Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το 1ο μου θέμα: Out of Space


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   stradakias

stradakias

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/08/2010 - 23:54

Πολυ καλο.
Περιμενουμε το νεο σου θεματακι.
Να προτεινω να ειναι το νεο σου θεματακι να εχει να κανει με το νερο?
Για σκεψου το !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:55

Ευχαριστώ πολύ, θα επανέλθω με καινούριο θέμα πιστεύω πριν τα Χριστούγεννα γιατί αυτό τον καιρό τρέχω και δεν φτάνω και δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο. Θα κοιτάξω και την εκδοχή του νερού φίλε staradakias, και θα κοιτάξω να κινηθώ σε πιο minimal μονοπάτια.

#48   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:15

λοιπόν, και ήρθε λοιπόν η σειρά μου να πω την κακία μου (για να ξεδώσω κιόλας απ'τα βάσανα της μέρας ...) να ξέρεις, εγώ είμαι ο κακός του φόρουμ όσον αφορά τα θέματα οπότε κράτα μόνο τα καλά λόγια μου ;)

ας ξεκινήσω με αυτά ...

lockscreen.png -> άψογο ... κυριολεκτικά απ'το screenshot που το είδα έπαθα ... προφανώς όμως δεν το έφτιαξες εσύ αλλά αυτό δεν πειράζει ...
icons -> γενικότερα με εκνευρίζουν οι μίξεις καθώς τις θεωρώ χαζές και 'συ απο οτι έχω δεί στις φωτό, πέρα απ'τα 5000+ εικονίδια του Glasklart, έχει χρησιμοποιήσει και όλα τα skins του (πιστεύω ...) (δλδ calculator, phone κλπ κλπ ...)
η επιλογή σου παρ'όλα αυτά και στο φόντο του phone.app είναι εκπληκτική ...
το background.png δεν με τρελαίνει ... και ειδικά με 2 τόσο δυνατά background σε lockscreen και phone, περίμενα κάτι πολύ καλύτερο ως background ...
η σύνθεση σου όμως είναι άρτια σε γενικές γραμμές ... έχεις βάλει ωραία χρώματα μαζί (αν και σε βοηθάει πολύ το transparency των icons και των skins του Glasklart ...

ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΞΗ, ΚΑΘΩΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΙΝΕΙΣ LINK ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

για να τα σουμάρουμε λίγο
καλά είναι για πρώτη προσπάθεια ;) (και αφού το λέω εγώ, αν διαφωνήσει κάποιος είναι τουλάχιστον χαζός ... πίστεψε με ... είμαι απλά υστερικός και πορωμένος με αυτά τα θέματα .. ;) )
δοκίμασε στα άλλα 2 θέματα που λες οτι ετοιμάζεις, να φτιάξεις δικά σου πράγματα ... εκεί είναι η αληθινή μαγκιά, και ακόμα και να μην αναγνωριστεί ο κόπος σου (που ως έμπειρος πλέον, σου λέω οτι πιθανών την πρώτη φορά όχι μόνο να μην αναγνωριστεί αλλά να σε κατακρίνουν κιόλας, αλλά η χαρά της δημιουργίας φιλε μου, της αυθεντικής δημιουργίας δεν συγκρίνεται και δεν καταρίπτεται με τίποτα ... και φυσικά, φασούλι το φασούλι, γεμίζει το σακούλι ... για κάθε θέμα θα ακούς ολοένα και καλύτερα ;)

περιμένω νέες κινήσεις σου (ελπίζω κιόλας να βρώ χρόνο να μπαίνω και να βλέπω)

φιλικά,
Νίκος

#49   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:21

και φυσικά, φασούλι το φασούλι, γεμίζει το σακούλι ... για κάθε θέμα θα ακούς ολοένα και καλύτερα ;)


Ναί αλλα γεμίζεις μόνο μικρά σακουλάκια..

#50   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 16/09/2010 - 23:45

Ναί αλλα γεμίζεις μόνο μικρά σακουλάκια..


ναί, αλλά αυτό γίνεται μόνο στην αρχή ;) κάθε φορά τα φασόλια μεγαλώνουν, καθώς οι σοδειές, λόγω της πείρας σου "ποιάνουν" καλύτερα και έτσι επόμενο είναι, κάθε φορά η σακούλα να μεγαλώνει ανάλογα ;)

if you know what i mean :P

#51   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2010 - 00:07

Δεν ξέρω αν το λέω σωστά αλλά είναι mixed theme. Δεν είναι τίποτα δικό μου, εγώ απλά πήρα απ αριστερά και δεξιά πράγματα και τα έβαλα σε ένα theme. Δεν θα κάτσω να φτιάξω ποτέ δικό μου theme εξ ολοκλήρου γιατί δεν έχω χρόνο να πιαστώ. Να σου πω φίλε einsteinick χαίρομαι για τα λόγια που μου είπες και αφού λέμε αλήθειες τότε να σου πω και εγώ ότι το θέμα δεν μου αρέσει καθόλου και δεν το έφτιαξα για μένα αλλά για εσάς. Για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω ότι δεν μου αρέσει το θέμα εννοώ ότι δεν είναι του γούστου μου. Καμία σχέση με εμένα όλο αυτό. Απλά είδα τι θέματα αρέσουν στον κόσμο και έφτιαξα κάτι παρόμοιο για να αρέσει. Οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτά που λες. Εκεί που είμαι απόλυτα σύμφωνος όμως είναι ότι είναι άρτια δημιουργία. Αυτό πιστεύω δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Τουλάχιστον απ τα θέματα που δεν είναι του γούστου μου, όπως τα περισσότερα σχεδόν όλα που κυκλοφορούν, μπορώ να πω με σιγουριά ότι το δικό μου είναι το αγαπημένο μου. Ίσως και επειδή το έφτιαξα εγώ.

Τελευταία επεξεργασία από: georgeVLS, 20/09/2010 - 00:12


#52   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2010 - 00:16

Α και κάτι τελευταίο φίλε. Ελπίζω να διάβασες εδώ ότι το θέμα πρέπει να το βάλεις στην επιλογή dim wallpaper. Αν το έκανες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου φάνηκε έντονο. Άρα είναι σαν να μου λες ότι το θέμα είναι τέλειο. Ευχαριστώ. χεχε

#53   jason

jason

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@jason_2661974
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/10/2010 - 23:28

παιδια πως επεξεργαζομαστε ενα θεμα?κατεβασα ενα θεμα το περασα μεσω ssh μου το βγαζει στο winterboard. και μετα?εχει μεσα πολλες εικονες και εικονιδια.τα εικονιδια πως τα αλλαζω?τις εικονες πως?

#54   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2010 - 01:20

πολύ ομορφο,congratz!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες