Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple News: H Apple αλλάζει πορεία στην εξέλιξη του iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2010 - 23:39

Αποκλείεται...το iPad είναι από μόνο του ανταγωνιστικό και το iPhone με τον ανταγωνισμό που έχει μόνο μπροστά μπορεί να πάει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ppolyzos

ppolyzos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2010 - 00:24

Από τις πιο χαζές απόψεις για το επερχόμενο iphone που έχω ακούσει.
Έφτιαξε η Apple το Double Pixel για το iPad και για το καινούριο iPhone θα έχει το Half Pixel.
Ότι να ναι ο τυπάς...

#18   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/03/2010 - 01:05

Συμφωνώ με τον φίλο παραπάνω.
To iPhone δε ξέρω τι κάνει και τρελλαίνει σε τέτοιο βαθμό τον κόσμο, σα κινητό τηλέφωνο όμως, είναι κάτω του μετρίου
Μη πέσετε να με φάτε, αλλά έτσι είναι. Και ας το έχω.
Το θέμα είναι πως, η Apple, λόγω του ονόματός της, έχει μεγάλη απήχηση γενικά. Και σκ@τό να χέσει, ο άλλος θα το αγοράσει κι ας κάνει και 600 ευρώ.

Τώρα, αν έχει μικρότερη οθόνη... ΟΚ.
Τουλάχιστον ας του προσθέσουν άλλα πράγματα για να το καλύψουν, αν και δε πιστεύω να κάνουν τέτοια ανοησία.
Εδώ το HD2 έχει μεγαλύτερη οθόνη και αυτοί θα μικρύνουν την ήδη υπάρχουσα;

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 21/03/2010 - 01:06


#19   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/03/2010 - 02:22

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η Apple η μενει με την LG (στα 3,5) η περναει στην SuperAMOLED της Samsung στα 3,7. Το βλεπω λιγο δυσκολο να πηγαινει στην δευτερη επιλογη της Samsung (3,3) Ολα αυτα βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη, κατω απο προσωπικες παρατηρησεις στην εξελιξη των προῖοντων της Apple! :)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#20   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 10:10

Συμφωνώ κι εγώ με αυτά που γράφουν οι περισσότεροι. Άλλωστε ο ανταγωνισμός στον τομέα των smartphones είναι τόσο μεγάλος που δεν μπορείς να κάνεις πίσω και να θέλεις. Θα τους φάει στην στροφή το Android. Νομίζω πως είναι αστείο και μόνο να το σκέφτεται κάτι τέτοιο... Αν ήταν η μόνη εταιρία στον κόσμο που έφτιαχνε κινητά τηλέφωνα τότε εντάξει, αλλά έτσι δεν πάει το "σύστημα"... Με την ίδια λογική γιατί έβγαλε το iPod Touch? Αν θέλει κάποιος features παίρνει το iPhone...

#21   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 10:12

Συμφωνώ με τον φίλο παραπάνω.
To iPhone δε ξέρω τι κάνει και τρελλαίνει σε τέτοιο βαθμό τον κόσμο, σα κινητό τηλέφωνο όμως, είναι κάτω του μετρίου
Μη πέσετε να με φάτε, αλλά έτσι είναι. Και ας το έχω.
Το θέμα είναι πως, η Apple, λόγω του ονόματός της, έχει μεγάλη απήχηση γενικά. Και σκ@τό να χέσει, ο άλλος θα το αγοράσει κι ας κάνει και 600 ευρώ.

Τώρα, αν έχει μικρότερη οθόνη... ΟΚ.
Τουλάχιστον ας του προσθέσουν άλλα πράγματα για να το καλύψουν, αν και δε πιστεύω να κάνουν τέτοια ανοησία.
Εδώ το HD2 έχει μεγαλύτερη οθόνη και αυτοί θα μικρύνουν την ήδη υπάρχουσα;


Κάτω του μετρίου εννοείς το hardware? Ας είναι ακόμη πιο κάτω, τι σημασία έχει; Και το macbook μου είναι μέτριο πλέον σαν laptop, έχει σημασία;

Στο iPhone κάνω πράγματα που άλλοι τα ονειρεύονται λόγο των εφαρμογών που υπάρχουν γιαυτό... το λογισμικό είναι αυτό που πρέπει αν δεις όχι το hardware... Αν βλέπεις hardware κλπ ε τότε ασχολείσαι με λάθος εταιρία.

Η Apple έχει μεγάλη απήχηση λόγο του iPhoneOS και του MacOSX... Το brand name πατάει κάπου όταν αυτό υπάρχει.

Τελευταία επεξεργασία από: atma, 21/03/2010 - 10:13


#22   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/03/2010 - 16:03

Το iPod Touch είναι εντελώς διαφορετικό από το iPhone, όσο και αν δε φαίνεται.
Ο χαρακτηρισμός "iPhone χωρίς τηλέφωνο" είναι λάθος.
Το Touch είναι παιχνιδομηχανή και gadget. Το email, calendar κλπ που έχει είναι δευτερεύοντα και απαραίτητα μόνο στο iPhone.
Το Touch κάνει θραύση σε άτομα νεαράς ηλικίας. Το iPhone θα το δεις δύσκολα σε κάποιον έφηβο.

#23   mitsos326

mitsos326

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 15:50

οτι πιο κουφο έχω ακουσει...για την apple to iphone ειναι ενα χρυσωρυχείο...και θα "κοψει" καποιες δυνατοτητές του λογου του ipad που δημιουργώντας το,απλα θέλει να πάρει ενα μεριδιο της αγοράς των νετμπουκ??




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες