Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

xGPS (Offline GPS with Google Maps)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
180 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/03/2009 - 01:00

Είσαι σε ανοιχτό/εξωτερικό χώρο; Μέσα σε κτίριο ΔΕΝ πιάνει το GPS.

Επίσης από το Settings->GPS της εφαρμογής επέλεξες το αντίστοιχο GPS που χρησιμοποιείς; Π.χ iPhone 3G GPS

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 01:20

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το GPS. Έχω κλειστό το GPS απλά είμαι με ανοιχτό WI-FI και προσπαθώ να βρώ μία διεύθυνση όπως και στο Google Maps αλλά δεν βγάζει τίποτα και μου λέει: "NO DRIVING DIRECTION CAN BE COMPUTED USING YOUR QUERY"

Edit:
Το έβαλα να λειτουργήσει σε εξωτερικό χώρο με iPhone 3G GPS στο ON και πάλι τίποτα.

Επίσης όταν ψάχνει για τη διεύθυνση μου λέει: "COMPUTING YOUR ROUTE 20%" και μετά μου βγάζει: "NO DRIVING DIRECTION CAN BE COMPUTED USING YOUR QUERY"

Μόνο σε εμένα υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Μήπως πρέπει να βάλω κανένα extra πρόγραμμα από το Cydia για να λειτουργήσει σωστά (έχω φορτώσει και xGPS Util).

Edit: Κεφαλαία σε πεζά

#78   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 01:30

δώσε πλήρη διεύθυνση σε ελληνικά μικρά τονισμένα

πχ ποσειδώνος 245 ελληνικό

(κάνε και ένα reboot πριν εκτελέσεις την εφαρμογή)

#79   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 01:44

Τίποτα δε γίνεται. Δεν μπορω να το καταλάβω. Δοκίμασα και εκτός Ελλάδας και πάλι τα ίδια. Δεν μπορεί να βρει διεύθυνση

Edit: Κεφαλαία σε πεζά

#80   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2009 - 10:54

ξαναεγκατέστησε την εφαρμογή και κάπου εκεί στα setting  βάλε την ελληνική γλώσσα

#81   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 11:26

Το εκανα αλλα τιποτα ρε γαμωτο. Εσενα δουλευει κανονικα? Εχο προβλημα και με χαρτη βλεπω ενα επιπεδο ζουμ μονο ενω το εκανα download με επιπεδο ζουμ 1.

#82   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2009 - 11:50

tako  εμένα δουλεύει κανονικά το χάρτη να τον κατεβάσεις απο το manager  ακόμα δεν ξέρω πως δουλεύει δεν βγήκα έξω να παίξω

#83   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 12:18

απο manager το κατεβασα (140 mb επιεδο 1) αλλα εχω προβλημα.

Μηπως φταιει το jailbreak που του εκανα χτες για να χρησιμοποιησω το xGPS; Μηπως πρεπει να φορτοσω καποια προγραμματα απο Cydia για να λειτουργισει σωστα. Εχω iPhone 3G by vodafone (unlocked).

#84   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2009 - 13:07

Λοιπόν αγαπητοί

Το δοκίμασα σήμερα on road.
Δουλεύουν οι φωνητικές εντολές με μία αντρίκή ρομποτική φωνή (χαλια).
Απλά σταματάει΄όταν είναι να πεί την όδο (ελληνικά γαρ)
π.χ. At 150 meters turn right at.......

Φίλε tako,
Μου έκανε το ίδο με το 20% calculating your route και μετά μου εμφάνιζε NO DRIVING DIRECTION CAN BE COMPUTED USING YOUR QUERY" , όταν χρησιμοποιούσα το Routes Manager

Αυτό (τουλάχιστον σε εμένα) γινόταν όταν σαν start point (μπλε σημαιούλα) στο Routes Manager είχα ''Current Location'' και ας είχα GPS ανοιχτό (Wifi εννοείται)
Δοκίμασε να βάλεις κανονική διεύθυνση και στο start kai end point του Route Manager. π.χ. Πανόρμου 18, Αμπελόκηποι






#85   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 04/03/2009 - 13:37

to Missmatch οταν πας να το κατεβασεις κ στο τελος στο πεταει....τι ειναι ειπαμε? η δεν ειπαμε?  :-\

#86   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 13:41

ενταξει δουλευει τελικα απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορει να βρει διευθυνση απο driving directions , βρισκει μονο απο route manager τελικα


#87   takos

takos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2009 - 13:43

Επισης υπαρχει και ενα προβληματακι με το  δεικτη KM/H ενω αυξανω ταχυτητα , καμια φορα κολαει στο μηδεν.

#88   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/03/2009 - 16:30

Συγνώμη που ρωτάω κάτι που μπορεί να φαίνεται αστείο αλλά που κατεβαίνουν οι χάρτες με το xGPS Manage για να τους περάσω μόνος μου στο iphone; :-[

#89   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/03/2009 - 16:49

Οι χάρτες δεν μπορούν να περαστούν χειροκίνητα (μέσω SSH) τουλάχιστον όχι σε αυτή την έκδοση... Ο μόνος τρόπος είναι η χρησιμοποίηση του xGPS Manager

#90   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/03/2009 - 17:11

Quote

Οι χάρτες δεν μπορούν να περαστούν χειροκίνητα (μέσω SSH) τουλάχιστον όχι σε αυτή την έκδοση... Ο μόνος τρόπος είναι η χρησιμοποίηση του xGPS Manager

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα προσπαθήσω λοιπόν ασύρματα αν και μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να δω τους χάρτες του κινητού γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί. Στο iphone μου βγάζει 1 συνδεδεμένοι πελάτες εκέι στην ασύρματη μεταφορά αλλά στον υπολογιστή δεν μου δείχνει τίποτα. Απενεργοποίησα και το firewall τον windows μήπως έχει σχέση  αλλά τίποτα. Στο maps manager βάζω χειροκίνητα την ip αλλά και πάλι τίποτα. Έχω ένα linksys wag 160n ρούτερ και πολές φορές μου κάνει βλακείες δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες