λεει οτι δεν μπορει να τον βρει

Εχω την 1.2.7. Μηπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Εσεις βρίσκετε τος δρόμους κανονικά?






please, ας μας πει καποιος αν εχει κατι αντιστοιχο γιατι ειναι μεγαλο σπασιμο...




Μάγκες νομίζω ότι το λάθος που κάνετε και γι αυτό δεν σας βρίσκει τους δρόμος στο xgps ενώ στο maps τους βρίσκει είναι ότι θα πρέπει να γράψετε δρόμο με αριθμό και μετά κάθετος την περιοχή αλλιώς δεν βρίσκει την διεύθυνση.



Παράδειγμα Σταδίου 10/Αθήνα.


Καλημέρα
Παίδες βρήκα λύση για αυτό με τις οδούς και προς το παρόν δουλεύει 100% αλλά είναι λίγο διαδικασία!

Λοιπών ακουστέ τι κάνω εγώ, έχω φτιάξει ένα contact πχ fitsou
Πηγαίνω λοιπόν στο google maps του iphone κ ψάχνω για την οδό που με ενδιαφέρει όταν την βρω την κάνω pin κ την κάνω add στο contact fitsou. Μετά πηγαίνω στο xgps κ βάζω location από το contact! Όσες φορές το έχω δοκιμάσει έχει πιάσει!

Δεν ξέρω εάν σας βοηθάει αυτό καθόλου....

Εάν κ τώρα που πήγα κάτι εκδρομουλες κ είχα την ευκαιρία να το τεσταρω μπορώ να πω ότι είναι πολύ μέτριο πρόγραμμα. Όποτε σταματούσα σε φανάρι διασταύρωση κτλ κτλ μου έβγαζε wrong way κ με έδειχνε είτε παράλληλα στον δρόμο είτε από την αντίθετη κατεύθυνση!


#165   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2009 - 10:27

καλημερα εχω ενα προβληματακι με το προγραμμα. οταν παω να μπω μου βγαζει παντα το εξης μηνυμα: xGPS Error the location sercices are not enabledon your device. Use the Settings application on your Home screen to fix this problem. ξερει κανεις τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;;;ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες