Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wallpaper


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   airdim

airdim

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/03/2010 - 22:58

Kαλησπέρα φίλοι μου κατέβασα κ έγω ένα φανταστικό wallpaper απο το site που έχετε εδώ μέσα,αλλά προσπάθησα να το περάσω στο κινητό αλλά δεν μπορώ να το τοποθετήσω.Ποια είναι τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσω για να μπορέσω να το βάλω στο iphone?Θα πρέπει να κάνω κάποιον ειδικό φάκελο που θα μπορέσει να περάσει στο itunes,k μετά με συχρονισμό στο κινητό?Που θα τοποθετηθει το wallpaper????Πίσω απο τα εικονήδια,η μόλις ανοίγω το κινητό?Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??Σας ευχαριστώ πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2010 - 23:04

winterboard εννοεις?αλλο wallpaper αλλο winterboard(=themes)

#3   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 31/03/2010 - 00:30

Kαλησπέρα φίλοι μου κατέβασα κ έγω ένα φανταστικό wallpaper απο το site που έχετε εδώ μέσα,αλλά προσπάθησα να το περάσω στο κινητό αλλά δεν μπορώ να το τοποθετήσω.Ποια είναι τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσω για να μπορέσω να το βάλω στο iphone?Θα πρέπει να κάνω κάποιον ειδικό φάκελο που θα μπορέσει να περάσει στο itunes,k μετά με συχρονισμό στο κινητό?Που θα τοποθετηθει το wallpaper????Πίσω απο τα εικονήδια,η μόλις ανοίγω το κινητό?Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??Σας ευχαριστώ πολύ.

Για να σου τοποθετηθει πισω απο τα εικονηδια θα πρεπει να ειναι Jailbreak και να εχεις κατεβασει"winderboard" απο Cydia. Τωρα αν δεν το εχεις Jb, φτιαχνεις ενα ντοσιε (στον υπολογηστη σου) πχ "iPhone Wallpapers" την βαζεις μεσα,(αυτη και οποιες αλες αναλογες φωτογραφιες θελεις) και το κανεις sync με το itunes. Ετσι θα το εχεις στις φωτογραφιες σου (στο iPhone σου) και απλως πατωντας την, θα σου πρωτηνει αν θες να την χρησιμποιησης σαν wallpaper, και θα μπει στην θεση της "γης" (μολις το ανηγεις) Ελπιζω να σε καλυψα!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 31/03/2010 - 00:33

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#4   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/04/2010 - 15:11

Για να σου τοποθετηθει πισω απο τα εικονηδια θα πρεπει να ειναι Jailbreak και να εχεις κατεβασει"winderboard" απο Cydia. Τωρα αν δεν το εχεις Jb, φτιαχνεις ενα ντοσιε (στον υπολογηστη σου) πχ "iPhone Wallpapers" την βαζεις μεσα,(αυτη και οποιες αλες αναλογες φωτογραφιες θελεις) και το κανεις sync με το itunes. Ετσι θα το εχεις στις φωτογραφιες σου (στο iPhone σου) και απλως πατωντας την, θα σου πρωτηνει αν θες να την χρησιμποιησης σαν wallpaper, και θα μπει στην θεση της "γης" (μολις το ανηγεις) Ελπιζω να σε καλυψα!


Καλησπερα σε ολους
Και εγω εχω προβλημα με σετταρισμα wallpaper
Νομιζω πως χρειαζομαστε λιγο πιο αναλυτικες οδηγιες
Αν η συσκευη δεν ειναι jb τα πραγματα μαλλον ειναι πιο ευκολα (οπως ειπε ο φιλος πιο πανω)
Αν ομως ειναι jb(η δικη ειναι) και ειδικα αν εχουμε περασει και καποιο theme, που ενδεχομενως να εχει δικο του wallpaper, τοτε τα πραγματα ειναι πιο πολυπλοκα.
Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω ν αλλαξω το wallpaper ενω εχω περασει και καποιο theme ?
Μεσα στο winterborad υπαρχει η επιλογη user wallpaper και user lock background πως ακριβως δουλευουν ?

#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/04/2010 - 15:14

Καλησπερα σε ολους
Και εγω εχω προβλημα με σετταρισμα wallpaper
Νομιζω πως χρειαζομαστε λιγο πιο αναλυτικες οδηγιες
Αν η συσκευη δεν ειναι jb τα πραγματα μαλλον ειναι πιο ευκολα (οπως ειπε ο φιλος πιο πανω)
Αν ομως ειναι jb(η δικη ειναι) και ειδικα αν εχουμε περασει και καποιο theme, που ενδεχομενως να εχει δικο του wallpaper, τοτε τα πραγματα ειναι πιο πολυπλοκα.
Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω ν αλλαξω το wallpaper ενω εχω περασει και καποιο theme ?
Μεσα στο winterborad υπαρχει η επιλογη user wallpaper και user lock background πως ακριβως δουλευουν ?

βαλε το user wallpaper στο winterboard να ειναι πρωτο και μετα βαλε το wallpaper που θες.

#6   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/04/2010 - 16:35

βαλε το user wallpaper στο winterboard να ειναι πρωτο και μετα βαλε το wallpaper που θες.

Δυστυχως δεν ξερω γιατι μου βγαζει παντα το ιδιο wallpaper (ενα συγκεκριμενο δηλ) οχι οποιο ορισω απο τις "ρυθμισεις"

#7   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/04/2010 - 20:13

Δυστυχως δεν ξερω γιατι μου βγαζει παντα το ιδιο wallpaper (ενα συγκεκριμενο δηλ) οχι οποιο ορισω απο τις "ρυθμισεις"

τοτε εχεις δυο επιλογες.
1)μπαινεις στο θεμα και αλλαζεις το wallpaper με αυτο που θες εσυ
2)κατεβασε απο cydia το SMS/Desktop Backgrounder και βαλε αυτο που θες

#8   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/04/2010 - 20:30

τοτε εχεις δυο επιλογες.
1)μπαινεις στο θεμα και αλλαζεις το wallpaper με αυτο που θες εσυ
2)κατεβασε απο cydia το SMS/Desktop Backgrounder και βαλε αυτο που θες

Η 2η επιλογη καλυτερη ::) ( πιο συντομη)

Ευχαριστω πολυ
+1




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες